Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért agresszív a kiscicám,...

Miért agresszív a kiscicám, ha ételről van szó? Rengeteget eszik, és pár nap alatt rengeteget szedett fel magára.

Figyelt kérdés

Nincs egészen egy hete, hogy találtam egy nőstény kölyök macskát az utcán, azaz ő talált meg engem, és rohant utánam akkor is, mikor indultam hazafelé biciklivel. Kénytelen voltam hazavinni, nehogy miattam messzebbre kerüljön az otthonától (ha van neki), vagy nehogy elüsse valami. Elhatároztam, hogy megkeresem a gazdáját, viszont hiába kérdezősködtem a környéken, ahol találtam, bejelentettem a közeli kisállat kereskedésben, hátha keresik, és hirdettem, nem jelentkezett érte senki. Otthont tudok neki biztosítani, viszont van egy másik macskám, és egy kisebb termetű kutyám.


A kutyus szereti a cicákat, óvatosan bánik velük, vele nincs baj. A másik macskám kicsit bolond, nemrég múlt el egy éves, ivartalanított kandúr, és természeténél fogva kicsit vad, azaz nem lehet bármikor megsimogatni, és kicsit durván játszik, de nem agresszív, csak nagyon pörgős.

Ez az új kiscica nagyon bújós, szelíd, óvatos. Első nap ahova letettem, ott maradt, meg se mozdult, csak pár falatot volt hajlandó enni, viszont kissé le volt soványodva (simogatás közben lehetett érezni a bordáit és a medencéjét). A következő pár napban bent volt, de fokozatosan egyre több időre kimentem vele az udvarra, ha marad, a többiekkel együtt kinti-benti (este kint alvós) lesz. A hétvégén szinte végig kint volt, először aludt kint, amivel szerencsére nem volt probléma, a másik macskámmal a kezdeti feszültsége alábbhagyott. Úgy tűnt minden rendben lesz, megy az összeszoktatás, kezdi megszokni a napi rutint és a szabályokat.


Azonban most nagyon rákattant az ételre. Egyedül többet eszik, mint a másik kettő, sőt, el is akarja venni a többiek ételét, hiába van ott neki is, nagyon meglátszik, hogy a pár nap alatt felszedett magára alaposan, és agresszívvá is vált, ha ételről van szó. Borzasztóan habzsolja az ételt, mint aki még soha nem evett, és állandóan enne, mindegy neki, hogy mit.

Napi 3-4 (ha nagyon könyörögnek, 5) alkalommal kapnak enni kint, mindenkinek van külön tálja, a két macska két, egymástól távol lévő alacsonyabban épült párkányon esznek, nem látnak egymásra, a kutya pedig távolabb tőlük, a lépcsőnél kap enni, tehát a kicsit nem zavarja senki.


Nem vagyok kezdő macskatartó, viszont ilyennel még nem találkoztam. Fogalmam sincs, mit tegyek, hogy ezt abbahagyja. Próbáltam utánanézni a neten, de nem találtam erről semmit. Holnapután viszem dokihoz, vizsgálatra, de nem tudom, tud-e ebben tanácsot adni.

Miben kellene változtatnom, hogy ezt abbahagyja?


A válaszokat előre köszönöm!



2016. okt. 24. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Azert eszik sokat most , mert éhezhetett sokat es most hogy van étel tömi magát , mert megszokta h akkor kelll enni , amikor van es akkor sokat .

Nem volt kiszamitható élete .

Majd megnyugszik biztos.

Üdv

2016. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem abbahagyja idővel. Köszönöm a választ! :)
2016. okt. 24. 19:07
 3/8 anonim válasza:
8%
A regényt nem olvasom el, de számomra a cím mindent elmesél, nekem van két kiscicám, és mikor meglátják a kezembe az ételt, egyszerűen dúvadak lesznek, nem tudom miért csinálják, de onnantól kezdve hogy a combomba mélyesztette az összes körmét, akkorát ráütöttem a fenekére hogy a szoba másik végébe repült, mert már nem ez volt az egyetlen alkalom, ha nem neveled meg őket még az elején akkor örökké ezt fogják csinálni. :) Onnantól kezdve nem csinál ilyeneket, már odáig eljutottam hogy villával tudom őket úgy etetni hogy nem kapnak bele a kezembe. Aranyos és jó cicák, csak ha a kajáról van szó, megvadulnak. :)
2016. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Azert nem kell öket falrakenni egy tévedésért mert teged se ragaszt fel poszternek ha tevedsz, 2 ik valaszoló!
2016. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Az idősebb macskám is ilyen volt kölyökkorában, viszont a mostani eset a kiscicával, teljesen más. :)

2016. okt. 24. 19:30
 6/8 anonim válasza:
3. válaszoló kérlek értsd az iróniát, természetesen nem vágtam a falhoz, de meg kell szabni a határt. :)
2016. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ki van éhezve, jön a tél, a hideg miatt is többet eszik, kezdi biztonságban érezni magát, és mer enni. Viszont az még talán nem tudatosult benne, hogy holnap is kap enni, meg azután is, ezért próbál annyit behabzsolni, amennyit bír.

Próbálja magát összeszedni, behozni a lemaradást.

Féreghajtó biztosan kell neki, a doki jó ötlet!

2016. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is :) Találtunk egy pici kandúrt kb 1 hónapja, most lehet olyan 9 hetes de valami borzasztó mennyiséget képes enni :D Van egy 4 éves ivartalanított kandúrom is és hiába etetem őket külön helyiségbe a kicsi kb 2 perc alatt befalja a sajátját és rohan a nagyhoz aki meg elvonul és hagyja, hogy megegye az ő adagját is... Ha nyers csirkemellet adok neki akkor még morog rám is ha közel megyek. Féreghajtva volt az 1. oltásait is megkapta orvos szerint teljesen egészséges, úgyhogy várok és reménykedek, hogy mielőbb leszokik erről, mást úgyse nagyon tudok csinálni.
2016. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!