Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktasam ki?

Lucuska15 kérdése:

Hogy szoktasam ki?

Figyelt kérdés
Na szóval van egy 8hós kan macskám aki az első cicám és nagyon féltem mindentől 2hónapig bent volt a szobában aztán a szüleim nem szeretik bent mondták rakjam ki de nagyon féltettem így a kamrába volt és járkáltunk ki az udvarra úgy hogy vele voltam de most szombattól nem lehet a kamrába mit csináljak?

2016. okt. 31. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Zárd ki és ne engedd neki, h bemenjen!
2016. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

talán ezt nem most kéne eljátszani egy eddig bent tartott macskával így a hideg beálltával...

gondolom, ha már ennyire felelősségteljesek vagytok, akkor kint sem lenne olyan helye, ahol meghúzódhatna a hidegtől, hogy ne fagyjon meg szerencsétlen

2016. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj haladékot kérni a szüleidtől, hogy legalább tavaszig lehessen a kamrában. Nem jó ötlet most kitenni, valószínűleg a benti lét miatt rendes téli bundát sem növesztett, meg fog betegedni.

Kint is kell neki mindenképpen fedett, széltől, esőtől védett hely, kibélelve pl. szalmával, ahova fagyos napokon behúzódhat.

Ivartalanítva van már? Ha nincs, akkor előbb ezt kell elintézni, addig eleve ne engedd ki. Ha nőstény, akkor tavaszra lekölykezik, ha kandúr, akkor pedig elcsavarog a tüzelő nőstények után, összeverekszik más kandúrokkal. Ezt meg kellene előzni.

Valamint ha kinti lesz, érdemes lenne beoltatni a halálos fertőző macskabetegségek ellen és veszettség ellen is, különben nem valószínű, hogy hosszú életű lesz.

Mutasd meg ezt a szüleidnek, amit írtam. Felelősséget vállaltak egy állatért, mivel ők a felnőttek, hát akkor tartsák is felelősségteljesen! Tehát ivartalanítás, oltások, majd ha jön a tavasz, enyhül az idő, kiszoktatás.

2016. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Második én nem értem a hangnemed.De lenne neki helye ahol behúzodhatna ha fázna.Felelősség teljesen tartom a cicámat ilyet kérlek szépen egy idegen ne mondjon ilyet látatlanba mert az nem ismer engem ez a cica sosem evett házi kosztot,olcsó macskakaját,nem egy agyon tenyésztett macska.És ha tudsz olvasni én már szoktatom Őt ki csak első cicám akit pici kora óta nevelek(Amikor ide került még nagyon pici volt cicatejet vettem neki utána minőségi konzervet majd szépen fokozatosan kölyök száraztápot) és nagyon de nagyon féltem Őt szoktunk az udvaron lenni de felügyelet nélkül nem merem kint hagyni.Ennyi a történet kérlek szépen inkább kérdezz mintsem ilyeneket feltételezz.

3.ik oltva,belső-külső parazitamentesítve van(Én látom el őt ezeket is én intéztem és a tápot mindent én veszek nem a szüleim pénzéből és nem a rokonoktól kapott pénzből nagy a szám) ivartalanítani két hét múlva vagyunk betervezve szóval úton vagyunk már.

Köszönöm a válaszokat.Csak kétségbe estem mert túlságosan féltem Őt.

2016. okt. 31. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor bocsáss meg, kérdező, nem tudtam, hogy oltott, ivartalanítva lesz stb. Tudod rengeteg rossz tapasztalattal találkozunk, és nem írtál ezekről a dolgokról. Nem akartalak megbántani.


Ettől függetlenül az javasolnám akkor is, hogy majd csak tavasszal legyen teljesen kiszoktatva. Műtét után mindenképpen bent legyen, míg teljesen fel épül belőle.

Elhiszem, hogy félted, a kinti cicák ugyan "macskább" életet élnek, viszont sokkal több veszélynek is vannak kitéve (kutyák, autók, gonosz emberek, mérgezés stb.)


Próbáld elérni a tavaszt, de az ivartalanítást és a műtétből felépülést, varratszedést mindenképpen.

2016. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából én ha lehetne mindig bent tartanám Baszkót de sajnos Apukám nem szereti a cicákat(De már megszokta hogy én meg babusgatom puszilgatom minden pénzem tápra meg játékokra költöm.)ezért kint kell legyen ez nem is olyan nagy gond hogy kamrába csak élettársa az aki folyton beszól hogy csóró macska nincs egész nap kint és nincs vele foglalkozva és mi az hogy a macska bent van.(Tipikus berögzült ember,de mivel az Ő házában élünk így a cicának kint kell legyen.)És most Szombaton jön tüzifa és a kamrába akarják tartani de ugye a cic nem maradhat szóval vagy beköltözik tavaszig hozzám,vagy építek neki macska kifutót egy meleg hellyel de azon kivül megvan a szabadság is.Esetleg nem tudjátok miből építhetnék neki?
2016. okt. 31. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:

kérdező, akkor most kellett volna elkezdni a kiszoktatást, egyszerűen nincs téli bundája a macskának, ott fog megfagyni

ahogy egy másik válaszoló is írta, tavasszal kell megkezdeni a kiszoktatást

most hiába pakolászod ki szegényt, már nem tud megfelelő bundát növeszteni, mert ahhoz már késő van

2016. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!