Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?...

Mit csináljak a macskámmal? Ugye nem hal meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdem a legelejéről. Szóval augusztusban hozattunk magunkhoz egy akkor 8 hetes kismacskát. Alapból 80 km-ről származik, tehát vissza nem tudom vinni. Sosem lehetett bent, mindig is kint lakott, mert anyám kivágta a kertbe, mert amikor egyszer bejött, látta, hogy mindent össze fog szőrözni meg mindent összebúj. AZóta kint él, és naponta sírt legalább 2 hétig amíg megszokta hogy kint élt. Na de ez nem volt baj nyáron, most meg hát beállt a 0 fok körüli idő. Anyám mai napig nem akarja beengedni a macskát. De olyannyira nem, hogy amikor behoztam mert már sírt a macska, könnyezett, prüszkölt és remegett mint a kocsonya és erre anyám levágott egy jókora pofont nekem és a macskát is megpofozta erre kivágta izomból. Azóta fekszik egy kis párnán kint és egész nap ott fekszik (ez tegnapelőtt történt). Azóta nem jár ki enni, nem láttam nagyon felkelni, csak ha kiment valaki az udvarra, riadt arra fel. Megkérdeztem anyámat, hogy mi legyen vele a télen még egy nyugodtabb pillanatában (tudniillik anyám nagyon elmebeteg, mindig ideges) és azt mondta felőle megdögölhet, de nem vihetem el, vagy kirak itthonról mindenkit és nem érdekli, hogy még nem teheti meg, amint betöltöm 1 év múlva a 18-at repülök. Azt mondja a macska fogyóeszköz de amíg él addig kell neki a házhoz. A szomszédok nem kérnek macskát, mert rajtunk kívül mindenkinek kutyája van, mert sok a betörés erre fele. (nekünk riasztüónk van) Szegénynel nem tudok mit csinálni, összeraktam neki valami kis odút de nem bújik oda be, alapból ki se jön a párnájáról, csak kár, hogy nem nagyon szélvédett hiába van felette tető, meg egy takaró rajta, mert nem bújik alá. Mit tegyek, ugye nem hal meg? Kicsi a bundája szegénynek. Nem akarok semmi gyámügyi vagy rendőri dolgot mert nem akarok állami gondozásba menni. Körülnéztem még állatorvosi rendelők után, de azok nagyon messze vannak és a macskát sehogy se tudnám odaszállítani. Törökbálint környékén lakunk. :((

2016. nov. 5. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Törökbálint? Dehat 20 perc kelenfold busszal..nehogymar ne tudd elvinni a macskát! A mi macskánk amikor nagyon lazas volt, akkor aludt sokat, szinte fel sem kelt. Viszont ha esetleg a tied is az, sürgősen orvosra van szüksége, mert abba bizony belehalhat. A cicak túlélik kint, ha egeszsegesek. Hidd el, talál valami meleg helyet, akar szomszéd garazs vagy barmi, ahova bebujhat.HA egészséges. Ertem én a penz reszet is, tudom hogy draga egy orvos :/// De probald meg!
2016. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

"augusztusban hozattunk magunkhoz egy akkor 8 hetes kismacskát"


Őszintén!!! Minek hozattatok macskát ha így bántok vele??? 80km-re hoztátok oda tudtál menni vissza nem? Szerintem sokkal jobban járna. Nekem se szerette anyukám a macskánkat de soha nem b***ta ki a házból meg nem pofozott fel mert nem hagytam megfagyni, pedig nekem is néha idegbeteg tud lenni. Nem tudom minek hoztad el ha tudtad hogy ez lesz??? Gondolom anyád eleve nem engedte hogy odavidd te meg csak azért is elmentél érte. Nem tudod állatorvoshoz vinni? 17 éves vagy nem igaz nem tudod biciklivel elvinni vagy egy ismerőssel elvitetni magadat. Pedig boccs de igen is meg fog halni szerencsétlen mert ahogy olvasom jól oda****ták ráadásul kint fagyoskodik. Egy cicának nem ilyen élet jár, hanem egy meleg hely a kályha mellett ahol dorombolhat. Ez nem nagykutya vagy vadállat hogy nem lehet beengedni legalább este. Kint a tákolmányodban döglődik de á ne csinálj semmit. Komolyan nem értek minek az ilyennek macska. Vidd el orvoshoz, aztán add oda valakinek vagy vidd vissza mert megdöglik ez garantált. Vagy ha meg is marad ha van esze elhúz onnan nem fog visszamenni oda ahol rugdossák. Sajnálom szegényt.

2016. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Anyád pont olyan, mint az apám, idióták, semmi empátia nem szorult beléjük, utálom az ilyet, főleg, hogy én meg állatmentő vagyok (már amennyire 17 éves létemre ezt tudom csinálni).
2016. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha még egyszer ok nélkül megüt az a büdös k.va, ba.d szájba tiszta erőből! Mit képzel az ilyen? Nem zugivó véletlenül? Vagy csak simán gyógyszerekkel nyírja magát?

Én elgondolkodnék így 17 évesen, hogy nem lenne-e jobb koleszban van valahol egyedül élni! Meg lehet oldani! Ha meg bele akar ugatni, lesz aki megvédjen!

A cica vagy megijedt, vagy agyvérzése volt az ütéstől.. szerintem ne várd meg, hogy te legyél a következő! Ha tüsszög és folyik az orra, akkor náthás.. abba belehalnak általában. :( Lépj le, legyél végre boldog és tarts saját cicát! :)

2016. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Keresel egy állatvédő csoportot a környékeden és megkéred őket, hogy vigyék el a macsekot.


Nem tiszta nekem, hogy azért van most olyan pocsék állapotban az állat, mert anyád megverte, vagy mert fázik - nagyon nem mindegy.


Nincs pincétek mondjuk, ahová be tudna menni a macska?

2016. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Hát tudod, anyád valóban elmebeteg.

Fogd meg a cicát, és vidd be a legközelebbi állatorvosi rendelőbe, és hagyd ott. A cica tuti, hogy beteg. Nem elsősorban a hideg a baja, az csak rátesz. Ha nem kezelik, akkor de igen, el fog pusztulni.

Vagy vidd el ide: [link]

Hogy hogyan? Táskában, rongyokkal kibélelve, busszal.

Vagy ide: [link]

Meg fogják menteni az életét.

Ti pedig ha lehet, ne tartsatok többet állatot. Te majd csak akkor, ha már nem anyáddal élsz és nem függsz tőle.

2016. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem én hozattam ide hanem anyám kocsival, a pincébe nem engedik le.Nem folyik az orra és nem prüszköl. Most voltam nála kint és már egy kicsit jobban van, már dörgölőzik a lábamhoz.
2016. nov. 5. 22:17
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Vidd be, a tiéd, de zárkózz be jól! Ha jön anyuci rombolni, hívj rá rendőrt vagy egyből mentőt! Ez nem állapot, hogy 17 évesen eltűröd ezt! Szerencse, hogy jobban van, de most szeretet, otthon és rendes étel kell neki! Ahogy neked is..
2016. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez kamu. A gyerek mar negyedszer irja be ugyanezt a dumat ide!!!!!! Ő akarja a cict kierőszakolta az anyjàtol most meg bajban van hogy nem egyztették az anyjàval előrre pontosan mit akarnak. Anya rà bolintott elhozta 80km.ről a gyerekének. Most utalja anyut ...miert nem lehet bent.te vagy a hibas hogy most szenved a cica nem anyud.
2016. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szöveget mintha már olvastam volna.


Nézd, a macska nem plüssállat, és nem is egy cserép virág. Élőlény, akit gondozni kell. Etetni kell, élhető körülményeket teremteni neki, oltatni, ha beteg, orvoshoz vinni.


Még egy cserép virágot is gondozni kell.


Mi a jó fenének kell nektek élő állat, ha nem vagytok képesek ellátni. Én ezt büntetném. Keményen. Szegény cicc.


Elnézem itt a szomszédot, inkább ő nem eszik, ha valamelyik állata beteg és kell a pénz orvosra.

2016. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!