Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányszor adtok a macskának...

Hányszor adtok a macskának enni? Tényleg egész nap enne? Vagy csak télen?

Figyelt kérdés
Kinti macskám volt, mostanában (2. éve) lett előléptetve szobacicává. Már nem fiatal, és ősztől már tüsszög, és gondoltam miért is ne élhetne bent. Először csak néha-néha jött be, most már csak néha-néha meg ki :-) Vettem neki almot, van bent tálkája stb ami kell. Régen kint evett, persze nem szabad ég alatt, van egy melléképület ahol etettem eddig, de volt neki szabad ki- és bejárása. Akkor nem annyira figyelgettem, mert félig vadon élt, reggel adtam reggelit, majd mikor megette újratöltöttem a tálat, hogy napközben is legyen valami ha hazajön, majd este konzerv. Most mióta bent van, már szinte csak addig nem eszik míg alszik. Mert amúgy egész nap bír fetrengeni, de ahogy berakom a lábam a konyhába és megzörren egy edény, már jön. És persze mindig kap. De ezt meddig lehet? Már olyan, mint a gömböc. Nyáron bezzeg napközben a tájunkra sem jön, csak vacsorára. Azt még hozzá kell tennem , hogy ivartalanított nőstény, és egerészik.
2016. nov. 9. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig adok a macskának, ha kér. Ő olyan, hogy nem eszi túl magát, egész évben vékony, sokat van kint.

De volt olyan macskánk, aki ha sokat kapott, addig evett, amíg nem hányt... Ha a tied kövér, akkor kevesebbet adj neki, tapasztald ki, mennyivel őrzi meg a vonalait.

Akármennyit én sem adok. Ha látom, hogy ez már aznap a sokadik, akkor csak picit kap, de azzal meg is elégszik.

2016. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is benti cicáim vannak, általában 4-szer etetem őket egy nap (reggel suli előtt, mikor hazaérek 3 körül, 5 óra fele, meg este 9 körül). De természetesen ha látom, hogy éhesek, azonnal kapnak kaját :) Szép kövérek, de azért nem kórosan, inkább akkor azt mondom, jó formában vannak és nagyon boldogok, és egészségesek :)
2016. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudni, milyen típus a macskád. Nekem volt olyan, ami addig evett amíg volt mit. Jó gömbölyű volt. Most olyan macskám van, aki nem eszi túl magát. De azért vernyog a kaja miatt, de otthagyja. Ő naponta kétszer kap. Reggel nedves, késődelutan száraz. Azt éjszaka megeszegeti. Szerintem háromnál többszor ne adj neki.
2016. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már pár hete bent van, ma reggel hányt ki egy keveset a száraz tápból. Épp ezért is tettem fel a kérdést, mert gyanítom, ő képes addig enni, míg nem a maradványait a falról kell levakarni, mert egyszerűen szétpukkad :-D Csak sokszor úgy sajnálom ott hagyni, van, hogy én még egy falatot nem ettem ő meg már kétszer, és még nyekereg.
2016. nov. 9. 21:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Nyáron a színét sem látni nap közben. Ez téli üzemmód lehet?
2016. nov. 9. 21:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Én napi egyszer (délután) adok nekik enni, nem panaszkodnak, megszokták. Ha valamiért igénylik este is, akkor természetesen kapnak még. Legalább nem válogatósak. ;)
2016. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este kapnak kaját. Napközben csak ritkán, ha már látszik rajtuk, hogy tényleg éhesek. :D
2016. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5 kijárós macsekom van. Kétszer adok nekik enni, ha még nagyon éhesnek tűnnek, mielőtt aludni megyek, kapnak éjszakára egy adag száraztápot.

Ha állandóan enne, akkor is próbáld mindig ugyanabban az időben etetni. Ha mindig éhes, annak lehet az oka az is, hogy a bolti tápok fehérjetartalma, összetétele nem megfelelő neki, ezért hiába lakik jól, újra megéhezik. Éppen ezért érdemes kiegészíteni a tápot egy kis csirkehússal, májjal. Kinti cicák ilyenkor ezerrel gyűjtik a téli zsírtartalékokat, emiatt is ehet sokat a tiéd is, de azért kicsit korlátozd a mennyiséget egészséges mértékűre.

2016. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igaz is, főzök neki csirkehúst (kutyáknak is szoktam) azt a macska is nagyon szereti. Megfigyelem majd, hogy akkor is ennyit könyörög-e.
2016. nov. 10. 08:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam csak reggel ès este kapnak enni, ivartalanított benti macsekok. A lány az 3 kg, de kisebb termetű és már majdnem gurult annyit evett, egyfolytában èhes. A kandúr az 5kg viszont ő alig eszik...neki este is könyörögni kell, hogy egyen és muszáj elzárni estére mert a másik megzabálná előle a kaját. :D
2016. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!