Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscica ivartalanítás...

Egy kiscica ivartalanítás után is ugyanúgy játszik mint előtte?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 21:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen :-) Sőt, nekünk az egyik cicánkat két éves korában ívartalanítottuk. Már csak az udvarláson állt az esze, sokat csavargott, napoka hiányzott. Most meg egy "nagy kölyök", még a fűszálakkal is játszik :-)
2010. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Könnyű helyzetben vagyok, mert 6 éves elmúlt a macskám. 1 éves kora előtt ivartalaníttattuk, de nem hiszed el, hogy azóta is folyamatosan játszani akar. Nem hiszem, hogy sokkal különlegesebb a többi cicánál, bár tény, hogy nem minden macska szeret fürdeni (míg a miénk rendesen fürdőkádban fürdik) és megérti, hogy ne menjen ki az ajtón, ha mondom, hogy ne és az ajtó nyitva van. De azért az nem semmi, hogy úgy lehetett vele játszani, mint egy kutyával. 2 éves kora előtt az volt a játék, hogy eldobtam neki a játék egerét, ő pedig visszahozta, ledobta elém és beállt, hogy várja mikor dobom megint.


Ilyet soha nem láttam előtte. Szóval nyugodj meg, 6 éves korában is játszani fog :-) Egyébként az ivartalanított cicák kicsit tovább élnek, sokkal tovább gyerekek és a hireszteléssel ellentétben nem törvényszerű, hogy el fognak hízni.


Jó játékot! :-)

2010. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy mindenki azt mondta, hogy igen, de sajnos én tudok ellenpéldával is szolgálni. Sokat jártunk egy időben egy ismerősömhöz, akinek szintén volt egy cicája, ami ivartalanítva lett. Rengeteget játszottam vele fiatalabb korában és állandóan jött és bújt hozzám, viszont ezeket a jó szokásait sajnos hamar abbahagyta, ugyanis a beavatkozás után, mintha kicserélték volna. Agresszív lett, magányos, nem bírta elviselni, ha simogatják, nem játszott, elvonult, hogy békén hagyják, ha megpróbálták kedveskedni vele, harapott és karmolt, ha megsimogattad akkor is. Teljesen kikelt magából és olyan lett, mint egy hisztis nő (kan macska). Semmi nem tetszett neki. És egy másik ismerősömnél most a lány cica viselkedik ugyanígy, vagyis lehet, hogy mindenki másnak ugyanolyan maradt a cicája, de sajnos ez nálunk kettőből egyszer sem jött össze. Viszont a mamám fiú cicája nincs ivartalanítva és 5 éves, de ha egyszerűen meglát, azonnal rám veti magát, bújik és nem tudja hogy kimutatni a szeretetét. Imádja, ha dögönyözik és elviselné minden mennyiségben, játszani is imád és mindenkit, akinek keze van és dédelgeti. Vagyis semmi nem lehet törvényszerű, változó lehet a dolog, kinek így jön be, kinek úgy, szerintem sok mindentől függ. Sok szerencsét!
2010. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!