Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féltékeny macskával mit lehet...

Féltékeny macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Két évesek a cicáim, fél évesen kerültek össze, tehát már rég megszokták egymás társaságát.

Eleinte nem is volt baj velük. Mindig egyszerre bújtak ide, hárman együtt játszottunk, együtt aludtunk, rengeteget szeretgették egymást is.

Akkor kezdődtek a problémáink, amikor ivartalaníttattuk őket. Az egyikük, a srác már egy éve folyamatosan rajtam lóg, dörgölőzik, hangosan követeli a figyelmem, még játszani se hajlandó nélkülem, nem hagyja a lányt a közelembe sem jönni. Miután figyelemmegvonással büntettem ha látványosan elüldözte, vagy feleslegesen nyivákolt, leszokott róla, de még most is sokszor előfordul, hogy ha a lány az ölemben van, odajön, és addig néz rá gyilkos tekintettel, amíg el nem szalad a közelemből szegény. Újabban rengeteget verekednek is emiatt.

Gyakran úgy tűnik, mintha túl domináns lenne, pedig direkt még egészen kiskorában heréltettük ki.

Én már megszoktam, de a lányka életét megkeseríti.

Ha valaki tapasztalt hasonló gondokat, hogyan oldotta meg? Mi válthatta ezt ki vajon, ha mindig egyszerre kaptak mindent, sosem kivételeztem?


2016. nov. 30. 15:24
 1/2 A kérdező kommentje:

... és akkor azt még nem is mondtam, hogy játéknál is ketté kell szakadnom :(

Csak úgy tudok a lánnyal játszani, ha közben a srácnak is "lengetem" a kedvenc játékát aminek nem tud ellenállni, így elterelem a figyelmét, különben ugyanúgy elkergetné szegényt.

A lány gyakorlatilag már fél bármit csinálni velem.

2016. nov. 30. 15:38
 2/2 Clementályn válasza:
Mert ki lett ivartalnítva a fiú ezért kerüli a lányokat. Menjetek be te mag a lány macska egy olyan szobába ahol üveg van és játszatok. Miután kijötettek egy olyan szűk fél óra után játszatok együtt mind a hárman. Így megjavúl és nem tíltja tőled a lányt a mégis akkor töbször is csináld ezt hidd el jó lesz. Jó napot.
2016. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!