Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 napja fél éves cicám...

10 napja fél éves cicám leesett a második emeletről. Rosszul esett és gerincsérülése lett. A gerincvelő sérült, de el nem szakadt. A hátsó lábaira nem tud ráállni, csak húzza maga után őket. Szteroid injekciót kap. Van esély, hogy újra lábra álljon?

Figyelt kérdés
Ha megszorítjuk a lába végét, akkor megrántja, valamennyire reagál a fájdalomra. Sokszor még morog is. A fiam szerint kell több hónap, hogy újra lábbra álljon. Az orvos szerint kevés az esély, hogy nem marad béna és az elaltatást javasolta. A fiam mindenképp ápolni akarja, de sajnos bepisil, bekakil, ahol éppen rájön. Panellakásban élünk, nem tudom rendesen eltüntetni a szagokat. Kerekes segédeszközt akar a fiam csináltatni a cicának.
2007. nov. 18. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, ami törént a cicával és nincsenek jó híreim. A mi kijárós cicánknak valaki eltörte a gerincét(!!!). Hetekig hordtam állatorvoshoz, ultrahangra, gyógyszerezték szegényt. Ugyanúgy maga alá piszkított, mint a Tiétek... sajnos a vége elaltatás lett. Nálunk is a fiamat viselte meg a legjobban a történet, de már túl vagyunk rajta. Tényleg sajnálom...
2007. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sajnálom, ami történt :( Leírom az én esetemet: kb fél éves cicámnak valaki (szintén:() eltörte a gerincét. Még hazavonszolta magát:( Hajnalban akartam beengedni, de csak ült az ajtó előtt, nyávogott, akkor láttam, hogy a hátsó lábai le vannak bénulva. Azonnal orvost hívtam, megvizsgálta,egy fogószerű valamivel szorította meg a lábát a tappancsánál. Akkor valamicskát reagát rá, kicsit elhúzta. Mondta a doki, hogy ő nem mer nekiállni egy gerincműtétnek, vagy elaltatja, vagy elviszem Pestre, kórházba. Természetesen Pest lett belőle, ahol megröntgenezték. Nálunk elszakadt a gerincveleje is:( Nem lett belőle sem műtét, sem kezelés, csak elaltatás:(

Szép, hogy a fiad szeretne neki egy kerekes szerkezetet csinálni, de gondoljatok bele, hogy a cicának az mennyire jó élet, ha mindentől meg van fosztva, ami értelmet, örömet ad neki...

mivel nem szakadt el a gerincvelő, a helyetekben én megkérdeznék egy(-két) másik orvost is. Ha többen azt mondják, hogy nincs esélye a gyógyulásra, akkor az elaltatás mellett döntenék.. :( Szerintem szomorú élet lenne számára (és nektek is az állandó bepiszkítástól) ha nem tudna még menni sem magától. Persze a döntés a tiétek. Bocs, hogy hosszú lett.

2007. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a nővéremnek a macskájának is volt gerincsérülése.Megharapta a kutya és nem tudott menni.Huzta magaután a lábait.Itt Cegléden a Vörösmarty térnél van egy nagyon jo állatorvos.Ő gyógyította meg a macskát és már rendesen tud menni.Érdemes lenne ide elhozni,hátha meggyógyul.
2007. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik válaszadó vagyok. Mi lett a cicussal?
2008. márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!