Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiszáradt a cicám, helyre fog...

Kiszáradt a cicám, helyre fog jönni?

Figyelt kérdés
Segítség. 3 napig nem volt itthon ivartalanított 5 éves cicám. Már azt hittük sose fog már haza jönni. 2 napja megtaláltam legyengülve, kiszáradva. Nem tudott járni, folyton eldőlt. Egyből állatorvos, injekció 2 féle, +víz pótló granulátum. Tegnap estére rosszabbul lett, így elvittem infúzióra. Ma reggelre megint nem mozog, csak fekszik. Itatjuk fecskendővel is. Szerintetek van esélye? :'(

2016. dec. 3. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, hogy valami leverte a lábáról szegényt. Nem is evett, nem is volt aktív. Igazából már úgy voltam vele, hogy estére lehet szervezni a temetést. Aztán egyszer csak erőt vett magán, elkezdett enni és 2-3 nap múlva már úgy nézett ki mint egy macska.


Amúgy nem hinném, hogy kiszáradt. Ha 3 napig nem evett attól még cselekvő képes marad. Azt mondod, hogy megtaláltad valahol. Tehát, akkor nem volt bezárva sehova túl sokáig. Szóval vizet is kellett találnia. Hamarabb tippelnék valami fertőzésre, vagy megevett valami mérgezettet. Szerintem ne a vizet paszírozd bele fecskendővel, hanem valami (neki) finom, illatos kaját tegyél elé. Meg persze vizet (tejet) mellé. Ha már magától el kezd enni egy keveset, akkor jó esélyei vannak.

2016. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 házzal arrébb találtam meg, valami macska volt még ott. Hiába kiabáltam, a ház tulajdonosa nem jött ki,pedig otthon volt. Egy idős néni kinézett mikor szólítottam a macskát, de bezárta kulcsra az ajtót... azon vagyunk, hogy valamit kapott, valami romlottat, hogy elrontotta annyira a gyomrát, hogy kimerült, és kiszáradt. Mert víz nem volt a közelben, és nem volt ereje hazajönni.:( ja azt nem mondtam, hogy hányt is, de csak azt amit adtam neki....víz...
2016. dec. 3. 14:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy doki mondta, hogy nagyon erősen ki van száradva.
2016. dec. 3. 14:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a kaját meg hiába tolom oda elé, a kedvence elől is elfordítja a fejét.:( :( :(
2016. dec. 3. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Van esélye, de vissza kellene vinni megint infúzióra.

Hasonlóan volt az én cicám is tavasszal. 5 napot volt kórházban, ezalatt végig kapta az infúziót, mert nem evett, nem ivott, 3 napig lázas is volt. Plusz kapott antibiotikumot is. Miután hazahozhattam, még hetekig nem volt normális étvágya, de már ivott és láza nem volt. Calopet pasztát kapott kiegészítésnek egy ideig, és még 10 napos antibiotikum kúrát tablettában.

Vigyétek vissza a dokihoz, vagy ügyeletre!

2016. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az enyémek láza nincs, nem is volt, inkább alacsony a hőmérséklete, 37.
2016. dec. 3. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki amúgy? Mi a baja? Vérképet is érdemes ilyenkor csináltatni.
2016. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!