Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit csináltok, ha büdös a...

Ti mit csináltok, ha büdös a szobamacskátok?

Figyelt kérdés
Az enyémnek kaki szaga van, nem tudom mit csináljak vele. Nyáron is volt már egyszer ilyen, akkor megfürdettem és öt perc alatt megszáradt a 30 fokos kánikulában az erkélyen. De ezt most nem tudom megcsinálni, mert hiába van a fűtött lakásban, ki-be mászkálunk simán rámegy a hideg és megfázik. A hajszárítót nem bírja elviselni. Imádom őt, viszont kakis szaggal nem szeretném ha befeküdne az ágyba. Mi erre a megoldás? Gondolom másnál is van ilyen, hacsak más macskája nem rózsa illattú csillámpónit termel. Az almot minden nap cserélem, és amint látom hogy van benne valami, egyből kitakarítom.

2016. dec. 15. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

esetleg nincsen nagyon hosszú szőre,amibe beleragad a kaki?

de mindenesetre nagyon tiszta állatok,bármi van egyből megmosdatják magukat,úgyhogy én nem fürdetném.

2016. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem huszonéve vannak macskáim, de még soha nem volt büdös egyik sem, pedig nem fürdettem őket. Nem lehet, hogy valami emésztési gondja van? Orvossal beszéltél róla? A macska alapvetően tiszta állat, sokat mosakszik.
2016. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne fürdesd meg, csak nedves szivaccsal töröld meg a popóját!
2016. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fürdesd meg, aztán törölközővel alaposan töröld át, mi is így szoktuk. Nem fog megfázni.
2016. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a szőrébe ragad (ehhez nem kell megfürdetni, csak a hátsóját vizes ronggyal áttörölni) vagy nem nyalogatja le a fenekét vagy valami más baj van, dmésztési gond, bűzmirigy-probléma, esetleg nem is a feneke, hanem a szája büdös, rohad a foga vagy bármi más szájprobléma. Ez ugyan nem kakiszag, de néha elég büdös tud lenni.
2016. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szivaccsal letörölgettem neki, elég rendesen kakis volt. Lehet, hogy a macskák tiszta állatok, de az én szőrgombócom rendkívül igénytelen. Kipróbálok holnap egy másfajta almot és beszerzek egy nagy doboz gumikesztyűt meg szivacsot. Köszönöm a segítséget! Jobbat nem tudok. ;-)
2016. dec. 15. 20:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem igénytelen, hanem túlsúlyos és kényelmetlen neki magát a lukánál nyalnia, így csak felületesen teszi ezt meg.
2016. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámnak akkor maradt kakis a feneke, amikor fosott. Az egészséges, formás kaka nem tapad fel a szőrön. Lehet, hogy nem igénytelenségből nem nyalakszik, hanem mert fáj a foga pl. (?)
2016. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jók a fogai, a kakija is normális, nem megy a hasa. Abban viszont lehet valami, hogy kövér és nem éri el.
2016. dec. 15. 22:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még az is előfordulhat, hogy kakiláskor nagyon leguggol és beleér a feneke a végtermékbe. Ezen lehet azzal segíteni, hogy az alomtálca köré magasítást raksz körben vagy legalább az egyik oldalra. Ha szerencséd van, akkor azon fog ülni és arról pottyant az alomba. Az én macskám is azokat az alomtálcákat szerette, amiknek széles pereme volt és azon valamennyire tudott mászkálni és arra támaszkodott, sokszor még a hátsó lába is azon volt, nem szeretett magában az alomban lenni.
2016. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!