Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etethetem ezt a cicát olcsó...

Etethetem ezt a cicát olcsó konzervel és nem drága táppal?

Figyelt kérdés
A kertembe szegödött egy éhes cica,sovány volt..már nem olyan sovi,mert etettem maradékkal,nincs sok pénzem de nem szeretném,hogy éhen halljo n. Csináltam kuckot neki,de egy picit jobb kaját szeretnék neki adni mint a házi koszt,de csak olcsó kaját tudok venni.jo az neki? Vagy mit ajánlotok táplálás terén? (Az orvos nem gond viszem ivartalanittatni,az egyszeri kiadás,meg kikérem doki véleményét mik szükségesek még) az étkeztetés amin kénytelen vagyok sporolni. Mit javasoltok?

2016. dec. 18. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Bármivel eteted, a semminél minden jobb.

Egyébként az olcsó konzervben szinte semmi hús nincs. Legalább egészítsd ki hússal: állatboltokban sok helyen lehet kapni már fagyasztott csirke, pulyka, kacsa vagy marhanyesedéket, csirkezúzát, szívet, nyakat, szárnyat elég olcsón 3-400 Ft/kg áron. Érdemes ilyeneket venni neki. Ezeket nyersen kaphatja.

2016. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván milliószor jobb, mint hagyni éhen veszni.

Én sajnálom a mienktől a házikosztot, pedig azt szeretné, az igen jó :D De az drága neki és örülök, ha nekem van elég jóféle állati fehérje. Macskakonzervet és olcsó szárazeledelt adok neki, amúgy remekül vadászik, ezért sem aggódom, hogy rosszul táplálom. Gyönyörűen néz ki. Ha benti cicc lenne, nem etetném a gabona alapú, nem igazán ragadozónak való cuccal, de szereti s mondom, eszik egy csomó rendes húst is... Bár most télen kevésbé, ezért kap gyakrabban konzervet. Nem az én felelősségem, de aranyos macska és láthatóan jól elvan itt, nyilván nem hagyom éhen veszni, csak mert nagyon szegény vagyok.

2016. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Perszehogy jó. Minden jobb mint h meghaljon. Vegyél nagyobb (2kg) tápot max 2000ft sokáig elég ha vegyesen főttkajamaradékot is kap.
2016. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
40%
Jaj milyen kis aranyos vagy. Hidd el az a cica nagyon hálás neked, és képzeld el, hogy régen nem árultak drága élelmet cicáknak, mégis megettek mindent. A házi koszt is tökéletes neki. Az enyém például elfordul a száraz táptól hiába drága. Illetve még a drágább konzervet is alig eszi meg. Hidd el ha éhes cicáról van szó nagyon hálás mindenért. Ne aggódj ezen. De ha segíteni szeretnél a cicának, kérdezd meg az ismerőseid közül nem-e szeretne valaki egy cicát. Ne maradjon kint a hidegben, lehet valaki szívesen befogadná.
2016. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Jobb, mint a semmi, de szerintem egy viszonylag jó száraztáp is olcsóbb, mint a konzerv. A konzervből több fogy, mert nincs benne tápérték.

Egy cica nagyon keveset eszik a szárazból, szóval ha egyszer meg tudsz venni egy kisebb csomaggal, sokáig elég.

(Pl. az én cicám több, mint 6 kg, de kb. két marék tápot eszik meg naponta.)

Ha emellé kap egy kis házikosztot, boldog lesz :)

2016. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek de nem tudom miért pontoztak le titeket pedig mindenkit pacsiztam
2016. dec. 18. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!