Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalogat a macskám?

Miért nyalogat a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves mentett cicánk, aki néhány hónapja került hozzánk. Én vagyok a gyerek a családban, és bár mindenkit szeret, az a szokása, hogy engem nyalogat. Néha arra ébredek, hogy nyalja a fejem, ha odabújok hozzá, az orromat azonnal elkezdi nyalogatni.

Ezt miért csinálja?

Előre is köszönöm :)


2016. dec. 27. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs másik macska a környezetében, amit nyalogathatna. Mivel téged szeret, ezért kinevezett pótmacskának. A rokonaikat szokták mosdatni, meg mindenféle egyéb élőlényt, akit rokonnak fogadnak.

Igaz, a macskákról azt tartják, hogy magányos állatok, de nagy szükségük van valakire, főleg a nőstényeknek.


Volt két öreg nőstény macskánk, testvérek, születésüktől fogva együtt laktak. Az egyik dörgölőzött a kutyához, a másik utálta, fújt rá. Amikor a dörgölőzős elpusztult (rákban), utána a testvére családtagnak fogadta a kutyát, mert az volt kéznél leggyakrabban, és utána már ő dörgölőzött a kutyához.

A nyalogatás egy fokkal bizalmasabb dolog ennél.

2016. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez elég nagy megtiszteltetés. :)

Az 6 éves kandúrom engem nagyon ritkán nyalogat meg (persze a nőstény cicák gyakrabban élnek ezzel), de ha megteszi, dorombol, és becsukja a szemeit (tehát boldog).

Azért nyalogat, mert szeret téged, te vagy az, akiben megbízhat, ahogy az előző írta, a "pótmacska".

Sokan azt mondják, hogy azért, mert annyira nyomoréknak hisz, hogy tisztogatni sem tudod magad, de rájuk ne hallgass, én csak nevetek rajtuk. :D


Ha kimehet vadászni, ne csodálkozz, ha halott állatokat fog neked hozni ajándékba. ;)

2016. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!