Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mennyit költötök havonta a...

Ti mennyit költötök havonta a (benti) cicátokra? Szeretnék befogadni egy kiscicát, de tudni szeretném, mennyit kell rászánnom havonta.

Figyelt kérdés

Számolgattam egy viszonylag jobb minőségű száraztáppal (Josera) és egyebekkel, mennyire jönne ki havonta egy macska. Idáig olyan 10-12 ezernél járok, de lehet, kifelejtek valamit.


Örülnék, hogyha kisegítenétek azzal, hogy leírjátok, nektek mennyibe kerül a cica egy hónapra.


Mikre van szüksége kezdetben, és ezeket hol találom meg legjobb ár/érték arányban?


Amikre én gondoltam, mint alapfelszerelés:

Szállítóbox

Kerámia etető/itatótál

Kefe (aljszőrzetkefe, Furminator?)

Kaparófa

Alomtálca + lapát

Fekhely


A válaszokat köszönöm.



2016. dec. 29. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy csomó dolog ami 1xi költekezés (macskawc, stb.), ezek nekem annó 30 ezerre jöttek ki.

Számold bele a féregtelenítést és oltásokat, valamint ivartalanítani is "kell".


Havonta igazából csak almot és kajára költök. Almot a legolcsóbbat veszem, a profi macska wc mellé elég nekünk. 2 macskára heti 5L x 290 ft.

Macskakajából én Orijent veszek (ez az egyik legdrágább), de 2 macskával így is csak havi 8500 ft költök erre.

2016. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi talált cicával eléggé szerencsétlenek vagyunk, kiderült hogy nincs bolha, hanem azért sebes mert van valami allergiás irritációja, amire kell gyógyszer egyfolytában élete végéig pluszba havi 10.000 forintos injekció. Különben nem drága csak ha sikerül egy ilyen kis ˇaranypicit" kifogni mint nekünk:D
2016. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

T. Első válaszadó!

Megírnád milyen cicawc-t használsz!

Nálunk valahogy nem működik ez a wc dolog túl jól!

Köszi!

2016. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kaja és az alom az, amire minden hónapban kell költeni. Ez nálunk max. 10e Ft, pedig egy maine coon-ról van szó, aki azért többet eszik, mint egy kisebb méretű cica.

Prémium tápot eszik és nem a legolcsóbb almot használja. Egy benti cicánál nem olyan gyakoriak a balesetek és a betegségek, mint a kint élő társaiknál, így az állatorvoshoz sem kell túl gyakran menni. Csak az oltásokért.

A féregtelenítés 3 havonta szükséges, de az pár száz Forint.

Egyszeri kiadások vannak még. Az induló költség az mondjuk nem kevés.

Minél több kaparófa kell, szállítóbox, edények, kefe, cicasampon. A furminátor hasznos, de nem létfontosságú.

Szerintem úgy jársz a legjobban, ha webáruházból rendeled meg a kezdő csomagot. Mi több helyről rendeltünk már, mindig onnan, ahol épp akciós volt, ami kellett :)

Ami még fontos, hogy legyen mindig egy kis megtakarításod, mert ha állatod van és sürgősen orvoshoz kell vinni, vagy ne adj' Isten ügyeletre, akkor ne legyen gond az ellátása.

2016. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a Maine Coon gazdinak ! Az a fajta az elsődleges elképzelésem, jelenleg tenyészeteket keresek.
2016. dec. 29. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
De azt ugye tudod, hogy egy ilyen fajtatiszta macsek 120 ezernél kezdődik?
2016. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
90-150 ezer, tenyésztőtől, alomtól, eladási céltól (hobbi, tenyésztés), adott kiscicától függően. A legtöbb tenyészetben, amiket néztem, 110-120 ezer körül volt a macsekok ára. Teljesen reálisnak tartom.
2016. dec. 29. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fuu... Nekem kaparófás torony, fedett WC, lapát, tálak, alátét, kefe, sokezer játék, együtt volt kb 30 ezer netről rendelve. Ágyat nem vettem, mert az van a tornyon, és egyébként is a fotelben alszik, felesleges neki, mert nem hajlandó máshol aludni, imádja a fotelt.

A kaja és az alom együtt havi szinten szerintem 10 ezer max, de én nagy tételben veszem mindig, úgy talán még kevesebbre jön ki. Mindent mindig a zooplusról rendelek, nekem ők eddig a legszimpatikusabbak.


Doki eddig az összes oltással, féreg és bolhairtással, felv fiv teszttel, ivartalanítással és egy kis műtét utáni ruhával együtt volt kb 40ezer Ft. Innentől viszont csak évente egyszer kell vinnem, meg a féreghajtó, de ennyi, ha más baja nincs. Elsőre sok, de idővel nem kerül sokba, az egyedüli állandó tétel az alom és a kaja. Esetleg pár játék, ha olyan ami tönkre tud menni (pl tollas pálca).

2016. dec. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!