Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Általában mennyi időbe telik,...

Általában mennyi időbe telik, mire megszelidül?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk egy kb. 15 hónapos cicát, akit testvéreivel együtt mentettek meg egy ház udvarából, ahol csak egy idős néni etette őket.

Az ideiglenes gazdinál kb. másfél-2 hónapig volt, ezután hoztuk őt el és nálunk van harmadik napja.

Első nap érthető módon rémült volt és elbújt a kanapé mögé.

Másnap kicsit feloldódott és jött-ment a lakásban. Este engedte magát simogatni, de csak úgy, hogy óvatosan közeledtem felé és kihasználtam azt, hogy játékos cica és játékkal végül elértem, hogy megsimogathattam és ő is cicapuszit adott.

Azonban gyakrabban olyan, hogy elmenekül tőlem, pedig már azóta kb. 3 alkalommal meg tudtam őt simogatni és hagyta magát.

A férjemnek voltak már cicái több is többször, őt mégsem fogadja el egyáltalán és a férjem már haragszik a cicára emiatt, azt mondja, elviszi innét, mert nem engedi a cica magához közel, pedig ő is szeretné megszeretgetni.

Nekem már hagyta magát a cica hogy simogassam, dorombolt is nekem, ma délután még azt is megengedte, hogy kézbe vegyem és szeretgessem, dorombolt is, így odavittem a férjemhez, hogy hátha így a kezemből megszeretgetheti ő is, de a cica elmenekült, pedig a férjem nem bántja, kedvesen beszél hozzá és próbálná megsimogatni.

Most is elmenekült tőlem a cica, pedig szeretettel közelítek hozzá, szeretném újra és újra megszeretgetni őt, de inkább még ott tartunk, hogy nem igazán engedi meg, csak ha óvatosan megközelítem és játszom vele.


2016. dec. 31. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokadik gazdik vagytok, érthető ha nem oldódik fel egyből. 1-2 hét míg megszokja az új helyet és akár 2-3 hónap is lehet mire elhiszi, hogy Ti vagytok a gazdái és nem akartok túladni rajta. Nagyon helytelen hozzáállás, hogy 3 nap után a férjed már le akarja passzolni, mert nem olyan mint egy átlag macska. Ez a cica lelkileg is sérült, inkább támogatni és segíteni kéne, nem pedig lepasszolni, mert akkor már tényleg nem fog bízni az emberekben.
2016. dec. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Három napja van veletek és még nem oldódott fel? Hallatlan.

Az még nagyon kevés idő.

Ami gond lehet, hogy a macskák nagyon érzékenyen reagálnak az ember érzelmeire. Ha a férjed haragszik rá, akkor biztos lehetsz abban, hogy a cica érzi ezt. Így nehezebb lesz közel kerülnie hozzá.

A bizalom kiépítése időbe telik, de sok-sok szeretettel kiegyensúlyozott és kedves cica lesz belőle.

Ha szívesen játszik, akkor játsszatok vele. Ne akarjátok mindenáron szeretgetni.

2017. jan. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hetekig, akár pár hónapig tarthat. 3 nap az semmi, csoda hogy egyáltalán már engedi néha magát simogatni.

A férjed ne legyen már gyerekes. Hagyni kell a cicát, hogy a maga tempójában oldódjon fel, és ő maga keresse a kontaktot veletek.

Férjednek javaslom, hogy ő etesse a cicát, azaz ő tegye ki neki a kaját, és ilyenkor mindig hívja is. Legyen türelmes, előbb-utóbb oldódni fog.

2017. jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is azt mondtam a férjemnek, hogy ő adjon neki ételt akkor, amikor éhes és várja a talja közelében az etelet.
2017. jan. 8. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!