Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek, hogy tudnám...

Evelini kérdése:

Szerintetek, hogy tudnám meggyőzni anyukámat, hogy vegyen nekem egy kiscicát?

Figyelt kérdés
Ő is tudja,hogy állatbarát vagyok, hogy gondoznám, figyelnék rá, szeretném, etetném, cserélném az almát meg ilyenek.......Volt már hörcsögöm, ő is jól érezte magát! De nm tudom,hogy vehetném rá egy cicára!

2017. jan. 2. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én anyukám úgy eggyezett bele a cicaügybe,hogy nagyon jó gyerek voltam,udvarias és mutattam neki,hogy milyen gondoskodó vagyok. És bő 1 hónap után ezzel a szöveggel álltam elé:

-Anya,figyelj kérlek,mert ez nekem fontos... Már nagyon régóta szeretnék egy cicát... Én gondoskodénk róla,itatgatnám...stb... Nagyon szépen kérem !

Nekem ez jött be...

Üdv:már 10 éve cicatartó

2017. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, mindenképp ki fogom próbálni! Csak az a baj, hogy anya mindig azt mondja"macska ide nem jöhet , mert irtózom attól , hogy felugril a konyyhapultra és szétkarmolja a kanapét!"
2017. jan. 2. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom anyukádnak kellene fizetni a cica összes költségét: oltások, táp, alom, felszerelések, ivartalanítás. Ha ezt nem akarja, akkor nem fog beleegyezni. Majd ha már önállóan élsz, és tudod ezeket biztosítani, akkor lehet cicád.
2017. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mindent neki kéne fizetni! A macska fajta ami nekem tetszik az sem drága, de pl. Az összes pénzem a felszerelésekre meg satöbbikre költeném, hisz az én cicám lenne!
2017. jan. 2. 16:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajna az ilyen cicát akarok anyu nem történetek nem szoktak happy and-el végződni,még ha meg is győzöd tuti nem akarja oltatgatni sem ívartalanittatni ha beteg orvosolni,neked meg erre nem hinném hogy van elég zsebpénzed,de nem ismerem anyud szóval ne csak a cicát akarok itatgatom részt beszéljétek meg hanem az orvosi kiadásokat is hozd fel neki
2017. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
csak azt nem ertem, hogy mit keres a kanape a konyhaasztalon.... (sry)
2017. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm a kommentet, mindenképp terveztem ezt is megbeszélni...!

2017. jan. 2. 17:27
 8/11 A kérdező kommentje:

#4

Ooopppsss! 😂😂😂 bocsánat! Hiányzik egy vessző!😂 Hát ezt elírtam!😂😊 Azért köszönöm....

2017. jan. 2. 17:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem a macska kezdő "csomagja" orvossal együtt volt vagy száz ezer forint. És tök ingyen volt maga a cica, mert kóbor volt. És kevés olyan macska van, aki nem megy fel a pultra vagy nem karmol szét legalább egy kicsit egy bútort, kaparófa ide vagy oda...


Elhiszem, hogy jó gyerek vagy, de kétlem, hogy lenne ennyi zsebpénzed, és havonta is kell költeni a cicára amit ha a szüleid nem akarnak akkor ez van. Az ő joguk eldönteni, hogy a saját lakásukban hogyan akarnak élni.

2017. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! A hörcsög meg a cica azért nem ugyanaz.. Egy macska elég sokba kerül.

Szerintem meggyőzni szinte lehetetlen. Évekig könyörögtem, győzkodtem anyukámat, hogy lehessen kutyám. (Azóta se lett, mert ő nem akart.) Szerencsémre felvetettem hogy legyen cicám, mivel kezdtem feladni a reményt hogy nekem lesz kutyám amíg vele lakom.

A macskára pár nap után igent mondott. Jól döntöttünk. (Ismerősöknel viszont lett kutya, akivel eleget találkoztam ahhoz, hogy rajojjek anyukámnak igaza volt. Nekem mégse kell kutya. Nincs esetleg cicás ismerősöd akinél gyakorlhatnad a cica gondozást?

Azt elarulom, hogy az én macskára már 300 ezer forint biztos elment.(és még csak fel éve van nálam a macska..)

A konyhaasztalra az enyém nemigazan megy fel, viszont a függönyt többször lerantotta és bizony a kárpitozott sarokulot és az ágyakat is kaparja.

Milyen fajtájú macskát szeretnél?

2017. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!