Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Nagyon agresszív cica?

S. O. S! Nagyon agresszív cica?

Figyelt kérdés
Kaptunk ma egy kandúr cicát , 3 éves , a gazdái szállították hozzánk az ágyával minden cuccával együtt . Amíg itt voltak a cica aranyos bújós volt . Most estére ellezdett agresszív lenni . Ha csak a közelébe megyünk fúj , és ideges csóválja a farkát egész idő alatt . Vajon változik ez ha adunk neki egy kis időt és nem piszkáljuk (simogatjuk, szólongatjuk a nevén) vagy jobb ha foglalkozunk vele amennyit csak lehet hogy szokjon minket ?

#macska #cica #agrsszzív
2017. jan. 5. 23:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Volt már macskátok, mennyire értetek hozzá? Sok macskára rájön estefelé, hajnalban a a hoppáré, a futkározhatnék. Mivel új helyre került, természetes, hogy kicsit furán érzi magát. Eddig milyen helyen volt, a gazdájától került hozzátok? Idővel biztosan jobban megszokja majd a helyzetet. Most új családja lett, ezt azért még szoknia kell egy kicsit.
2017. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze h agressziv nem ismer titeket....majd kb 1 hét múlva már barátságosabb lesz. A mi macskánkat papám etette míg mi nyaraltunk. Egy hétig elő se jött neki.... majd szépen fokozatosan megszokta a helyzetet. Adj neki időt. :) a macska szeretetét ki kell érdemelni tartja a mondás :)
2017. jan. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

#1-2: Ásd már el magad! Az állat- és embergyűlölő szemléletedre itt a kutya sem kíváncsi, és a másik tucat kérdés alatt sem, ahova odalöktél valami trágár bunkóságot.



Kérdező, szerintem is arról lehet szó, hogy még új neki a hely, az emberek. A macskák általában nehezen viselik a környezetük, napirendjük változását. Sok cica ilyenkor elbújik, úgyhogy nem árt, ha van olyan hely, ahova nyugodtan elvonulhat. Idővel megenyhül, hozzászokik az új dolgokhoz. Legyen az etető-, itatótálja nyugodt helyen, ahol nem zavarjátok, legalább néhány napig.


Az előző gazdáiról tudjátok, miért váltak meg tőle?

2017. jan. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen , kisbaba született és koraszülött lett szegény , jóval koraszülött . Normális esetben megtartották volna a cicát , persze higiénikus keretek közt , de így nem kockáztatnak .

Nagyon nagy szeretetben volt náluk a cica . Igen én is ezt vallom , hogy idő kell neki itt megszokni mindent . Kis faluban hatalmas kertes házban sok macskával , kutyával nőttem fel , nem az első macska amit látok életemben :) viszont az első cicám amit lakásban ell tartanom kertes ház helyett .

Persze minden állat más ,eddig soha nem volt bajom idegen állatokkal ha hozzánk kerültek (volt hogy az utcán összeszzedett cicákat , kutyákat vittem haza anyukám örömére :) ) csak ugye nem akarunk semmikyen 'balesetet' teszem azt nekünk ugrik a macska vagy ilyesmi mert jön oda dördölőzik a lábamhoz és közbe fúj meg idegesen csóválja a farkát

2017. jan. 6. 07:37
 5/18 A kérdező kommentje:
Szóval most nem igazán tudjuk hogy mi a baj fél e tőlünk , mert jön , bújuk , dördölőzik a lábunkhoz , de ha elintulok teszek egy lépést akkor is jön tovább dördölőzni de olyan erőszakosan . Szóval látni rajta hogy ideges , mérges . Bevallom félek kicsit így tőle amikor ezt csinálja .
2017. jan. 6. 07:40
 6/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van egyébként? Mert ha nincs, az is segítene szerintem.
2017. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen ivartalanított, minden fél évben volt állatorvsnál is .
2017. jan. 6. 08:09
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld lekenyerezni jutalom falattal. Jó, hülyeségnek tűnhet, de szerintem csak fél, és ha hozzád valami kellemeset köt, akkor lenyugszik majd. Idő kell neki. Biztos szomorú hogy megváltak tőle.
2017. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Amig a gazdái ottvoltak persze, hogy aranyos bujos volt, mert még nem tudta, hogy mi lesz a sorsa.

Ő is egy élőlény 3 év alatt megszokta a gazdáit és lekileg neki ezt még felkell dolgoznia, hogy új környezet és emberek közé került. Ő nem egy hörcsög vagy aranyhal hogy mindegy neki hol van, ő most teljesen összevan zavarodva hol van az előző gazdaja és a régi hely ahol lakott.

Haggyál neki időt, hogy megszokja a helyzetet bár szerintem okosabb lett volna pár alkalommal ismerkedni a macskának veletek és az uj környezttel és csak úgy vélegesen elhozni hozzátok.

Ez ugyanolyen mint mikor egy kisgyerek első nap oviba kerül és otthaggyák hirtelen azt se tudja most mi van...

2017. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mint azt ma kiderítettük ő egy norvég vadmacska . Tehát nem csoda hogy agresszív .
2017. jan. 6. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!