Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha van kaparófa, valóban azt...

Ha van kaparófa, valóban azt fogja használni a cica? Nem a bútorokat kaparja?

Figyelt kérdés

A bútorok nem az enyémek. A lakás csupa (drága) fenyőbútorral van berendezve, a konyhapulttól kezdve, az étkezőszekrényen és -asztalon át az ajtókig és ágyig minden fenyőfa, amiket a tulajdonosuk nagyon félt. A testvérem lakásában lakok egyedül, mivel ő nem használja, átengedte nekem a használatát.


Megemlítettem neki, hogy szeretnék befogadni egy macskát, ám ő nem hiszi el, hogy a macska nem tenne kárt a bútoraiban, ha van kaparófa. Bár a legtöbb helyen ezt olvasom, hogy a kaparófa lényege, hogy a bútorok épségét megőrizze a macskától, azért megkérdezem itt is azoktól, akik lakásban tartanak cicát (és kaparófát): valóban elkerülhető, hogy a bútorokon élezze a karmait, ha van több kaparófa is a lakásban?


(A testvéremnek nincs különösebb tapasztalata állatokkal, a szüleink mindig is csak kóbor macskákat etettek a ház körül, mindenféle felelősségtudat nélkül, amolyan "na van egy rühes dögünk" alapon. Nem volt baj, ha elveszett, elütötték, megmérgezték, "majd lesz másik". Benti tartásról pedig hírből sem hallottak, mivel "a koszos dög kintre való". A testvéremnek tehát nincs kiindulási alapja, hogy milyen is lakásban tartani egy macskát.)


Előreláthatólag még jó néhány évig itt lakok, egyetemista vagyok, a párom is beköltözik hozzám szeptemberben, tehát szeretnék ezzel számolva felelősséget vállalni egy kis szőrös családtagért.


A véleményeket, válaszokat köszönöm.



2017. jan. 10. 07:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is szereti karmolni a fotelek hátulját, de amióta ráterítettem az ő törülközőjét a kaparófája fekvő részére, folyamatosan oda jár és azt cincálja. Megdicsértem érte, azóta inkább azt gyilkolja. Néha rápróbál a fotelre, de ha rászólok eljön.


Fa bútorokat sosem karmolt még, de a függönyökkel voltak gondok. Szerencsére amióta felnőtt már nem érdekli, kiskorában nagyon oda volt a függöny mozgásáért.


Ami működik, ha dupla oldalú ragasztószalaggal tekered be amit nem szabad karmolnia. Gyűlölik ha valami a talpukra ragad, és ez teljesen ártalmatlan módszer. Az enyém a macskamentát pl magasról lesz.rja, semmiféle hatást nem vált ki belőle.

2017. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!