Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valakinek hosszútávú...

Van valakinek hosszútávú tapasztalata az Orijen vagy esetleg más gabonamentes tápokkal?

Figyelt kérdés
Most nagyon népszerűek,de kíváncsi lennék azoknak a gazdiknak a tapasztalataira akik ilyen tápokkal etenek, de mondjuk már 10 éve. Itt arra gondolok,hogy valóban jók ezek a tápok? Egèszségesek a cicáitok?

2017. jan. 16. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

Én Brit Care Cat Monty I'm Living Indooral etetek reggel, ami azért nem egy acana minőseg, de gabona mentes ez is. Este meg csirke combot, vagy csirke/pulykaszívet kap a macskám főve.

1 éve etetek így és nagyon szép.


Szerintem egyszerű a válasz. Miért kéne neki gabona? Nem is azt vallom, hogy BARF szerint kéne etetni (nyers hússal) mert szerintem nem teljesen stimmel az az elv hogy úgy kéne Őket etetni mintha a természetben élnének... Hiszen évszászadok óta nem ott élnek, ezért is főzöm meg neki a húst. De, hogy hasznos lenne számara a gabona ettől még nem logikus.


Valamint a Royal Canin és a Hill's pofátlanul drágák, sok gabona mentes tápnál drágábbak. Pl. Leonardo, Real Nature. Valahol az Acana környékén mozog árban a Royal, pedig a hús akkor is drágább ha a gabona jobb. Vagyis ha valamiért mégis a Royal lenne a jobb, akkor is túlárazott, mivel gabonával készíteni olcsóbb.


Meg a Hill's-nek pl. (Lehet a Royalnak is, nemtom) vannak olyan tápjaik ami fajtára gyártottak. Miért kéne egy labradornak más összetevő mint egy golden retrievernek? Egyértelmű parasztvakítás.

2017. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Kutyatából nem vagyok képben, de a hillsnek marhára nincs fajta tápja macskánál (macska kategóriában vagyunk). Nekem van egy keleti rövidszőrűm, amivel royal sziámi tápot etetek, és a formája meg az összetevője több olyan gondot is kiküszöbölt, ami ennél a fajtánál egyébként jellemző meg nálunk volt más is.


Rendszeres volt nálunk a hajnali hányás például, (ami egyébként napi szintűvé vált gabonamentes tápok etetése alatt) egyszerűen semmivel sem tudták indokolni, nagylaborok, mindenféle vizsgálatok, minden negatív. Én meg mint az őrül mentem végig mindenféle alternatív táplálási irányokon, mert nem tudtam már mit kitalálni. A végén feladtam, Royal sziámi tápot kezdett kapni, a hajnali hányások megszűntek, emelett a sovány izomtömegét is jobban tartja, a macska nehezebb mint volt, de nincs rajta felesleg, a tápszemek mérete miatt pedig lassabb táplálék felvételre és rágásra van kényszerítve, így a fogai megint olyanok, mintha mosnám neki. Mikor próbálgattuk a gabonamentes, meg aztán nedves gabonamentes táp varázslatokat (mert a gabonamentestől csak egy lépés a nedveset, mert a száraz akkor is megöli ha gabonamentes irányzat, és jól is hangzik, ahogy előadják...), akkor még fogköve is kezdett lenni a 3 éves macskának. A sziámi tápnál a royal ennyit ígér, sovány izomtömeg megtartását segíti az összetétel, akadályozza a fajtára jellemző habzsolást, a fajtánál leginkább jellemző gyomor és fogproblémák előfordulását csökkenti a méret/forma/összetétel. Ezt hozza maximálisan. Előtte evett sima életkorának megfelelő royalt is, de ez jobb neki annál. Most azért, mert neked nem fér a fejedbe, hogy minek milyen igénye lehet és erre lehet hatni a táplálék bevittel IS, azért még nem azt jelenti, hogy hülyeség az egész. Pl. egy hosszúszőrű fajtánál fontos a több rost, az emésztés segítése a lenyelt szőrök miatt. Vagy egy hatalmas testűnek nyilván egész más a csontozata, más terhelés éri az ízületeit, mint egy apró fajtának. Nem kell persze ezzel etetni, megvan a macska fajta táp nélkül is, de tulajdonképpen ezek életképes alternatívák és nem parasztvakítás. Nem adok az összes macskámnak royalt, mert másiknak meg más vált be, de az is tény, hogy azért, mert te valamit nem értesz, azért még nem kéne lehúzni, hogy az akkor tuti hülyeség.

2017. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Én is royal fajtatáppal etetem a main coon cicámat. Igaza van az utolsónak van létjogosultságuk ezeknek a tápoknak. Az összetétel sem mindegy,de a szemcseméret is fontos. Egyszerűen kipotyog a szájából a kisebb szemcse szerenycsétlen nem tudja megrágni,ha mégis a szájában marad akkor egyben nyeli le rágás nélkül. A royalal nincs ilyen gond,a macska megrágja és szép is tőle se nem kövér,se nem sovány. Az ára pedig jóval olcsóbb mint az orijen vagy az acana. A fajtatáp 10kg 15490 Ft, tehát 1549/kg. Az orijen legnagyobb kiszerelése 6,8 kg ami 18990Ft, kilós ára:2793 Ft. Az acana 5,4 kilójáért is simán elkérnek 16-17 ezret,szóval nem olcsóbb. A kisebb kiszereléseknél ez még durvább, 2 kiló royal 4990 Ft, 2,27 kiló orijen 9990 forint...
2017. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok még annyit,hogy én elgondolkodtam azon is,hogy az a sok friss hús az orijenben és acanában mennyire releváns. Mivel ha elpárolog a húsból a víz(kb.70%) akkor mennyi marad? Nem hiába nyomják tele csicseriborsóval meg lencsével és még vagy 20 féle növényi fehérjeforrással.
2017. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%
nekem még a kedvencem az, mikor krumpli van benne gabona helyett. Mert az olyan jó. Abban még fehérje sincs, csak szénhidrát.
2017. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Ja, utolsó, mi is ennyiért vesszük a royal meg a hills tápokat, én sose értem mikor mondják, hogy milyen drága. Fenét.
2017. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ment a zöld mindenkinek!
2017. aug. 2. 22:32
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Én etettem Acanával is meg Orijennel is, nem voltam elárulva, nekem rengeteget híztak a macskáim, akkor még nem voltam annyira tájékozott, hogy tudjam miért. Egyrészt, az a napi adagolás, amit ajánlanak kb. két napra elegendő kalória mennyiséget tartalmaz. Másrészt összetevők között édesburgonya, russetburgonya... Hát jól hangzik, de pl. a russet burgonya az egy szívós és olcsó krumpli fajta, amit a gyorsétterem láncok világszerte használnak sültkrumplinak. Természetesen az égbe dobja a vércukrot, és nincs sok értékes dolog benne más fajtákhoz képest. De olcsó és szívós. És akkor ezt istenítik a gabonametnes hívők.


Most újabban már nem látom az összetevők között, legalábbis a "regionals" fantázianevű között, van benne helyette ilyen borsó, olyan kelkáposzta meg ilyenek. Hát nem vagyok benne biztos, hogy nem derül ki, hogy az se sokkal jobb a macskának. Komolyan, ha már állítólag a gabona olyan szar nekik, mert nem is esznek olyat, akkor kelkáposztát meg borsót meg lucernát stb. mióta esznek?

Meg mindenki évek óta azt hangoztatja, hogy mert az összes többi táp csak lehúzásból csinál több fajtát, ezek a tápok meg milyen jók, mert igenis úgy van, hogy a természetben a kölyök és az öreg is ugyanazt eszi, aztán ehhez képest több évtizedes lemaradással ezek a gyártók is rájöttek, hogy hát ez mégse jó így és ők is elkezdtek juniort, seniort, nagytestűt meg stb. gyártani. Hát nem érdekes?

2017. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!