Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Követelőző macskát hogyan...

Követelőző macskát hogyan lehet nevelni?

Figyelt kérdés

3 hónapja új albérletben vagyunk, ahová tartozik egy macska. Nem én szoktattam ide, itt volt. Összebarátkoztam vele, amúgy jópofa cica. Ahogy oldódott, egyre jobban elkezdett követelőzni,hosszasan miákol és ha azzal nem ér célt, akkor cselekszik: felugrik főzés közben a konyhapultra, kiborítja a kukát, nappaliig bejöhet, de a hálóba már nem, ez se érdekli, 8-10-szer kell kihajtani onnan, mire felfogja, hogy oda nem (állatszerető vagyok, de nem vagyok az a típus aki az állatávl alszik)és hasonlók. Szobatiszta, mindig jelzi hogy ki kellene mennie, de sokszor fals a "riasztás" mert kimegyek, kinyitom az ajtót, nem megy ki, de még be se léptem a konyhából, már az ajtó előtt ül, és miákol, hogy kimenne.

Próbálok vele foglalkozni, de elég behatároltak a lehetőségek, mert nem játékos, nem igazán kelti fel semmi az érdeklődését, csak ha simogatom/ölbeveszem, de az is max 10 perc, aztán megy tovább.

Enni napi kétszer kap, nincs előtte mindig kaja, mindig azonos időben kapja, víz van előtte friss...

Első macska, mit tehetek, hogy neveljem?


2017. jan. 19. 16:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Jópofa mici! :D

Szerintem ez a tipikus esete annak, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz! :)

2017. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Macskáknál inkább az a jobb, ha száraztáp (persze valami jó minőségű) mindig van előtte, és akkor ehet, amikor szeretne.

Ha olyan helyre megy, ahova nem szeretnéd, akkor vízipisztollyal való lespricceléssel el lehet venni a kedvét tőle.

Illetve ha ivaros, még az ivartalanítással lehet kicsit "változtatni" rajta.

2017. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Táp azért jó, ha mindíg van elötte, ha az asztalra ugrik erélyesen üvölts rá, idővel megtanulja, hogy a jelenlétedben ne csináljon ilyet, de ha nem vagy ott lehet továbbra is felsonfordál. De ha száraz táp mindig lessz neki elérhető helyen akkor csökken majd a kukázási hajlama.
2017. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ivartalan macska, gondolom valaki akinek elege lett a cicaszaporulatból, ivartalaníttatta.

KEzdetben volt kint előtte mindig kaja, akkor is csinálta a kukázást, a főzés közbeni szemtelenkedést. Ezért álltam át erre, hogy kétszer kap enni. Így mit csináljak vele? Igazából olyan, mintha semmi nem lenne jó neki. HA bent van, kimenni akar, ha kint van be akar jönni, ha előtte van a saját kajája, akkor az enyém kell, (nem adok neki, de olyan idegesítően miákol, és 3-4-szer el kell zavarni, mire abbahagyja, és méltóztatik a saját kajájából enni).

2017. jan. 19. 16:28
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Építs neki egy legalább 2x1 méteres kennelt a szobába, aztán ha nem kívánatos a jelenléte akkor szépen suvaszd be oda. Rakj be neki egy elektromos fűthető plédet, egy almosdobozt, meg itókát ami önitatós, szóval nem tudja kijátszani a víztükröződés miatt.

Az enyém is így van, és boldog magával.

Én nyáron találtam az enyémet valahol vidéken, a kocsik között szaladgált az úton, és fél szemére vak.

2017. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyébként Royal Canin sterilt kap, amit meg tudok venni neki, és nem egy hulladék.
2017. jan. 19. 16:33
 7/24 A kérdező kommentje:
De ezzel a ketreccel mit és hogy érek el? Képes rá, leül a közepén és az egész napot végignyávogja. VAgy hogy működik, hogyan hagy alább a követelőzése, és a szórakozása, hogy semmi nem jó neki?
2017. jan. 19. 16:35
 8/24 anonim ***** válasza:
12%

Amúgy azért csesztet, mert a territóriumán vagy!

Macskától ne várj okosat.

nem tud küönbséget tenni a saját tükörképe és a valóság között sem.

Sőt a műanyag és az alom között sem tud, azért kapargat meg szagolgat mindent mert totál hülye :D

És tudom az összes macskás le fogja ezt pontozni, de csak nyugodtan hajrá! Éljétek ki magatokat :D

2017. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Kertes házban vagy albiban laksz?

A cicus az előző gazdájával élt?


Ha az előző gazdája rászokatta erre, akkor nem lesz egyszerű dolgod. A sokadik pofon után talán megtanulja, hogy nem kéne az asztalra felmászni.

A kertes házat meg azért kérdeztem, mert a mi öreg macskánknak az volt megszokva, hogy egy kis ablakon akkor mászkált, amikor akart. Persze nem ilyen zerge b...ó hidegben. :) Lehet neki is ez a megszokás.

2017. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
19%

# 7


A ketreccel azt éred, el hogy szépen megszokja, és azt a helyet fogja biztonságosnak gondolni, ha az elején nyavajog is, abba fogja hagyni.

Mondhatni "oduként" fogja majd fel. Egyébként is ahol meleg van ott szeret lenni, lehet a tűzhelyre is ezért ugrál..

GYerekkoromban a fáskályha ajtónélküli nem használt sütőjében tanyáztak a macskáink :D

Ott volt meleg.

Egy macskának a melegből sosem elég...

2017. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!