Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha nagyon sokat...

Mit tegyek ha nagyon sokat szül a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lány cicám, aki évente 2, de volt hogy 3-szor is szült. Sokat hallottam már az ivartalanításról, de én egyszerűen nem merem ezt bevállalni, mert mindig attól félek, hogy valami komplikáció történik műtét közben és elpusztul. :( A kiscicáknak meg mindig sikerül gazdit találni. Szóval nem tudom mit tegyek. Szerintetek?

2017. jan. 27. 12:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ivartalaníttasd. Rutinműtét, nem valószínű, hogy bármi baja lesz. Már nem azért, de az ivartalanításnak nem akarod kitenni, de annak kiteszed, hogy évente 3-szor elljen... Szerinted ez mennyire strapálja le a szervezetét, és mennyivel rövidíti meg az életét? Vagy ha már nem műttetted meg eddig, legalább ne engedted volna ki, hogy vemhesülni tudjon... Mielőbb kérj időpontot a műtétre, a menhelyek tele van ingyen elvihető kismacskákkal, ne szaporítsd tovább a számukat!
2017. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Az évente kétszeri szülés és az állandó párzás sokkal kockázatosabb, mint az ivartalanítás. A következőknek nézz utána : FIP, FELV, gennyes méhgyulaadás. Ha ezeknek utánanéztél , elég i formációd lesz, mi a veszélyesebb a cicádra, ha ivarosan hagyod, vagy ha ivartalaníttatod.
2017. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Idősebb korában rákot kaphat és semmi sem mentheti meg!
2017. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3%

Jó, de előtte magyarázd el nekem, hogy miért baj, ha egy átlag macska követi a természet rendjét!?


És azt is, hogy miért ellik! :)

2017. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó, te nem jártál még menhelyen? Nem láttál még kóbor macskát? Kétlem, mert rengeteg van belőlük! Pont az olyan ostoba és felelőtlen emberek miatt, mint te, akik a múlt századi felfogásukkal csak azt tudják szajkózni, hogy "ne szóljunk bele a természet rendjébe"...

Képzeld, ha valaki felelős állattartó, akkor ivartalaníttatja az állatait, nem teszi ki az ELLÉSnek, és a vele járó betegségeknek ugyanis az állat csak ösztönből párosodik és ellik, neki ez nem öröm, mint az embernek. Sajnos az ilyenek miatt mint te vannak tele a menhelyek... Ébresztő, nem a nagyszüleink korában élünk!

2017. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Az is jó,hogy felismerted a problémát.

Keresni kéne egy jó állatorvost és ott megműttetni. Ismerősöktől körbe kérdezni ők hol csináltatták és neten utánaolvasgatni ki mit ajánl a környéken .

Nyilván minimális kockázat van,de kb olyan rutin műtét,mint az embernél a mandulaműtét.És minél fiatalabb,annál kevesebb kockázat.

Ez cicáknál is így van. De egyébként lehet vérvétellel ellenőrizni,hogy bírná -e az altatást. Ez szokott bajt okozni.Ha jó dokihoz viszed nem lesz baj.

Egyébként nagyobb eséllyel hal bele a fialásos komplikációkba,mint az ivartalanításba.És a szervezetét is teljesen felemészti a vemhesség és a kicsik nevelése,szoptatása.

Én mindenképpen az ivartalanítást ajánlom.

Amíg nem tudod magad rászánni,addig meg bizony tartsd bent a cicát,hogy ne találkozhasson kandúrral.

Egyébként én is rá voltam parázva az ivartalanításra, majdnem 1 éves koráig húztam..De végül rászántam magam,kértem időpontot és elvittem.Végig izgultam a műtétet és a lábadozást..De tudom,hogy jól tettem, akár több évvel is megnöveltem az életét. Kandúrnál és nősténynél is nagyon fontos lenne megcsináltatni,minél hamarabb.

A felesleges szaporulatról inkább nem is beszélnék(Aki tájékozott,az tudja,hogy szarásig vannak a menhelyek kiscicával és ezenkívül több ezer elvihető van még jófogáson,facebookos csoportokban). Nincs annyi gazdajelölt,ahány gazda kereső cica van.

2017. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
4%

ELLÉS: jellemzően 1-2 utódot hoz világra

Fialás: Jellemzően ennél többet


Csak, hogy tisztázzuk a fogalmat! :)


Az jogos, hogy menhelyre kerül a kóbor macska (nem vagyok híve én sem ennek). De ezt meg lehet oldani.


Persze, hogy az ember mindenbe belenyúl, de ezt mindig erőltetni kell?! Mi kitaláljuk, hogy ez a jó és más megoldás nincs?! A jószágot mindentől védenünk kell, aztán meg csodálkozunk, hogy nem bírja?!

2017. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Platypus ***** válasza:
53%
A természet rendje az, hogy egy nőstény macska egész életében 100+ kölyköt ellik, és ebből pontosan 2 éli meg azt, hogy saját utódai lehessenek. Ugyanis ennyi kell ahhoz, hogy a saját és a kandúr helyére legyen utánpótlás. Az összes többi sorsa a korai halál. Persze ha sikeres génjei vannak, akkor több utód is életben marad, és más nőstények utódai pusztulnak el helyettük. Azonban mivel az ország még nem fulladt bele a macskákba, annak ellenére, hogy a macskák exponenciálisan szaporodnak, általánosan kijelenthető, hogy a vakvilágba születő kismacskák több mint 90%-a törvényszerűen elpusztul. Szóval jó dolog a természet rendje, ha egy kedvtelésből tartott állatra vonatkoztatjuk?
2017. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%

Mégis milyen megoldásra gondolsz az ivartalanításon kívül? Tényleg érdekel.

És természetesen mindentől óvni szeretném, ha befogadok egy macskát azt annak a tudatában teszem, hogy felelősséget vállalok érte. Innentől kezdve nyilván nem szeretném, ha kandúr esetén minden másnap vérző sebekkel jöjjön haza, a többi kandúrral való verekedés miatt. Illetve ha nőstény, akkor pedig nem szeretném, hogy a folyamatos ellések miatt jó pár évvel lerövidüljön az élete, vagy pedig elkapjon valami súlyos betegséget. A felelős állattartónak egyértelmű, hogy nem szaporítja tovább a macskáit, hiszen azzal a menhelyen lévők elől veszi el a lehetőséget. És akkor is ha "szerető gazdihoz kerül" minden kölyök, honnan tudja, hogy nem unják meg pár hónap alatt és nem köt ki ugyanúgy a menhelyen vagy az utcán? Ha szeretek egy állatot, akkor ezek alap dolgok. Ha pedig nem azok, akkor nem kell állatot tartani.

2017. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen természet rendjéről beszélünk, egy több ezer éve háziasított állatnál?

Engem is bosszant,hogy az ember mindenbe beavatkozik,elveszi a területet a természetben élő állatok elől,kilövi a vadállatokat stb..

De ez,hogy a háziállatát ivartalanítja,ebben nem látok semmi rosszat.Pont a macska/kutya amiből rengeteg gazdátlan állat van, a felelőtlen gazdák miatt. És igen,valóban rengetegen pusztulnak el fiatalon(Akár a cuki gazda keze által). Én mindenkinek javaslom az ivartalanítást.

2017. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!