Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha nagyon sokat...

Mit tegyek ha nagyon sokat szül a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lány cicám, aki évente 2, de volt hogy 3-szor is szült. Sokat hallottam már az ivartalanításról, de én egyszerűen nem merem ezt bevállalni, mert mindig attól félek, hogy valami komplikáció történik műtét közben és elpusztul. :( A kiscicáknak meg mindig sikerül gazdit találni. Szóval nem tudom mit tegyek. Szerintetek?

2017. jan. 27. 12:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

"Akkor minden nőt ivartalanítsunk, mert természet ellenes."


Tudod mi különbözteti meg az embert az állattól??? Hogy gondolkodik. Nem az ösztönei alapján cselekszik. És ha nem akar utódot védekezik. Egy macska ezt nem teszi. Ha tüzel, akkor párzik. És ellik. Minden alkalommal.


Ha már az embert hoztad fel példának, szerinted az lenne a normális, ha minden nő szülne, amikor menstruál? Úgy évente? Mert hát az úgy természetes, nem???

És mire eléri a változókort van kb 30-40 gyereke???


Képzeld, nők szokták ÖNKÉNT KÉRNI, hogy 3. vagy 4. gyerek után kösse el az orvos. (ami ugyan nem egyenlő az ivartalanítással, mert ugye az ivarszerveket ez esetben nem műtik ki, de a végeredmény ugyanaz lényegében)


Szóval nagyon is jó dolog egy állat esetében az ivartalanítás.

Nekem kan kutyám van, szóval az nem ellik nekem kiskutyát, ettől függetlenül ivartalaníttattam...

2017. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok a 77% válaszolót, teljesen elborult az agya és csak kötekszik, észérvek nélkül.


Ezt a kérdést meg szerintem direkt provokációnak szánták, minden benne van, hogy egy felelős állattartó felhúzza magát.

2017. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ivartalanítás.

Kockázata kb. annyi, mint egy fialásnak. Annak viszont sokkal nagyobb a kockázata, hogy halálos, gyógyíthatatlan betegséget kap a kandúroktól, akikkel párzik.

A mérleg nyelve minden tekintetben az ivartalanítás felé billen.

2017. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha hosszú távon jót akarsz a cicádnak ivartalanítasd, minimális kockázat, cserébe hosszab boldogabb élete lessz, és nem gyártod a kiscicákat "kedves" gazdik számára, mert sokszor, olyanoknak adod, akik szintén nem ívartalanítanak s még több cica lessz halálra ítélve így.
2017. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Még ha egy veszélyeztetett fajról lenne szó, azt mondanám értem az emberek félelmét, de nem erről van szó. Több millió macska van, és ebből a legtöbb egyáltalán nem szerető környezetbe születik, még ha kapnak is enni.

Vidéken sorozatgyártatni a kiscicákat és aztán hagyni őket a "természetes szelekció" által elpusztulni (vagyis autók által elgázolni vagy megmérgezni, mert már megint oda jár az a "kva macska" a kertbe...) szerintem kb állatkínzás. Nem tudom mi öröme van ebben bárkinek is. A kismacskákon kívül ezer meg egy felnőtt macska is ott sínylődik menhelyen, mert a felnőtt macska már "nem cuki", és kb soha nem fogadja örökbe senki, mert ronda, mert fél szemű, mert csak sima cirmos stb... Elaltatják őket, vagyis végül szintén a "természet" sújt le rájuk...


Ennél komolyan mitől rosszabb emberi kéz által ivartalanítatni egy cicát, aztán egész életében gondoskodni róla, és ha rád is tör a kis cica vágy, örökbe fogadni egy másikat, aki egyébként valszeg ott pusztulna az út szélén...


Amúgy én is féltem, de a macskám teljesen jól viselte a műtétet, és nem lett semmi következménye, nem hízott el, nem változott meg, ugyanolyan aranyos maradt.

2017. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

" magyarázd el nekem, hogy miért baj, ha egy átlag macska követi a természet rendjét!?"


A vadmacska évente egyszer fial, alkalmanként egyet, maximum kettőt. Annyit, amennyit a környezet el tud tartani. Akkor párzik csak újra, ha az első ellése valami miatt elpusztul. Az már eleve nem a természet rendje, hanem egy műtermék, az emberi beavatkozás következménye, hogy a házimacska évente kétszer-háromszor, hatot-hetet fial. Innentől kezdve nem érdemes a természet rendjéről beszélni.

2017. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam, hogy itt nagy veszekedések legyenek, ha tudom, hogy ez lesz inkább ki sem raktam volna a kérdést. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert tanácsokat vártam, hogy ivartalaníttassam-e a cicámat, vagy inkább ne. Ehelyett nagy veszekedések törtek ki itt. Egyébként azt cáfolnám, hogy nehéz a kiscicáknak gazdit találni, mert rengeteg hirdetős oldal van (pl:jófogás) és a facebookon is sok az állatos és a hirdetős csoport meg a helyi újságokban is lehet hirdetést feladni.Én így hamar szoktam nekik gazdit találni.
2017. jan. 28. 18:07
 18/24 anonim ***** válasza:
91%
Attól még hogy találsz nekik gazdát, nem helyes, hogy folyamatosan ellik a macska. Ahogy írták is, az életét is megrövidíti, valamint a menhelyen lévő macskák elől veszed el a lehetőséget. Igen, épp elég baj hogy a jófogás és a hasonló oldalak tele vannak kismacskákkal, a sok felelőtlen ember miatt. csak sajnos sokkal több a szaporulat, mint a gazdijelölt, ezért kell az ivartalanítás.
2017. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
4%
a mienk sincs ivartalanitva, hagyd szaporodjon, legalabb nem elt hiaba, gazdit mi is mindig talalunk.
2017. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
okés, lehet, hogy találsz embereket a kiscicáknak, de utánanézel rendesen, hogy ezek milyen emberek? honnan tudod, hogy nem tartják rossz körülmények között a cicákat? gondolom nem válogatod túl szigorúan az embereket, hanem örülsz, ha végre valaki elviszi. lehet, hogy pl egy részük úgy van vele, hogy aranyos kiscica ingyen, de amint felnő, már nem cuki, és kidobják az utcára. másrészt pedig valószínűleg a nagy részük szintén nem ivartalanította a kiscicákat, és ők viszont lehet nem olyan lelkiismeretesek mint te, hogy keressenek nekik gazdát, és kidobták az utcára az almot megfagyni, ilyesmik... szerintem kicsit jobban gondolt ezt át.
2017. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!