Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Főtt hús+ táp jó így?

Főtt hús+ táp jó így?

Figyelt kérdés

Ha a macska nyers húst és tápot is kap vegyesen, úgy elvileg artunk, a különböző felszívódás miatt. De mi a helyzet akkor ha megfozzuk a húst? Úgy akkor jó együtt?

Olyat is olvastam, hogy akkor kimegy belőle a tápanyag. Ez igaz?


2017. jan. 30. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért akarod keverni a kettőt?

Ha jó minőségű, korának, egészségi állapotának megfelelő tápot kap, nem szükséges neki pluszban még húst is adni.

Vagy tanulmányozd behatóbban a nyers etetési módszert és etesd aszerint a cicát.

Mindkét etetési módszer jó, csak a nyers táplálás nagyobb körültekintést és tapasztalatot igényel.

(Főtt hússal kapcsolatban a személyes tapasztalatom annyi, hogy a saját cicám nem eszi meg. Inkább éhen hal. Én tápot adok neki, azzal teljesen elégedett)

2017. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha a jó minőségü táp mellé adsz húst semmi baja nem lessz, láttam már egy kérdésed ami ugyan erről szolt kb. csak ott a nyers húsról volt szó, picit túl görcsölöd ezt a dolgot, én táp mellé alust adok pl, te húst adsz mellé, nem hallottam még erről a felszívódik e?kivonja egyik a másikat dologról, szerintem teljesen egészséges amit adsz neki, ha meg Barfozni szeretnél annak járj alaposan utána.
2017. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Más is mondta már, hogy túl sokat foglalkozom a macskáim etetésével, de szeretném ha a legjobb lenne nekik.

Szerintem a táp mellé szükséges hús, hogy ragjon a macska. Sokkal jobb a fognak,ha tépi a húst. És alutasakosnal szerintem sokkal egészségesebb.

Azért is szeretném keverni, mert két macskám van. Az egyik meg az alusbol is válogat, a húsra rá se néz. A tápot meg eszi.(mindig van előttük táp ) A másik örömmel eszi a főtt húst is.

2017. jan. 30. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is volt már dilemám a helyes táplálással kapcsolatban, én akkor azt csináltam, hogy felhívtam az állatorvost. Ezt nem bunkóságból írom, de ha most felhívod kb öt perc múlva okosabb leszel e téren.
2017. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ahogyan én etetem a macskámat:

Száraztápot, alutasakost kap.

Ha épp húsos dolgot főzök akkor természetesebb, hogy adok neki a nyers húsból.

Az én macskám szereti a csokit is és nem lesz tőle semmi baja, ha egy-két nyalást kap belőle. (Persze, ha a te macskád nem szereti akkor ne erőltesd)

A kukorica minden formáját megeszi. Pattogtatva, főzve, koncervben, stb.

(Ha ezt sem eszi meg akkor ezt se erőltesd, a macskák nem mindenevők ternészetesen)

Nem kap túl sokat semmiből, viszont adok egy jó tanácsot; NE etesd több napon át ugyanazzal az étellel. Kihányja egy idő után.

2017. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek, épp ellenkező problémái vannak, pont, hogy maximálisan egészségesen akar etetni, ami jó dolog, de már most is jól eteti, csak rá stresszel, nem csokival akar meg kukoricával, szerintem kb. Az infaftus kerülgette mikor olvasta a tippjeid. Nem ellened írok válaszolo, sem a kérdező ellen, csak nem érted a dilemáját.
2017. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!