Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tavaly nyár végén született...

Tavaly nyár végén született lány cica már tüzelhet mostanában?

Figyelt kérdés

Kicsit félek,mert lassan jön a párzásidőszak,és a nagy hideg miatt a pincében vannak lent a cicáink.

Az egyik kandúr,7 éves,a másik pedig kb fél éves.


Ilyen hidegben pedig nem szeretnénk ivartalanítani,majd csak ha már jobb idő lesz,tavasszal.


2017. jan. 30. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, tüzelhet, de ilyenkor még nagyon fiatal ehhez, kb mintha egy kislány terhes lenne.

Minél előbb ivartalanítani kellene. Ameddig lábadozik, bent kell tartani a melegben. Egyébként nem értem, miért a pincében vannak a cicák?

2017. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A lakásba a szüleim nem engedik be őket.

A pincében van a kazán(fával is fűtünk),és olyankor ott bent van vagy 10-12 fok.


Kellemesebb,mint a -10.

Ilyenkor,ha nagyon hideg van lent szoktak lenni.

Már 3 hete lent vannak(persze napközben kiszoktak jönni).


Még nem láttam,hogy úgy közelített volna hozzá a nagymacska.

De valamelyik nap hallottam nyávogást a szomszéd macskáktól az udvaron,így arra következtettem,hogy már lehet itt van a párzásidőszak.


Én úgy emlékeztem,hogy február végén szokott lenni,az egyik(ebből születnek az április-május környékén született cicák).

A másik pedig nyár elején,és ebből születhez a nyári végi cicák.

Legalábbis amennyi macskánk volt,azok mindig ebben a két időszakban születtek.

Az anyamacska is mindig ekkor fialt.


Arra gondoltam,hogy fogamzásgátlót veszek neki addig,mert ebben a hidegben nem akarom kitenni egy ilyen műtétnek.

Csak nem tudom,hogy ivarérett-e már.

Elég picike még,nekem fura lenne,ha kibírna hordani kiscicákat.


Két lánycicánk volt eddig,nekik az első fialásuk sosem maradt meg,egy sem az alomból.

De már nem emlékszem milyen idősek voltak,mert akkor még gyerek voltam.

2017. jan. 30. 13:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Fél éves kora után igazából bármikor tüzelhet, és sajnos tud vemhesülni is. De a túl korai ellés miatt visszamaradhat a további fejlődése, vagy nem alakul ki az anyai ösztön és nem gondozza a kölyköket, vagy életképtelen kölyköknek ad életet. Kérdezd meg az orvost hogy ő mit javasol.
2017. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bármikor tüzelhet, érdemes lenne minél előbb megműttetni.
2017. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még az is kisebb kockázattal kár, ha most ívartalanítatod, és 12fok-os helyen lábadozik, mint, ha ilyen fiatalon fial, jobban megviseli a szervezetét. Azért az első 24órára mindenképp a lakásba be kéne vinni, hogy lásd nincs e pronléma, plusz.kimegy belőle a boditó. Igen már tüzelhet.
2017. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az tuti,hogy vemhes lesz előbb utóbb. Lehet a kandút kéne elsőbel ivartalanítattni. Az nem annyira komoly műtét.

Tavasszal pediga a lány cicát.

Jobban járna mindenki.

A lány cica műtétje után két hétig mindenképpen bent kelle e lennie. Tiszta,nyugodt környezetben.

2017. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha a kandúrt ivartalanítjuk,attól még mástól vemhes lehet.

Sajnos nem nagyon ismerek olyat,aki kandúrt ivartalanít,max akinek lakásban van állandóan.

2017. jan. 30. 13:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Inkább nem reagálok a tartásmódra..

Ivartalanítani viszont el kéne vinni mindet(nőstényt és kandúrt is). Ivartalanítás után pedig arra a pár nap lábadozási időre bevinni a lakásba. Más mód nincsen rá, figyelni kell rájuk ivartalanítás után, veszélyesek olyankor saját magukra is, még be vannak kábulva az altatótól..+ a nőstényen ugye vágás is volt..Bent a helyük a műtét után.

Nem hiszem el,hogy a szüleid nem bírják ki arra a pár napra,hogy bent legyen a macska..

De igen,lehet vemhes,már valószínűleg idén április-május környékén fialni fog a nőstényetek.Úgyhogy minél előbb el kéne vinni ivartalanítani.

A fogamzásgátló nem megoldás, normális állatorvos nem is adja be, veszélyes,sok hátránnyal jár. + akár már lehet vemhes a cicád..ha kinti és találkozik kandúrokkal,akkor nincs rá garancia,hogy már nem vemhes. Nem törvényszerű mikor tüzelnek

2017. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A "bent tartást" nem a műtét utánra értettem,hanem általánosan,mivel valaki kérdezte,hogy miért a pincében vannak.

A lábadozásra biztosan megengednék.

2017. jan. 30. 14:10
 10/13 A kérdező kommentje:

Édesapámat 2 hónapja műtötték.

Nem arra az 1-2 napra gondolok.

Egy műtét után a következő hetek is elég megviselőek.


Ezért nem télen akarom,mert 1-2 napig maradhatna a lakásban,de hosszútávon nem.

2017. jan. 30. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!