Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! A macskám kiszáradt....

Segítség! A macskám kiszáradt. Pipettából adtam neki vizet, kb.30 ml-t már lenyelt. Ez elég lesz neki a túléléshez? Vagy mindenképp infúzió kéne neki?

Figyelt kérdés

Mármint, milyen gyorsan szívódik fel a gyomrából a víz? És elég hatékony ez a fajta vízbevitel ebben az állapotban?

Nemrég jöttünk el az állatorvostól, mert beteg. Ő nem vette észre. Itthon viszont amikor beadtam a gyógyszert neki, teljesen rugalmatlan volt a bőre, és csak feküdt, nem is tiltakozott mint máskor.


2017. jan. 30. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hívd fel az ügyeletes állatorvost!

[link]

Merre laksz?

2017. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kell az infúzia...jobbulást a drágának!
2017. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Külföldön vagyok.
2017. jan. 30. 23:54
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor adagold a vizet neki, lassan. Vigyázz, ki ne hányja!
2017. jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csinálom!

Szerintetek mennyi víz kell még neki? Hogy életben maradjon?

Túl sokat se akarok.


És ha az alutasakos macskatáp levét adom neki, az is segíthet?

(Nem is eszik sajnos.)

2017. jan. 31. 00:12
 6/17 anonim ***** válasza:
Legalább 1 dl-t meg kéne vele itatni naponta, sokszor kicsit.
2017. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
neked kell kb 2-3 liter, tudod kb hány kiló vagy. Arányosítsd a testsúlyod/folyadékbeviteled a macskáéhoz, nagyot nem tévedsz ezzel. Finoman markold meg az alhasi részét, ha kemény akkor a vizelet kiválasztó szervekkel hójag húgycső vese lehet baj és nem vizel. Ha ez van mindenképp vidd állatorvoshoz, mert ha nem tud kiválasztani, a mérgezés gyorsan elviszi.
2017. jan. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után az enyém se ivott, mert fájt neki a helye. Én kb egy deci vizet adtam neki cumisüvegből, mivel annál többet akkor se iszik, ha nincs baja. Egy deci után már különben el is húzta a fejét. Nem tudom, hogy ez elegendő mennyiség e, az én macskám 2,6 kiló szóval elég pici.
2017. jan. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Infulzióra lessz szüksége minnél elöbb, addig próbáld meg itatni, az alus szaftja is jó, ha azt fel lefetyeli.
2017. jan. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Túlélte az estét, magától is ivott később.

Úgy tűnik, jobban van.

Megmértük a tetsúlyát, 2,2 kg volt.

Amúgy is kis növésű, de legalább 4 kg szokott lenni.

2017. jan. 31. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!