Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskaház, macskaól...

Kinti macskaház, macskaól méretében kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés
Akkorát szeretnék készíteni, amit rendesen be is tudna fűteni, melegíteni. Bejárat méretét is szeretném kérni.Raklap deszkából készül.Normál méretű házimacskának lesz.

2017. febr. 1. 06:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A macskak szeretnek osszegubozva aludni...foleg ha hideg van, ugyhogy en ugy gonolom nem kell neki tul nagy...max akkora meret megfelelhet mint egy fedes macsa alom

Kb meretek 45 x 35 x 40 cm (szélesség x mélység x magasság)

Bejárat mérete: 15 x 15 cm - es max 20 x 20 cm kozott legyen. Inkabb a kisebb fele hajlok, de termesztesen a macska meretetol fugg :) Ekkorak a macskaajto bejaratok is kb (nekem 4-4.3 kg-os macskam maszkal gond nelkul ki be kb ekkora ajton)

Nikecellel erdemes azert szogetelni, mert sima raklap nem fogja jol tartani a hot.

2017. febr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Érdemes ilyen koncepcióban csinálni az ajtót, hogy oldalt legyen mert így nem fúj a hideg szél pont az állatra, el tud bújni a másik sarokba. Szigetelésnek hungarocel, vagy szalma kéne mert a sima raklapos dolgot nem fogja tudni felfűteni. Meg az ajtó elé érdemes valami hőfogót rakni, amin a macska ki be tud járni de nem száguld ki a hő.

2017. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 38x3826-as(szélesség X mélységx magasság) Az ajtó mérete 13x13.as. Ezek a belső méretek. A szigetelés 4cm-es kőzetgyapot,, és kívülre egy újabb faláda. Ez a deszka méretétől is függ. Belül nem kentem le, lazórral, kívülről azonban mindkét falat. nem nagy, de csak télen fekszik be, alul szalma van. Ezt 5-6 hetente azért cserélem. Inkább 4, mert lusta vagyok. :-)
2019. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, 28 magas. Fel nem áll benne, de ezt tökéletesen kifűti. A kanadai házak ilyenek, amit szinte csak magára "húz". Egy régi istállóban van, fedett helyen. Ez egy 4,4 kg-os házi macska nőstény kuckója. Kandúrnak azért szerintem nagyobb kell, de nem sokkal. A kanadaiak a kutyaházakat is max. a marmagasságnak megfelelő magasságra készítik. Ja és ott nincs sátortető sem, ami szerintem is baromság. Csak a hő száll felfelé feleslegesen.
2019. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!