Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha folyik a macska nyála es...

Ha folyik a macska nyála es furcsan viselkedik akkor veszett lett?

Figyelt kérdés
van hogy a semmit uldozi. most az elobb meg ulok az agyon s elkezd felem rohanni csak ugy, azt hittem megtamad ugy megijedtem, meg nagyon szomoru alig eszik sosincs jokedve, ki szoktuk engedni, nincs beoltva, 7 éves, nosteny

2017. febr. 2. 17:25
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
70%
Berakod a szállítóboxba és elviszed busszal.
2017. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben buszra is felszállnék vele, ha más lehetőség nincs.

Van állatorvos, aki ki megy házhoz? Ha igen, hívd fel őt.

De ha tényleg nem tudjátok vállalni a kezelését, akkor vedd fel a kapcsolatot állatvédelmi szervezetekkel, és kérj tőlük segítséget az ellátásban és az orvosi költségek finanszírozásban.

Hová valósi vagy?

2017. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
70%
Úgy ahogy én: Busszal vagy vonattal. bár a vonatot nagyon utálják.
2017. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
82%
Busszal el lehet vinni szállítóboxban, vagy egy szomszédot megkérsz, hogy vigyen be titeket, cserébe fát vágsz neki. A dokinál meg kérhetsz részletfizetést.
2017. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 Ignis Subdialis ***** válasza:
49%

Nem tudom miért van lepontozva az #1, aki látott már életében macskákat, tudnia kell, hogy nem normálisak. Pontosabban normálisan őrültek. Pl. egészséges macskák is gyakran üldözik a semmit. Vagy a saját farkukra vadásznak. De ha a tőlük megszokott viselkedéstől eltérnek, nyilván van valami bajuk.


A probléma az, hogy ilyen tünetekkel (nyálzás, izgágaság, depresszió) tényleg lehet veszett a macsek, és sajnos ha az állatorvos is így találja, akkor el fogja altatni és be fogja jelenteni a hivatalba, mert a veszettséget közérdek nyilvántartani, hiszen az emberre nézve halálos vírusfertőzésről van szó.


Emiatt valószínűleg nem is kérhetnek pénzt érte, inkább hálásaknak kell lenniük, hogy beszolgáltattad a veszett egyedet, így az nem okozott tömegkatasztrófát.

Ha a macska tényleg veszett, akkor hamarosan magától is jobb létre szenderül, de addig még másokat is megfertőzhet egy halálos kórral. Nem feltétlen kell, hogy megharapjon, elég ha a nyála valahogy belekerül más szervezetbe.


Persze legjobb az oltással megelőzés, de mint tudjuk, a "fölösleges" macskaszaporulatot általában elpusztítják, ha valaki úgy dönt, hogy megment egy ilyen cicát, még ha nem is tudja megadni neki a nagyvárosi kényelmet és a több tízezer forintos oltási sorozatot, hiszen a családnak is alig jut betevőre, azzal is sokkal többet adott. Te is adtál hét szép évet a cicádnak, ne legyen lelkiismeretfurdalásod azért, hogy nem tudtál megadni neki ilyen extrákat, mint állatorvos.

A veszettségről bonyolultan: [link]

2017. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
38%

Nem veszett!!!

Ha az lenne, már habzana a szája. Támadna mindent és mindenkit, vagy pedig épp az ellenkezője történne: rettegne.

2017. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
71%

Nem nagyon van már ez a veszettség itthon, én inkább másra gyanakodnék.De ha mégis veszett,akkor a harapásával vagy karmolásával te is elkapod és garantáltan halálos végkimenettel jár.

Mondom,nincs rá sok esély,valószínűleg más baja van.De a leírás alapján nem fogja sokáig húzni így,kezelés nélkül.Mindenképpen el kéne vinni orvoshoz megnézetni.

Jól írták a többiek, beszélj a szomszéddal vagy valamilyen barátnőddel akiknek van kocsijuk,hogy nem -e tudnának elvinni? De ha nem tud senki,akkor berakod a szállítóboxba és elviszed buszon.Nem a legideálisabb,de ha nincs más, akkor úgy is jó.

Nem hiszem,hogy olyan sokat el fog kérni a doki a vizsgálatért és a kezelésért. A szurik,antibiotikumok stb pár száz forintos tételek lesznek. + a vizsgálat.

Vidd el mindenképpen,ki tudja mi baja van.

És jó lenne legalább vagy 5-10 ezer forint mindig lenne egy perselyben erre a célra..hogyha baj van akkor azzonnal el lehessen vinni:(

de nem akarok okoskodni, tudom hogy milyen szar a helyzet, minket se vet fel a pénz. de azt se hagynám,hogy szenvedjen.

2017. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
85%

"Macskára kivétel nélkül mindig dühöngő veszettség jellemző, általában "fejre megy". Majd az állat lebénul: a torokbénulás miatt nem tud nyelni, nyálzik, lóg az állkapcsa, kancsalság, test-szerte bénulások jellemzők végül az állat pár nap alatt elhullik."í


Ilyesmiket is tapasztalsz?

Mert szerintem a te cicádnak más baja van.

2017. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a kérdezőnek szállìtóboxa sincs. Ugye? Az állattartás felelősségvállalással jár, az állatorvos pénzbe kerül. Ezt sokan nem tartják szem előtt.

Sajnálom, ami történt. Valahogy kéne segìtséget kérned. De igaza van az egyik hozzászólónak. Adtál a macseknak pár szép évet.

2017. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
81%
Ha elvinni nem is tudod a cicát,azert beszélj egy állatorvossal.Nem tudom hol laktok,de falun szokott lenni körzeti állatorvos aki házhoz megy.
2017. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!