Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha folyik a macska nyála es...

Ha folyik a macska nyála es furcsan viselkedik akkor veszett lett?

Figyelt kérdés
van hogy a semmit uldozi. most az elobb meg ulok az agyon s elkezd felem rohanni csak ugy, azt hittem megtamad ugy megijedtem, meg nagyon szomoru alig eszik sosincs jokedve, ki szoktuk engedni, nincs beoltva, 7 éves, nosteny

2017. febr. 2. 17:25
1 2 3 4 5 6
 41/51 Ignis Subdialis ***** válasza:
34%

Nos, #39, mindegy, hogy nagyvárosinak vagy minek nevezzük, Nyugat-Magyarországon is lehet ugyanúgy burokban élni, az életszínvonal ott bőven átlag feletti az országban, az itt tapasztaltakból kiindulni meredek.

Összegezve a négyoldalas kommentelést mi látszik?


Adott valaki, aki az interneten kér segítséget. A kérdező finoman szólva se jómódú, tüzelőre is alig jut neki és a családjának, de segíteni szeretne valahogy a macskáján.


Mi a tanulság? Az, hogy "felelőtlen dög, minek tart az ilyen macskát"?! Azt akarjátok mondani, hogy ha szegény, akkor már rögtön forduljon is fel?


A kommentjeiteket le nem írná senki, aki kidugta már az orrát egyszer a jólétből. Egyszerűen ciki azt kívánni valakitől, hogy azért, mert szegény, ne legyen szíve se.


Hogy minek tart macskát? A mai napig vízbe fojtják, zsákban verik agyon, ássák el a "fölösleges" kismacskákat. De szerintetek az sokkal helyénvalóbb, mint egyet-egyet mégis felnevelni közülük, úgy is, hogy nem telik állatorvosra...


Ja, hogy nem is olyan szegény, mert "internetezik"? Ha azt mondanátok, hogy nem is olyan szegény, hiszen dohányzik/ autózik stb., inkább...! De internet??? Az ember anyagi helyzetével semmilyen kapcsolatban nincs valami, ami ingyen is hozzáférhető, de fizetve is filléres.


Itt vizsgáztatok egyet emberségből. Ahelyett, hogy valakinek a körülményeit is figyelembe véve segítettetek volna a tapasztalatotokkal (tisztelet a kivételnek), csak ment a látatlanban ítélkezés... sajnos az élet igazságos, jó eséllyel megtapasztaljátok majd, hogy fest ez a másik oldalról.

2017. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
74%

1. Ne tartson macskát, ha a saját megélhetésük sem 100%-os. Ha állatot veszel magadhoz, azzal azt vállalod, hogy ha beteg orvoshoz viszed, neki megfelelő táppal eteted moslék helyett, ivartalaníttatod, tehát gondoskodsz róla. Át kell gondolni, hogy meg tudsz-e mindent adni az állatnak és ha nem, akkor nem tartasz állatot. Pont.

Képzeld, engem sem vet fel a pénz, mégis elvittem a macskát az orvoshoz, mert el nem tudom képzelni hogy végignézzem, hogy a szeretett cicám szenved és nem tudok segíteni rajta (a házi praktikákkal való kísérletezgetés nem számít segítségnek), ha kell, akkor nem eszek 2 napig, de a macskám ne szenvedjen. 2-3000 ezer Forint egy vizsgálat, a föld alól is elő lehet Ennyi pénzt keríteni, ha fontos hogy meggyógyuljon. Sajnálom, de aki inkább végignézi a szenvedést, ahelyett hogy orvoshoz vigye, ne csodálkozzon, hogy ilyen kommenteket kap.

2. Azt ne hozzuk már fel pozitív példaként, hogy megtart egy macskát, ahelyett hogy megölné azt is... Eleve nem kellene hagyni, hogy felesleges almok szülessenek, az ilyenek miatt van tele az összes menhely meg az út széle kóbor kutyával és macskával... Igaz amíg ilyen az átlag felfogás az állattartás terén, addig nem is fog változni a helyzet.

2017. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
74%

Ja és Nehogy már megmagyarázd, hogy azért tudtam elvinni a macskát orvoshoz, mert Nyugat-Magyarországon lakom... Te jó ég. A zsebpénzemből volt félretéve az ilyen esetekre. A szüleim sem gazdagok, ha rajtuk múlik nem jut el orvoshoz a macska.

Most már önállóan élek, albérletben. Minden álmom egy macska, de nem veszek addig magamhoz egyet sem, ameddig nem tudom neki a megfelelő körülményeket biztosítani, ilyen egyszerű. Így nem kell a gyakorin siránkoznom, hogy "jaj beteg a macskám, de nincs pénzem orvosra, mit csináljak", felelőtlenség netovábbja az ilyen ember.

2017. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
de nem ertitek hogy jobban van? lefotozzam esetleg nektek?? ennyi macskabolond embert inkabb nem eszik csak ne szenvedjen a macska jezusom ezek betegek.
2017. febr. 6. 22:12
 45/51 A kérdező kommentje:
egyebkent valo igaz sokkal jobb elete van a macskamnak mint a kobor illetve kegyetlen halalt halt cicaknak.
2017. febr. 6. 22:16
 46/51 Ignis Subdialis ***** válasza:
15%
Ne erőltesd magad szerintem, mint az nyilvánvaló, komoly szövegértési (és egyéb) gondok vannak itt.
2017. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
69%
Itt egyedül veled meg a kérdezővel vannak gondok, utolsó.
2017. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mindenki hülye csak ti nem... :D Istenem.
2017. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
hat inkabb ti vagytok hulyek lehet csunya ilyet mondani de ez csak egy macska ha vmi tortenne vele barmikor kapok ingyen masikat ismetlem nem ember csak egy macska, titeket tuti senki nem szeret csak a macskatok ezert nyaljatok ki igy a se.... csoda hogy a szarat meg nem eszitek:D
2017. febr. 7. 10:53
 50/51 anonim ***** válasza:
59%

Magyarázd már el, hogy akkor minek van macskád, ha lófszt nem számítana neked az se, ha megdöglik, mert "kapsz ingyen másikat", komolyan, mintha valami eldobható szemétről beszélnénk ami helyett lesz másik... Nem tűnik fel, hogy egy élőlényről beszélsz, akinek ugyanúgy fájdalmai vannak, ha beteg, csak épp nem tud beszélni róla. HOgy lehetsz ennyire önző?

Komolyan semmi emberi érzelem nincs benned, és még ostoba is vagy sajnos, részemről lezártam mert semmi nem jut el az agyadig. Szerintem azt jobban tudom, hogy engem ki szeret, meg ki nem, de inkább szeressen egy macska, mint egy olyan ember mint te :D

Részvétem a jelenlegi és a jövőbeli állataidnak is...

2017. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!