Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne menjen el...

Mit tegyek, hogy ne menjen el a macskám?

Figyelt kérdés
Nem sokára kertes házba költözöm és van egy macskám. Nem szeretném, hogy elszöljön a házból, de kell neki a tér, hiszen egy macska, tehát ki szeretném engedni, de nem szeretném, hogy elszökjön vagyis ne jöjjön vissza. Az jó megoldás, ha egy időre bezárom a lakásba, hogy ahhoz szokjon hozzá és oda jöjjön vissza? Ha ez jó megoldás akkor mennyi időre tegyem ezt? Egy nőstény, ivartalanított macskáról van szó.

2017. febr. 3. 18:03
1 2
 1/20 piriiiii ***** válasza:

Mióta vagy a cica gazdája?

Hát az azért nem árt, ha a költözés után közvetlenül nem rakod ki a kertbe. Legyetek a lakásban együtt az első délutánon, az első egy-két napon. Nem hiszem, hogy elmenne a cica, ha hosszú ideje együtt vagytok.

2017. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Ha azt akarod, hogy ne menjen el, tartsd benn. Ez a 100% garancia. Bárki elviheti, elütheti, megtépheti...

Ha a macska belső térhez van szoktatva, azt fogja megszokni.

2017. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem hozzád szokott , akkro nem ment el , a környékben tud élelemhez jutni ?

De vannak jópofa nyakörvek , meg távolságérzékelövel , kis áramütés és.. vagy sosem fog megálni , max 1x , vagy egyből viszzafordúl..

2017. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

Létezik olyan hogy macskabiztos kerítés. A cica lehetne az udvaron, kimenni nem tudna. Mégsem kellne a lakásba bezárva tengődnie élete végéig.


[link]

2017. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
A macskák nem idióták, nem szokásuk világgá menni, csak tesznek egy sétát. Ráadásul szeretnek napi szinten étkezni valami titokzatos oknál fogva :D Hét macskánk van, vacsoraidőben gyönyörűen befut az összes akárhol is voltak addig. Éjszakára pedig szépen sorolnak befelé a kis ágyikójukba. Senki semmilyen idióta áramütéssel nem tanította őket. Ha pár napig viszont nem látod akkor meghalt, elgázolta egy autó, ilyesmi.
2017. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte mindenképp tartsd bent a házban. Ha nagyon forgalmas helyre költözöl, én azért megfontolnám, hogy bent tartsam véglegesen, minthogy elüssék, elkapja egy kutya, stb.
2017. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Már kb. 9-10 éve a gazdája vagyok. Eléggé hozzám van szokva. A barátaimnak nem is engedi, hogy megsimogassák vagy hozzá érjenek, mert rögtön elfut. Én inkább azoktól félek, mint amik fel lettek sorolva. (Elütik, megtépik vagy esetleg megmérgezik stb.) Eddig lakásban éltem a macskával és kiengedtem, mindig visszajött, nem ment be szomszédokhoz sem, ha ki volt náluk nyitva az ajtó/ablak.
2017. febr. 3. 18:26
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Az áramütést én is szadista megoldásnak tartom, de a kerítést nem. Még mindig jobb mint a kenel.
2017. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Fél óránként jön 1-2 autó. Nem olyan forgalmas, de mégis félek, hogy van, aki rosszul vezet és nem figyel oda, aztán mire észrevenné már be is ütött a baj... :(
2017. febr. 3. 18:28
 10/20 A kérdező kommentje:
Az áramütés az én részemről sem lenne jó megoldás. Szerintem megpróbálom házhoz szoktatni és amikor akar akkor kimehet. Persze télen befagy a feneke így valószínű akkor fogja a legtöbbet a házban tölteni. Még szerencse, hogy arra fele nem sóznak. Kimarja a kutyák/ macskák és egyéb állatok mancsát a só. :(
2017. febr. 3. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!