Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne menjen el...

Mit tegyek, hogy ne menjen el a macskám?

Figyelt kérdés
Nem sokára kertes házba költözöm és van egy macskám. Nem szeretném, hogy elszöljön a házból, de kell neki a tér, hiszen egy macska, tehát ki szeretném engedni, de nem szeretném, hogy elszökjön vagyis ne jöjjön vissza. Az jó megoldás, ha egy időre bezárom a lakásba, hogy ahhoz szokjon hozzá és oda jöjjön vissza? Ha ez jó megoldás akkor mennyi időre tegyem ezt? Egy nőstény, ivartalanított macskáról van szó.

2017. febr. 3. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%

Nekünk több kiscicánk is volt (nem egyszerre) mindig elszöktek és azután már nem láttuk őket. Akkoriban falun laktunk parasztházban, végül egy cica megmaradt otthon.A taktika annyi volt csupán, hogy nappal (még gyerekek voltunk) sokat játszottunk vele, de amikor nem voltunk az udvaron felzártuk a padlásra ez főleg esténként volt. A ház kialakítása régi típusú, egy falépcsőn a házon kívül fel lehetett menni a padlásra. Egy idő után már odaszokott (mivel mindig ott etettük), ezután már nem kellett felzárni. Az tény, hogy nekünk kiscicánk volt, gondolom másabb ha már felnőtt.

Szerintem kezdetekben a házban érdemes etetni vagy egy házhoz tartozó helységben, hogy tudja hova kell járni és egy ideig a házban tartani, később kiengedheted, ha meggyőződtél, hogy biztonságos-e a környék (gondolok itt az autóforgalomra, vagy pl barátnőmék macskája azért halt meg, mert megmérgezte a szomszédjuk, emiatt ők a házban tartják az újat véglegesen.)

2017. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 piriiiii ***** válasza:
9-10 év. Az elég sok, ha eleinte sokat vagytok a lakásban és együtt mentek ki pisilni (vagy van alomja, az még jobb), akkor nem hiszem, hogy elszökne. :) Az egyéb veszélyekre nem annyira tudok mit mondani, én 19 évig éltem sok cicácal tanyán, bár azért ott is előfordult autó közelekedés, de elég ritkán. Ez ellen nemigazán lehet mit tenni, csak, ha nem engeded ki... :/
2017. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A szomszédom egy idős házaspár, akiknek 2 macskájuk is van. :) Nagyon kedvesek. A szemben lévő szomszéd is ártatlan, nagyon kedves ő is és mikor megnéztem a házat köszönt. (Ahol jelenleg vagyok ott senki sem köszön vissza, szóval nekem már egészen új, ha valakinek köszönök az vissza is köszön) Nem minden szomszédot ismerek persze, de remélem egyiknek sem áll szándékában megmérgezni a macskát. Mivel az idős házaspárnak sem mérgezték meg eddig a macskájukat, csak reménykedem, hogy az enyémet sem fogják.
2017. febr. 3. 18:42
 14/20 A kérdező kommentje:
Eddig a macskának a konyhában volt a wc-je.
2017. febr. 3. 18:45
 15/20 Bereczki Alex ***** válasza:
18%
A macska akkor érzi jól magát ha elmehet csavarogni a csavargásban benne van a vadászat egérre polcokra cickányra patkányra. Vagy tüzel és párosodni akár és párt keres magának vagy egyszerűen csak elmegy otthonról mert úgy van kedve de általában mindíg visszajön
2017. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
Nekem 2 lakásban tartott cicám volt, ivartalanított kandúrok. Pár év után házba költöztünk, attól kezdve kijártak. Az elején pár napig nem mertük őket kiengedni, utána egy ideig csak akkor, amikor otthon voltunk. Aztán ahogy megszokták a házat, majd a kertet, egyre többet voltak kint, ahogy kedvük tartotta. Az egyik 7 évesen veszett el, a másik 15 évesen, 1 év betegeskedés után halt meg. Nem verekedtek a kinti macskákkal, senki sem bántotta őket, nem kaptak el fertőző betegségeket. Én összességében nem bántam meg, hogy kiengedtem őket, boldog és ragaszkodó cicák voltak.
2017. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Értem...akkor majd mikor a házba teljesen beköltözök a macskával, akkor az elején tartsam bent a házba, hogy szokja, ugye? Egy-két hétig jó?
2017. febr. 4. 12:25
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy hétnél több nem nagyon kell,de igazából a cicán múlik.Az egyik cicám már a költözés előtt is megvolt ő 4 nap után döntött úgy,h kimegy addig nem is tudtuk kivinni.A másikkal mikor hozzánk került azt csináltuk,h kb egy hétig bent volt, utána pár napig néha kimnetünk vele és körbe jártuk a kertet,ha messze ment visszahívtam.Meg szoltunk a szomszédoknak,h hozzánk tartoznak a macsok.
2017. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is főleg benti cicám van. Pár hónapig egyáltalán nem engedtem ki. Amikor már teljesen megszokta az új helyét, felülelet mellett kimehetett. Az alom bent van, csak oda végzi a dolgát, kintről is bejön pisilni :)

Mivel ő a házban van teljes biztonságban, nem megy ki az udvarról. Ha nem vagyok itthon, akkor ő bent van.

Ha hazajövök, akkor ki szoktam engedni. Szereti a kinti létet, de pár órán belül megunja és be szokott jönni.

Azt javaslom, hogy vagy legyen neki macskaajtó, vagy csak akkor engedd ki, ha otthon vagy és akkor mehet be, amikor akar.

Szerintem egy ennyi idős, eddig bent élő cica nem akar majd túl messzire menni. De azért az elején mindenképpen csak felügyelet mellett engedd ki.

2017. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Úgy lesz. :) Köszönöm a sok tanácsot!
2017. febr. 5. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!