Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől ilyen a cicánk? Mit...

Mitől ilyen a cicánk? Mit tudnánk vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves trikolor cicusunk. Soha nem volt az a kifejezetten bújós típus de az utóbbi kb fél évben nagyon elutasítja a közeledésünket. Ha felemeljük nyüsszög és már ugrik is el a kezünkből. Ha csak meg akarom simizni vagy bárhogy közeledünk felé megy el, de van hogy fúj is ránk. Simit csak akkor enged mikor félálomban van vagy alszik. Naponta egyszer van az kb hogy ő jön oda hozzánk és dorombol,bújik.

Játszani is nagyon ritkán van kedve és hamar meg is unja. Kicsi korában ennyire ez nem volt.

Mindezen felül pedig rettenetesen félős lett az utóbbi időben. Mindenféle apró zajtól megijed és rohan el, folyamatosan nézelődik hatalmas szemekkel, füle meg mint a radar úgy mozog. Mintha folyamatosan félne valamitől. Ha idegen jön akkor meg hosszú időre elbújik ágy alá.

Imádjuk amúgy a cicust, az egész család odavan érte. Tudom nem minden cica bújós de jó lenne ha azért többet engedné a közeledést. Kérlek segítsetek!


2017. febr. 5. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, el kell fogadni, hogy ő ilyen természetű cica. Felnőtt lett, ilyen lett. Simizd akkor amikor ő is igényli, ő maga megy oda bújni. A macskák eléggé önálló, öntörvényű állatok, és nagyon különböző egyéniségek.

A félősség már más, az nem jó, ha nem érzi magát biztonságban. Mitől ijedhetett meg?

2017. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mitől félhet, de néha már számunkra is elég bizarr mikor csak csücsül a szoba közepén és a tágra nyílt szemeivel mintha követne valamit. Ilyenkor mondjuk feláll valaki a kanapéról vagy bármi zajt meghall, rohan keresztül kasul mindenen. Ez az ijedőssége mindennapos. Tényleg akármi zörejt meghall vagy valami "hirtelen" mozdulatot csinál valaki (ajtót nyit, bejön a szobába, feláll a székből) rohan mint az őrültek :(
2017. febr. 5. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami másik állat vagy másik macska van a közelben akitöl félhet? Nekünk is van egy cicánk és van beépített ajtaja de volt, hogy bejött rajta egy idegen macska aki rá is támadt a miénkre és akkor a miénk is nagyon félős volt meg ilyenek, de lecseréltük az ajtót egy chipesre így megoldódott a gond
2017. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egész nap a házban van, nem is tud kimenni szóval ez a lehetőség teljesen ki van zárva.

Az zavar nagyon és azért nem értem az egészet mert nem volt ő ilyen félős és csak az utóbbi hónapokban lett ilyen, hogy minden apró mozzanatra zajra megijed. :(

Sajnálom szegénykémet mert nem tudunk úgy mászkálni a házban hogy ne ijedne meg valamitől...

2017. febr. 8. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki a cicáknak való nyugtatós "illatosítót", mint amilyen a Felisept, vagy a Feliway. Hátha segít neki!

Egyébként orvosnál mikor járt? Nem lehet hogy fáj neki valami és azért nem szereti ha hozzáérsz?

2017. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, utána nézek az illatosítónak! :)

Lassan már ideje lesz orvoshoz vinni az oltás miatt, mindenképpen megnézetjük majd. Nem is nagyon gondoltam erre...és lehetséges hogy emiatt mufurcabb meg félénkebb mint egyébként? Jajj most azért picit megijedtem :/ Remélem nincs semmi baja.

2017. febr. 15. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!