Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a szomszéd kutyája kiszökik...

Ha a szomszéd kutyája kiszökik az utcára és el kap egy gazdis cicát, akkor melyik gazdi okolható a balesetért?

Figyelt kérdés

2017. márc. 2. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

Magában okozott halálos kimenetelű sérülést, amiért a agzdája felelős.


Ergo gondatlanságból elkövetett állatölés, és újabban már az állatélet is számít.

Ha nem engedte volna ki, akkor nem eshetett volna meg.



Könnyű a kutyára mutogatni, de vegyük azt, ha egy kisgyerek kisétál az utcára és megeszi a kutya, akkor ki a felelős?

A gondatlan szülőt jobban meg fogják büntetni, mint azt akinek kiszökött a kutyája.

2017. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

A macskák nagyon hülyék tudnak lenni. Egyszer hárman indultunk a zöld jelzésnél. Én voltam a harmadik, előttem egy Audi. Kb 40-re gyorsultunk fel, amikor az út BAL(!) oldalán a rekettyésből kiszaladt egy macska, át az úttesten, térdmagasságba felugorva teljes lendülettel lefejelte az Audi vezető oldali ajtaját, aztán visszatántorgott a bokrosba.

Tehát az Audi előtt is ment autó, meg mögötte is, én. Kizárt dolog, hogy azt hihette volna, hogy simán át tud szaladni az úton.

2017. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Én is az ilyentől félet kétkerekűn.


Sokszor volt már, hogy láttam az út egyik oldalán (akár járdán, utcai fán, susnyásban) bámészkodó macskát, észrevett, megijedt, haza akart rohanni, ami éppen az út túloldalán volt és ha nem figyelek és fékezek, akkor a kerekeim alá/közé szalad.



Láttam már ilyen esés eredményét, igaz nem macskával, hanem ölebbel és motorossal.

A motor feküldt az úton, a motoros koma meg várta a rendőrt. A házból meg lesett a kutya gazdája...


Ki fizeti ilyenkor a kárt?

Nem a motoros biztosítója, mert megvan a felelős: a kutya vagyis annak a gazdája. Szóval érdemes a forgalomba kijáró kutyára macskára balesetbiztosítást kötni.

2017. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Kiírhatnád a kutyák és a közlekedés kategóriába is a kérdést.


Kíváncsi vagyok, hogy ott is nullára pontoznák-e a válaszaim.


Ebben a kategóriában mindig a macskának és gazdájának van szent igaza a kutyával szemben.

2017. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Erre is kérek pirosat.


Úgy tapasztalom, hogy a macskások inkább érzelmi, mintsem logikus gondolkodásuak.

2017. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le.
2017. márc. 3. 19:10
 17/18 anonim ***** válasza:
hármas, egy kijárós cicát próbálj meg telken belül tartani...neki nem akadály egy kerítés, mint egy kutyának.
2017. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jaa igazad van, akkor a kutya gazdája a hibás és csökkentsük 15-re a sebbességkorlátozást lakott területen belül.

Valamint írtsuk ki az énekesmadarakat, hogy megelőzzük a macska kártételét.

2017. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!