Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azok, akiknek a macskája...

Azok, akiknek a macskája állatorvost még sosem látott, chip nincs benne, és a macska a szomszédos házak között csapong ételért, miért gondolják magukat macskatulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Vannak, akiknél főleg kóbor, odaszegődött macskák vannak (mert elkezdték őket etetni).


De a macska csak lézeng, kizárólag (hangsúly a "lábát be nem teheti az ajtón" kategórián) kinti tartással él. Házról-házra jár a szomszédok között, máshol eszik-alszik akár minden nap, napokra/hetekre eltűnik és a "gazdinak" fel sem tűnik.


Állatorvoshoz nem viszi egész életében, évente max eszébe jut 1-2x féregteleníteni (vagy 1x sem), oltást, chipet nem kap a macska (ergo, ha el is tűnik, hiába keresnék a gazdáját, mert törvényesen nem az övé). Ivartalanítva persze, hogy nincsen, a környék macskaszaporulatát bőséggel növeli évente többször. (A háznál született kiscicákból megtart 1-2-t, a többivel meg lesz, ami lesz.)


Akik így és ehhez hasonlóan "tartanak" macskát, miért vallják magukat a macska tulajdonosának/gazdájának?


Tapasztalataim alapján, általában az ilyen macskatartók azok, akik felháborodnak, ha egy (jószívű) szomszéd véletlen orvoshoz viszi az – egyébként borzalmas állapotban lévő – macskáját (mert persze a szomszédot bosszantja, hogy a macska folyton átjár hozzá rongálni és fialni, így inkább ivartalanítja).


(Egyébként nem feltétlen kell vidékre és félreeső falvakra gondolni. Hasonlóval találkoztam megyeszékhelyen is, kertvárosban, ahol felnőttem.)


Nektek mi a véleményetek?


Lenne értelme bevezetni, hogy a macskákat is kötelező legyen chippeltetni? (Bár sajnos, tudtommal most is sokan vannak, akik a kutyájukat sem chippeltetik, hiába törvény.)



2017. febr. 6. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy nagyon jó kérdés.

Sajnos az ilyenek legtöbbször még hű de nagy állatbarátnak és jótevőnek tartják magukat, mert hogy ők milyen jófejek, hogy etetik szegény macskákat (az etetés legtöbb esetben a konyhai maradékot jelenti, vagy a legolcsóbb 0 hasznos tápanyagot tartalmazó tápot).

Én is láttam már ilyet, egy kertbe benézve, hogy legalább 8 macska lézengett ott, borzalmas állapotban, a szőrük csapzott, szörnyen lesoványodva, csipásan. Nem hiszem el, hogy ez nem tűnik fel a "tulajdonosoknak".

Akkor most vagy fogadják be "normálisan" a cicát/cicákat (amennyire van keret) tehát vigyék orvoshoz, oltassák be, ivartalaníttassák, féregtelenítsék, etessék normális táppal, vagy ne csináljanak semmit, mert azzal jót semmiképp nem tesznek, hogy némi maradékkal odaszoktatják őket, viszont semmit nem tesznek azért, hogy ne szaporodjak tovább az eleve beteg macskák.

A chipeltetésről: hiába vezetnének be törvényt, senki nem foglalkozna vele, ugyanúgy ahogy a kutyák láncon tartását sem ellenőrzi senki, rengeteg kutya sínylődik még mindig egész életében láncon.

A felelős gazdik fognak chipet rakatni a cicájukba, akit meg még annyira se érdekel a macska, hogy betegség esetén orvoshoz vigye, attól meg úgysem lehet ilyesmire számítani.

2017. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Az a véleményem, hogy az emberek ostobák, sötétek, ráadásul sokan még rosszindulatúak is. Ez a magyarázata a leírtaknak, és ezen sajnos nem tudunk változtatni. :(

A chipelésnek nem lenne értelme, mivel ellenőrizhetetlen. Valamint a kutyák nagyon nagy része sincs chipelve, sőt oltva sem a kötelező veszettség elleni oltással sem.

2017. febr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Amit te leirtal, az siman egy kobor macska, akit neha megetet az egyik szomszed. De ettol meg nem a gazdaja a macskanak. De ha nem etetne meg, akkor se lenne jobb, nem?
2017. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, elozo vagyok, felreertettelek. Ja te arra gondolsz, hogy kirak neki napi egy szelet parizsit es ettol magat gazdinak tekinti? Na ezt en se ertem...
2017. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A chippeltetés nem rossz ötlet, de mivel ahogy írod,még a kutyákat se viszik el sokan, szerinted a cicákat hányan vinnék el?

Én inkább az ivartalanítást szorgalmaznám,tenném kötelezővé a cicáknál.

2017. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, arra gondoltam, mint ahogy a #4 válaszodban írtad, 77%-os válaszadó.


A kötelező ivartalanítás még egy érdekes ötlet. Sajnos, nagyon nagy a kóbor macskaszaporulat, és ehhez zömében hozzájárulnak az ilyen "gazdik".

2017. febr. 6. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Azért ebben azt is látni kell, hogy az ilyen gazdik általában idős emberek, akiknek kicsit más a szemléletük az állat tartástól.

A nagyszüleim is ilyen emberek. Vidéken élnek, életükben nem láttak még a whiskasnál drágább macskakaját, nincs minden sarkon állatorvos, és állatpatika se. Teljesen más ott a helyzet, mint Budapesten. Nyilván rosszul tartják őket, de nem is tudják, hogyan kell jól tartani őket! Szeretni nagyon szeretik a cicákat, de szó se róla: tudatlanok ebben, és már idősek, nehezen változnának. A kötelező chippeltetéssel meg az a baj, ahogy te is írtad kérdező, hogy hiába kötelező a kutyáknál, hány kutya van ami nincs chippelve... :(


Én azt gondolom, hogy vannak azért olyan idősek/nem idősek, akiket ha felvilágosítanak, akkor megérti, és megteszi, mert jót akar a kedvencének. Aki meg nem ilyen azzal meg sajna nincs mit kezdeni. :(


(Mielőtt még lepontoznátok: én mindig viszem orvoshoz a kutyámat, chippelve van, féreghajtva három havonta, és minőségi tápot kap, ivartalanítva egyedül azért nincs, mert szobakutya, és egyedüli, sose éreztük szükségét a műtétnek.)

2017. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

A chip szempontjából teljesen más a kutya, meg a macska. A macska szabad állat (még ha gazdája van, akkor is, igazából ők tartanak minket és nem mi őket), és ha egy macska nem elégedett a helyzetével, akkor egyszerűen keres magának egy másik rabszolg... izé... gazdát.

Több mint 40 éve vagyok macskatartó, de még nem volt olyan macskám (soha, pedig volt már életemben jópár), amelyiket én választottam volna. Mindig ők választottak engem. Vagy a szomszédé költözött át egyszerűen, vagy ki tudja, honnan, egyszer csak itt volt, és közölte, hogy mostantól itt fog lakni. Anyáméknál ugyanez a helyzet. (Minden macskánk kinti-benti, ivartalanított, nem maradékon élnek, ha betegek, megyünk orvoshoz - oltva, chipelve egyik sincs.)

Ha kötelező lenne a chip, a macskáknál szerintem követhetetlen lenne a sok gazdiváltás. Ők nem olyanok, mint a kutyák, akik végletekig ragaszkodnak a gazdájukhoz és jó esetben nem tudják elhagyni a lakóhelyüket... A macskák szabadok és öntörvényűek. Én pont ezt szeretem bennük.

2017. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Valamint a kutyák nagyon nagy része sincs chipelve, sőt oltva sem a kötelező veszettség elleni oltással sem."


köszönet a szaporítóknak és a felelőtlen "gazdáknak"... ugye tenyésztő chipelve, oltva adja.

2017. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!