Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti együtt alszotok a macskátok...

Ti együtt alszotok a macskátokkal? Akik igen: titeket gyakran fel szokott ébreszteni idő előtt?

Figyelt kérdés

Általában azért gondolom, mindenki nagyjából azonos időpontban kel fel, legalábbis hétköznap. De mi a helyzet, ha ezt a macskátok másképp gondolja, és ő korábban felébreszt? Gyakran előfordul ilyesmi veletek? (Ez együttalvástól függetlenül is megtörténhet, hogy a cica ébreszt fel, saját kedve szerint.)


Akik együtt alszanak a macskájukkal: milyen az élet nálatok éjjel? Szokott "pimaszságokat" művelni a macsek, amit nem díjaztok? Ha netán ki szeretnétek zárni egy adott éjszakára a hálószobából, nyugodtan elvan magában, vagy addig nyávog, amíg meg nem gondoljátok magatokat?



2017. márc. 7. 05:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám sosem alszik velem, nem igazán szereti, ha aközelében van vki, inkább az ágy melletti fotelban alszik, de ő hajnali 2-3 fele mindig kikéreckedik az udvarra, szóval fel kell kellni hozzá. Addig nyávog, amíg fel nem kelünk. Jobb szeretjük, ha este kimegy és már nem jön vissza, csak reggel mikor beengedjük, akkor nem kell felkellni.


A barátoméknál is van egy cica, főképp én foglalkozok vele, így engem szeret a legjobban, ha én ott vagyok náluk, akkor bent alszik. Kisebb korábban durvább volt, mert képes volt a fejemen aludni, annyira közel akart lenni hozzám, most már megelékszik azzal, hogy csak a lábai érnek hozzám. Ha nagyon bújós kedvében van, akkor odakuporodik az ölembe vagy a hátamra fekszik. Na ő reggel mindig korábban felkel, mint mi és nyivákol, hogy engedjük ki. Ja meg persze elötte fél órával elkezd mosakodni, nyámmog közbe meg ilyenek, általában már azzal is felébreszt

2017. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%
Együtt alszom vele amióta nálam van, 2 hónapos kora óta. Nem kelt korábban, akkor kel amikor én, ha néha mégis előbb kelne, bekapcsolom neki a tévét, nézi egy kicsit, és visszaalszik.
2017. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

"Az állat nem az ágyba való."

A nyúl persze, hogy nem ágyba való. Annak sütőben a helye. Ám egy értelmesebb állattal (pl. kutya, macska) simán lehet együtt aludni. Érdekes, hogy nekem nem bogyózza, pisili össze sem a kutya, sem pedig a macska az ágyam.

2017. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10:09 Ezt komolyan írtad, hogy tv-zik, vagy csak viccből?:D Nem bírom elképzelni, hogy a cica odaül a tv elé és nézi a kölöykklubbot XD
2017. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%
Komolyan írtam, mikor macska van a tévében akkor meg főleg, igaz nem sokáig, de rendesen nézi.Az anyja is ilyen, nem az enyém az anyja, de tudom. Mikor a Kutyák és macskákban a kutya kergette a macskát, még mozgott idms közben , ahogy nézte. Fajtatiszta sziámi egyébként.
2017. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk változó, de minden esetben a szobámban alszik, mert apám mindig ki-be járkál éjszaka a házból és kiengedné a macskát, ami pedig azért veszélyes, mert a többi macska akkor bulizik mindig az utcán és megverik. Elszaladni se tud, mert nincs hova, mert estére be vannak csukva a kutyák is a házba, mert így nem ugatnak egész este a macskák miatt(a kutyák megvédenék, mert csak az én macskámat szeretik)+ a kutyának a gazda mellett a helye.

Ilyenkor mindig vagy az egyik házikójában alszik vagy az ágyamban, de előszeretettel vándorol éjszaka és változtatja a helyét. Sokszor volt már, hogy a cicával aludtam el és a kutyával keltem :)

Már szerencsére kezd leszokni róla, de régen azt csinálta, hogy random odament a lábamhoz és jól beleharapott és belemélyesztette a körmeit. Ilyenkor nem tudtam semmit se csinálni, (mert bántani nem szerettem volna, mert nekem nem azért kellett macska, hogy mindent csak tiltsak neki) általában szépen lefejtettem a lábamról a cicát.

Még azt szokta csinálni, hogy ha nem 5-kor kelek, hanem 6-kor, akkor fél 6-kor felébreszt, elkezdi kaparni az ágyat és az ajtót. Ilyenkor kiengedem és lecsukom a kazánházba, mert ott van a kajája és az alma(különben a kutyák megennék a kajáját azért van külön helyen)

2017. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ágyban alszik a lábamnál, néha az oldalamnál. Nem szokott felkelteni szándékosan, de van, hogy kint játszik valamivel, arra felkelek. Reggel kajáért csak akkor nyávog, ha észleli, hogy ébren vagyok. Ha lecsukom a szemem megint csendben van. Nagyon aranyos. Általában, ha valaki alszik, akkor ő is csatlakozik hozzá, szigorúan úgy, hogy a hátával hozzáérjen az illetőhöz. Egyszer fordult elő, hogy miközben aludtam a mellkasomra feküdt, arra ébredtem, hogy valami nagyon nehéz. Szerintem azt hitte, hogy fent vagyok, mert alvás közben csak mellém fekszik.
2017. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy ágyban alszunk. :D Változó, hogy felkelt-e idő előtt, vagy sem, van, hogy végigalussza az éjszakát, de van, hogy elkezd randalírozni az éjszaka közepén, olyankor ki lesz rakva a folyosóra. :D

Amúgy nem hisztizik akkor sem, ha éppen valamiért nem alszik bent, de ha nem együtt aludtunk, akkor reggel extra bújós szokott lenni.

2017. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A hangulatomtól függ. Többnyire kint alszanak, és nem nyávognak, csak ha nem kelek fel hétig etetni őket, vagy ha hallják, hogy motoszkálok, de nem megyek ki.

Van, hogy automata etetőt használok, akkor reggel egyáltalán nem nyávognak.


Ha szeretném, hogy bejöjjenek, akkor résnyire nyitva hagyom az ajtót. Ilyenkor a lábamnál, vagy az ágy mellett alszanak el hangos dorombolás közben, de éjszaka kimennek, és a megszokott helyükön alszanak. Ilyenkor viszont reggel előfordul, hogy az egyik bejön, rámászik a mellkasomra és hangosan nyávog a fülembe, de csak reggel 6 után.


Éjszaka nem szoktak randalírozni, se kint se bent.

2017. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem alszok vele, mert csak 1-2 körül alszik el, és 6-kor felkel legkésőbb. Amíg ébren van parti üzemmódban tolja, és keresztül fut rajtunk, lever dolgokat, stb. Néha beküzdi magát a hálóba valahogy, mert ki tudja nyitni az ajtót, és néha elfelejtjük eltorlaszolni, olyankor rendszeresen arra kelek, hogy traktor módjára dorombol és a mellkasomon fekszik. Olyankor már nincs szívem kizárni, csak arrébb rakom, mert forgolódok. Mindig beledugja az arcát a tenyerembe és úgy szuszog. :D


Ha kint marad a hálóból éjszakára általában játszik kint, nem nyávog. Én aludnék vele, nem zavar, és amíg alszik cuki is, de tuti, hogy idő előtt felébreszt ezért nem szoktam.

2017. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!