Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez mi lehet? (Kép)

Szerintetek ez mi lehet? (Kép)

Figyelt kérdés
[link] fürdettem a cicámat es mivel nagyon agressziv sose engedi hogy a hasat meg nezzem de szaritas kozben most lattam ezt a valamit a hasan. A mellbimboja nem lehet mivel az nagyon kicsi es rozsaszin ez meg a hasa kozepen van es eleg nagy es sarga . valaki latott mar ilyet ? Mert ha elmulik akkor feleslegesen nem akarom elvinni az allat orvoshoz azert hogy 8 ezret elkerjen a semmiert... Nem hiszem faj neki mert eloszor veletlenul meg fogtam es nem reagalt sehogy. A jellege olyan mint egy sarga szinu vizholyag.

2017. márc. 8. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
olyan mint egy kullancs..
2017. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem az kepen lehet ugy tunik de eloben 100% nem az. Amugy meg benti cica (perzsa) es sohasem volt kinnt ezert ezek ki vannak zarva:(
2017. márc. 8. 15:26
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Akkor honnan tudjuk? Ha nincs rá pénzed, add oda valakinek, akinek van, vagy nem sajnálja rá, vagy keress olcsóbb állatorvost. És minek fürdeted?
2017. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van rá pénzem de ha valakinek pont volt ilyen es azt mondja 3 nap mulva elmulik akkor nem fogok rohanni feleslegesen .. Amugy azert mert mindig belelép a sajat .. Kis dolgaba hiaba.xF mindig tok ures az alom de annyira kaparna be hogy bele tenyerel... Amugy meg a perzsakat alapbol szokas furdetni konnyen koszolodik a hosszu szore
2017. márc. 8. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel pedig nem ártana dokihoz vinni, egy macskán nincsenek ilyen gennygócok, ha minden rendben lenne. Fürdetni nem jó egy cicát, a bőrének nem tesz jót.
2017. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

nem tudom, mi van a képen

nem tölti már be


viszont szerintem ne fürdesd túl gyakran

mert annál hamarabb lesz megint koszos

mert a szőre és a bőre is elveszti a védőrétegét a sok fürdetéstől

inkább csak a farka tájékán mosd, ahol kaksis lesz neki, vagy ahol szükség van rá

fésülgetheted is, avval is tisztul a szőre és nem fogja ennyire utálni

2017. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

most így hirtelen a köldöksérv jutott eszembe

de az is lehet hogy seb/tályog

ha nem múlik el, akkor orvos

2017. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kép alapján simán lehet kullancs, vagy valamilyen csípés, égési sérülés, gombás fertőzés, egy súlyosabb megbetegedés első jele és még millió más.

Fetőzéseket, élősködőket akár úgy is elkaphat, ha kimész és behozod a cipődön vagy ha rossz minőségű/ rosszul tárolt nyers hússal eteted. Ha más hordozó macskával érintkezel, hazaviheted akár a kezeden akár a ruhádon a bacikat.


Amúgy én már csak azért is elvinném állatorvoshoz, mert nem szobatiszta. Ez nem normális dolog, hacsak nem egy 10év feletti demens macskáról van szó. Azt pedig rosszul teszed, ha kaksi után mindig megfürdeted (nem tudom így van-e?), mert ebben az esetben sosem fogja megtanulni helyesen használni a WC-jét.


Ha minden nap fésülöd a szőrét nem kellene összecsomósodnia, hacsak nincs valamilyen egészégügyi problémája vagy hiánybetegsége, amitől jobban hullik a szőre az átlagosnál.

2017. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
52%
A képet szemlélve úgy gondolom, hogy ez simán lehet valamilyen csípés, égés, vagy akármilyen más sérülés. Azt ajánlom, hogy hogyha rendesen érkezik a cicád és semmilyen furcsa dolgot nem tesz, amit máskor szokott és nem levert, akkor várj még egy-két napot, lehet elkezd múlni, ha mégsem irány a doki... :)
2017. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2017. márc. 9. 10:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!