Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elöb ordibálva hívtam telón...

Elöb ordibálva hívtam telón az ismerösöm. Túl reagáltam?

Figyelt kérdés
Dühös vagyok rá, mert idáig vettem cba-s olcsó tápot vettem 400ft/kg és imádta a cicám. Az ismim rá beszélt, hogy picit jobbat vegyek, purina one-ra rábeszélt. És megvettem, horror pénzért erre nem eszi. Akkor ez egy xar. Kva drága és jobb volt a régi. Igazam van hogy le orditottam? Legszivesebben vele etetném meg. Méghogy jobb.

2017. márc. 17. 20:16
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem pesti vagyok, de igyekszem az állataimat minél jobb kajával etetni, oltva és ivartalanítva vannak, és ha betegek, orvoshoz viszem őket. Szerintem ez alapvető, ha állatot tart valaki.

Táp helyett etetheted a macsekot hússal, hallal, belsőséggel is, a disznón és vaddisznón kívül mehet minden nyersen neki.

A macska nem tudja, hogy melyik táp jó neki. Az olcsót szokta meg, ennyi. A kisgyerek se főzeléket enne, hanem gumicukrot meg csokit helyette, pedig az sem egészséges.

2017. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

#25

Szintén hódmezővásárhelyi vagyok! :))


Kedves Kérdező!

Azt kell mondjam, a pesti ismerősödnek igaza volt. Az olcsó táp sajnos egészségtelen, vacak, szemétbe való, hiába szereti a cicád. A Purina One egy jó táp, a macska egészségének legalábbis biztosan. De sok más hasonló macskatáp van, ami jó a cicának, nem csak ez az egy. (A cba-s viszont tutira nem tartozik ezek közé, sajnos.) Nem kell nagyon drága tápokat választani. A lényeg, hogy olvasd el a tartalomjegyzékét, hogy mi van benne. És ne legyen benne színezék, ízfokozó, és tartósítószer. Ez a legfontosabb.


Az, hogy nem eszi meg a cicád, nem azért van, mert nem jó a táp, és ezért nem is okolhatod az ismerősödet. Ő nem hibázott, hiszen jót mondott. Azért nem eszi, mert finnyás, és mert nem ismeri.


A cicatartók már jártasak ebben a témában: a macskák sajnos igencsak válogatós állatok. Neked kell eldöntened, hogy milyen táppal eteted a macskádat, és nem pedig a cica dönti el, hogy mit hajlandó megenni.

"Azt eszel amit kapsz" elven kellene etetni őt. A te felelősséged, hogy olyan kaját adj neki, amitől egészséges lesz. Ne az befolyásolja a döntésedet, hogy "őfelségének" mi az ami ízlik és mi nem. Az előttem lévők már nagyon jó példát is hoztak, A McDonald's-os kajával kapcsolatban. Ez is pont ilyen: szeretjük a hambit, mert tele van ízfokozóval meg minden baromsággal, és legszívesebben folyton azt ennénk, de közben meg olyan egészségtelen mint a ház. Ha valaki éveken át ilyen kajákon él, és egyszer csak veszel neki teljes kiőrlésű, cukormentes müzlit, kóstolás után nagy valószínűséggel a fejedhez vágná, és megkérdezné hogy "mi ez a sz*r?!" :) Na hát a cicádnak is valami hasonló járt a fejében, amikor elé tetted a jó minőségű, egészséges tápot. :)


Hogyan tovább: A cicád könnyen át lehet szoktatni az új tápra, feltéve, ha te is ezt szeretnéd, hogy ilyet kapjon. Gondolom, hogy ezt szeretnéd, hiszen ha szereted őt akkor fontos neked, hogy egészséges cicus legyen!

Fokozatosan keverd a régi táphoz. Néhány nap múlva már csak az újat kapja. Ha nem eszi meg az új tápot, akkor ne adj neki mást, majd ráfanyalodik előbb utóbb, ha éhes. Ha csak azt kapja majd, akkor hamar megszokja majd az új ízt, és hidd el, azt a tápot is szeretni fogja. Te pedig nyugodt lelkiismerettel feküdhetsz le minden nap, hogy a legjobbat adod a cicádnak. :)


Ui: 2 boldog cica tulajdonosa vagyok, akik évek óta Purina One tápot kapnak. Imádják, és gyönyörű egészségesek tőle. Régebben ők is olcsó, rossz tápot ettek, és akkor engem is felvilágosított valaki, hogy nem jó, amit adok nekik, és vegyek inkább másfélét. Én nem ordítottam le őt, hanem megköszöntem neki a javaslatot, hiszen azóta is neki köszönhetem, hogy ilyen szép kort megértek a kis barátaim! :)

2017. márc. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!