Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kaját adjak az idős,...

Milyen kaját adjak az idős, már csak 4 foggal rendelkező cicámnak?

Figyelt kérdés
Idős sziámi, már csak a 4 tépőfoga van meg. Próbáltam neki nedvesen, puhára áztatott tápot adni, de sajnos általában kihányja. Csak konzervet tudok neki adni. Van más ötletetek?

2017. márc. 17. 22:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb a főtt csirke, baronfi belsőség leturmixolva...

Valamint ha van rá pénzed az Applaws Cat Pot az valami hihetetlen minőség.

2017. márc. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha száraztápot szeretnél adni neki, én ledarálnám valami őrlő cuccal, és egy kicsit felvizezném. Úgy el tudja nyalogatni.
2017. márc. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
Darált húst.
2017. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy az én fiatal macskámnak egyáltalán nincs foga, de ha kicsit túlfőzöm a kacsát akkor simán megrágja (persze nem egészben adom).
2017. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kicsit fura. Nem lehet, hogy más baja van a cicának, és azért hányja ki?


Az én cicám 12 éves múlt. 3 foga van összesen. És bármit meg tud enni gond nélkül.

Mindig száraz tápot szoktam neki adni, jóízűen elrágcsálja, semmi gondja nem volt még vele.

Csak ritkán kap nedves kaját, ha kedveskedni akarok neki. De azt meg rágás nélkül befalja, mert olyan kis mohó. :)

De mondjuk az én cicám már évekkel ezelőtt elvesztette a fogait, tehát neki már volt ideje hozzászokni a fognélküli élethez. Soha senkinek nem tűnt fel, hogy már alig van foga, ezért kapta ugyanúgy a száraz tápot mint azelőtt mindig. Mivel mást nem adtak neki, megette. Azóta sincs gond, az ínye mostanra már megkeményedett ott, ahol nincs fog, tehát bármit el tud rágni. Szerintem a te cicád is hozzászokna előbb utóbb. Próbálkozz kisebb szemű száraz tápokkal (pl. Purina One táp jó, vékony tápszemei vannak- az én cicám is mindig ezt ette). És ha szárazat adsz neki, akkor NE vizezd be! Ha nedvesen, puhára ázottan adod neki, akkor persze, hogy meg sem fogja próbálni elrágni, csak nyeli egészbe, mert érzi, hogy jól csúszik. Inkább hagyd szárazon, hogy úgy egye. Lehet, hogy eleinte szegény ügyetlen lesz, de idővel belejön majd, az ínye is hozzászokik majd. Lehet, kényelmesebb lenne a konzerv vagy az alutasakos kaják. Néha persze ilyet is kaphat, de ne csak ezeket egye, mert nagyon egészségtelenek és szinte semmi tápértékük sincs!

2017. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kifejezetten szereti, hogy a száraztápot az ínyével kell szétrágnia! Már keményebb az ínye, mint a foga volt! :/
2017. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16

képzeld, a cicám így szereti, és ez nem okoz neki fájdalmat, már évek óta így él

olyan étvágya van hogy el se hinnéd, semmilyen kaját nem utasít vissza, érdekes módon valahogy mindent sikerült eddig elrágnia

akkor mi a gond?

2017. márc. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

15! A Purina One az az árához képest nagyon rossz minőség! 17% alatti a hústartalom és tele van gabonálav, ezzel szemben a legtöbb helyen 1600ft/800g, olcsóbban lehet venni ennyiért már Josera, egyes Brit, de némelyik állatos boltban még Leonardo tápokat is.


A konzerv, alutasakos kaja pedig nem kategorikusan rosszminőségű, nemm csak a Whiskas létezik a maga 4%-os hústartalmával.

Csak a jobbak drágábbak mint a száraztápok.


De én az Animonda egyes változatait nagyon tudom ajánlani, viszonylag elfogadható az ár/érték arány... Ha anyagilag belefér az lenne a lgjobb ha a Kérdező nedvestáp+főthús kombóra váltana.

2017. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Állatpatikában lehet kapni folyékony tápot felbőtt cicánknak, nekünk a cicánk bélműtétje után írta fel az orvos, esetleg te is rákérdezhetsz a ti dokitoknál.
2017. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#18 Köszi az infót!

Én eddig mindig jó tápnak tartottam, mert a cicák szerették és egészségesek is voltak tőle.

Tudom, hogy vannak jobb fajta alutasakos kaják is, de egyrészt nagyon drágák, másrészt pedig a macskáim gyomra nem is bírja. Volt már, hogy Animondát kaptak vagy hasonlót, de mindig hányás és hasmenés lett a vége sajnos. Így maradtunk az olcsóbb fajtáknál, pl. az aldis shah. De csak ritkán kapják, mert tudom, hogy nincs nagyon tápértéke.

2017. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!