Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utálatos macska, mit lehet...

Utálatos macska, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 4 hónaposan került hozzánk a cica, örökbe fogadtuk egy helyről. Korábban az utcáról szedték össze őt, a többi kiscicával és az anyamacskával együtt. (A menhelyen kb 1-1,5 hónapot lehetett.)

Mikor elhoztuk, teljesen tisztában voltunk vele, hogy nagyon félős és nehéz lesz vele összeszokni, de vállaltuk a kihívást. Volt már macskás tapasztalatunk, nem is egy, tudtuk, hogy megfelelő odafigyeléssel és időrászánással hamar jó társ lesz belőle is.

Ennek már több mint egy éve. Még mindig sokszor agresszív, morog és karmol, simogatni kb. lehetetlen (ha engedi akkor kb karácsony van, mert nagyon ritka..). Előfordul, hogy odaül hozzánk, de nem gyakori, mindig egy másik helyiségbe húzódik és csak akkor kerül elő, ha éhes.

Sokat takarítunk utána, mert előfordul hogy hány, vagy odapiszkít valahova. (Sokszor bosszúból, mert pl. ki lett zárva valamelyik szobából véletlenül)

Nem hajlandó megenni a száraztápot (ebből is több félével próbálkoztunk már), csak nagyon nehezen, inkább minden mást eszik össze, ellopja a mi ételünket is ha épp egy pillanatra nem nézünk oda.

Játszunk vele és sétáltatni is szoktuk (sikeresen hozzászokott a pórázhoz, egyébként benti macska), olyankor egészen kedves, normális.

Elvileg orvosi problémája nincs, megvan minden oltása és ivartalanítva is van(amúgy hím cica).

Kezdünk eléggé tanácstalanok lenni, mit kellene vele kezdeni még, hiszen mi tényleg miden tőlünk telhetőt megteszünk, de ilyen macskával még nem találkoztunk.


Tervezzük a külföldre költözést és őt is vinnénk magunkkal, de az utóbbi időben egyre kevésbé van hozzá kedvünk. (Elvégre elég bonyolult procedúra egy állat külföldre juttatása, ha pedig ilyen utálatos, miért küzdjünk érte? :( ) Nem szeretnénk lepasszolni valahova, hiszen már magunkra vállaltuk a felelősséget, de néha elég élhetetlen lakótárs, hogy finoman fogalmazzak.


Nagyon szívesen fogadok minden segítséget, ötletet, tippet bármit, amivel mindannyiunk életét egyszerűbbé lehetne tenni, szétválás nélkül. Köszi előre is!


2017. márc. 21. 10:06
1 2
 11/17 patabee ***** válasza:
47%

ajánlom figyelmedbe a virslit meg főt kajákat, azokat is adj neki, azokat is szeretik :)

Nincs mit, ha van bármi kérdésed nyugodtan írhatsz privátban, szívesen segítek!

2017. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Tudom, időnként mi főzelékből szoktunk neki adni egy kicsit, azt mindig felporszívózza. :D Néha kap egy-egy szalámi darabkát is, de a virslit nem szereti, nem eszi meg.

Azt nem tudom, hogy a bútortépéssel mit lehetne kezdeni. Van kaparófája, használja is, mégis gyakran kapjuk rajta, hogy nekiesik a bútoroknak "játékból". Ha levisszük sétálni, akkor is vakargatja a fákat rendesen.

2017. márc. 21. 11:40
 13/17 patabee ***** válasza:

haha, érdekes ízlése van :P :D

amúgy az passz, idegi bajnak tűnik, vagy csak idegesíteni akar a bútor kaparászással.. :o Amikor az enyém ezt csinálta akkor egyszer szóltam rá kicsit hangosabban, és többet nem is csesztette a bútorokat :o :)

2017. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a tornyot. Ha nincs neki saját bútora, érdemes lenne beszerezni egyet. Nem kell nagy dologra gondolni, egy oldalt kaparófás valami és egy párnás felső rész. Ezt érdemes ott elhelyezni, ahol a bútorok általában áldozatul esnek, vagy ablak mellett, ha ott szeret nézelődni. Enyém pl imád ablakban ülni, ezért kapott oda egyet. A macskának ez azért fontos, mert a komfort érzetét növeli, ha magas pontról nézelődhet, illetve az is, ha van saját bútora, ami csak az övé. Körülbelül tízezer forintért tudsz rendelni vállalható darabokat.


Száraztáphoz nem ragaszkodnék, ha ennyire nem akarja enni. Jó minőségű alutasakos kajától sem lesz baja. Az én macskám is finnyás, csak ő fordítva, ő száraztápon kívül nen hajlandó mást enni, de még a jutalom falatkákat sem, semmi. Emberi kaját sem eszi, csak a macska száraztáp. Ha makacs, kár erőltetni.


Ha a séta ilyen kedvelt program akkor vidd nyugodtan, kössön hozzátok jó emlékeket. A párologtató pedig segít megnyugtatni, lehet az segít elkerülni a potya piszkitást.


És ne törődj azokkal akik szerint a menhelyi macskák nem jók, az enyém 4 hónaposan került hozzám, teljesen vad volt, úgy kaptam, hogy előtte nem érintkezett emberekkel se, széjjel karmolt mindenkit bent. Kicsit tartottam tőle, de amikor hazahoztam, és leraktam, nem telt el egy óra, és már jött hozzám. Én mondjuk az első hónapjában tömtem, mint egy libát, hogy szeressen, és a hasát szerette. :D


Most már bárhova követ, nem bánt senkit, és nyugodtan lehet ölelgetni, simogatni, ha nincs kedve hozzá, finoman eltolja a kezed. Lehet nem értitek a viselkedését, de ha már ennyi ideig foglalkoztál vele, pár próbát még megér.

2017. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A macska torony tényleg jó ötlet, a mi macskáink, amióta a torony megvan, alig kaparnak máshol, mint a torony oszlopainak a kaparórészén. Az ablak mellett van a torony, így onnan szotak kinézegetni.
2017. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Komolyan, aki ilyeneket be bír írni, hogy inkább vegyen macskát valaki, az minek szól hozzá ilyen témákhoz? Meg úgy általában mi köze van az ilyennek macskákhoz?
2017. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Olvasom a válaszaitokat... Hát nem csalódtam. Sok beszűkült agyú, ítélkező bunkó.

A kérdező nyilván szereti a kisállatokat, ha képes volt menhelyről elhozni egy nem túl barátságos macskát. Ráadásul vinné magával akár külföldre is.


Az én cicám kb. 6 hetes volt, mikor felkapaszkodott az autó alvázára és nem kis riadalmat okozva hazautazott velünk. Nem akartam egyátalán háziállatot a folyamatos időhiány miatt, mégsem volt szívem megválni tőle. 3 éve velem van és imádjuk egymást. Amikor pici volt és bizalmatlan, békén hagytam. Ha elbújt, nem mentem utána. Megvártam, míg ő közeledik. Kb. 4 hónapos volt, mikor bekéreszkedett a hálószobába és azóta velem alszik. Ha kizárom, akkor nagyon megsértődik és lehetetlenné teszi az alvást. Szóval nem zárom ki.

Kedves kérdező! Ti beengeditek a hálószobába? Nekik ez egy fő bizalmi gesztus. Ne zárjátok ki sehonnan, ha ez kivitelezhető. Ha elvonul szunyókálni, ne menjetek utána. Majd jön ő magától, ha társaságra vágyik.

Nálam sűrűn előfordul, hogy késő estig tévézik, ő bevonul a hálóba aludni, de kisvártatva visszakullog és inkább az ölemben alszik, mert nem szeret egyedül lenni.

Nagyon jó érzés elnyerni egy macska bizalmát! Próbálkozzatok! Sok sikert hozzá! :)

2017. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!