Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy etető néni miatt lett...

Ha egy etető néni miatt lett vagy 50 kóbor gazdátlan cicc, akkor mit lehet velük csinálni?

Figyelt kérdés
Mindíg kértem csak azt etesse akit befogad, de jó szívü. Tényleg az, de ez már rengeteg és még több lessz. Mit tegyek? Nekem is van de ők ivartalanok.

2017. márc. 29. 22:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%
fel kell jelenteni a not, ez beteg, en a helyedben biztos hogy most azonnal indulnek a rendorsegre, szep szobol nem ert viselje a kovetkezmenyeket.
2017. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#11 Miért lenne beteg a nő, amikor ő csak nem akarja, hogy éhezzenek az ott lévő macskák? Ez sokkal inkább azok hibája, akik miatt megszülettek, ezek a kóbor macskák, és kirakták őket, mert velük kezdődött el az ördögi kör...
2017. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, nem a néni a beteg, ő csak jószívű, emberséges.De már ő sem tudja uralni a helyzetet, mert szaporodnak, és se ereje, se pénze, se ötlete nincs, mit tegyen.

Én nem vagyok még öreg néni, de én is jártam hasonlóan.Csak nekem volt rá pénzem, volt internetem, voltak akik segítettek.

Hozzám is szokott pár szomszéd cica, akiket hagytak elszaporodni, majd mikor sokan voltak, zavarták őket az udvarukról, enni se adtak nekik, hátha akkor elmennek.

Én minden állatot szeretek, szóltam nekik, ez így nem jó, de erre azt mondták, akkor agyonverik őket.

Amikor azt láttam, hogy pici cicák, meg az anyjuk is az éhségtől kóvályognak az utcán, csontsoványan....Hát túl kegyetlen embernek kellett volna lennem, ha nem adok nekik enni.

Szóval beszoktak hozzám.És tovább szaporodtak.Tettem fogamzásgátló gyógyszert kajájukba, ez segített időlegesen.A kicsiknek gazdát kerestem, a nagyobb fiatalokat menhely befogadta, lett is nekik gazda.

Néhány idősebb maradt meg, nekik csináltam helyet melléképületben, ott etettem őket.

Szóval nem az a gonosz, aki befogadja őket, hanem aki kirakja.

De részt vettem cicamentő akcióban is.Itt nálunk a lakótelep mellett is etettek 2-3 gazdátlan cicát a lakók, elszaporodtak nagyon.

Önkormányzat a kiirtásukat tervezte, tehát nem jó ötlet nekik szólni!

Pár állatszerető ember összefogott, egy menhely adott macskacsapdákat, szereztünk cicaszállító boxokat, és kajával minden cica be lett fogva, egy helyi állatorvos vállalta az ivartalanítást. 3 kivételével mindet sikerült gazdához juttatni, a 3 ott maradt, mert kiszöktek a boxból, de mivel ivartalaníttatva lettek, nem szaporodnak tovább.A lakók etetik őket, amúgy nagyon vadak.

Kérdező,vedd fel a kapcsolatot normális menhellyel, ahol segítenek.Addig telefonálj, míg nem találsz ilyet.De előtte a nénit is győzd meg, ez nem lesz így jó senkinek.

Olyan megoldást válasszatok, ami a cicák számára humánus.

2019. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!