Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a vemhes...

Mi történhetett a vemhes macskámmal?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel szokásosan felkelt a macskám,evett majd kiment azudvarra, na azóta nem jött haza,még enni sem.

A probléma hogy vemhes, 2pici pocaklakója van. Attól félünk ,hogy esetleg megszülhetett és a kicsikkel van,de attól még enni hazajönne. A másik elmélet az ,hogy belepusztult a szülésbe....Mindegyik borzalmasan hangzik,mert ha a kicsikkel van akkor se bírja sokáig étel és víz nélkül.

Nem tudom hol lehet, felforgattuk már érte az egész házat,udvart,szomszédokat.

De létezik,hogy szülés után 1-2 napra eltűnik az anya macska?



2017. ápr. 8. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarok kötekedni de ha ivartalanítod ez nem történik meg.. ha meglesz szerintem az legyen az első.
2017. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Történhetett vele az is, hogy lefialt valahol, ez esetben pár napon belül előkerül.

Vagy elpusztult, pl. autó is elüthette.

Ideális esetben állatvédők megfogták, elvitték ivartalanítani, és keresnek neki felelősségteljes gazdát, de sajnos erre a legkisebb az esély.

2017. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám már több napra is tűnt el, mégse halt éhen. A szomszéd galambot és tyúkot vág szinte minden nap, a nyesedékeket pedig kiteszi a macskáknak. Szóval szerintem jókat evett máshol. Egyébként fialás miatt is eltűnhet pár napra, majd hazamegy, ha éhes. Honnan tudod, hogy két kicsije van, ha még meg sem születtek?
2017. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen előfordulhat a fialás utáni 48 órában a kicsikkel van, olyankor még folyton nyalogatnia kell őket, hogy a vérkerngéstüket stabilan tartsa, a méhlepényeket megette, az elég tápláló erre az időszakra.
2017. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vártuk,akartuk a kicsiket, orvoshoz vittük, kapott vitaminokat, volt ultrahang meg minden. NEM FELELŐTLENSÉGBŐL ALAKULT ÍGY!!!!

Köszönöm a kommenteket, várom,hátha kicsikkel fog hazajönni.

2017. ápr. 8. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg miért engedtétek ki a lakásból, ha már közelgett a fialás időpontja?!
2017. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán lefialt valahol, azt a helyet jó lenne megtalálni minél előbb, összeszedni a kicsiket és becuccolni anyamacskástól a lakásba.

Ha akkor hozza elő a kölyköket majd, amikor már maguktól járnak, az nem jó, mert nem lesznek kézhez szokva, vadak lesznek, meg sem fogod tudni fogni őket.

2017. ápr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mert szobatiszta macska és arra lett nevelve,hogy kint végezze el a dolgát.

De még az orvos 2 hetet adott neki,ezért vagyunk tanácstalanok. Én estig dolgozom, párom kereste ma már mindenhol, meg tegnap éjszaka,mikor hazaértem én is.

2017. ápr. 8. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet úgy is szobatiszta, hogy bent wc-zik, alomra. Minden macska képes rá.

Milyen környéken laktok?Ha sok az autó, kutya, elmebeteg ember, akkor én inkább a kizárólagos benti tartást erőltetném.

Nem tudom mi lehett, remélhetőleg elő fog kerülni.

Szerintem nem szült még meg. Fialás előtt a macskák igyekeznek biztonságos helyre menni, tuti,hogy a házban akarna majd fialni, nem kint, a más macskák között.

Szóval szerintem nem fialni ment, de ha mégis, akkor vissza fog jönni úgyis a kicsikkel.

Én is javaslom az ivartalanítást, sok kellemetlenségtől óvnál meg mindenkit.

2017. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen,mindenképp ivartalanítva lesz ő is és a kismacskái is.

Szombat éjszaka hazajött szerencsére és még a picik is a pocakban vannak.

2017. ápr. 10. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!