Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskámmal?

Mi történhetett a macskámmal?

Figyelt kérdés
Tegnap este játszottunk, ki szerettem volna fárasztani egy kicsit, mert ékszaka nem szokott aludni. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a szőnyeget karmolássza, csöpög a nyála össze vissza remeg. aztán el kezdett fetrengeni, majd megint karmolászta a szőnyeget,összevizelte magát, erősen lélegzett, majd elkezdett futkosni,aminek csak lehetett nekiment.utána eldőlt a sarokban keservesen nyávogott, lihegett lógott a nyelve és remegett.tettem mellé vizet, hátha iszik. Aztán megsimogattam akkor úgy látszott megnyugodott valamennyire, de még utána is remegett.Sajnos az állatorvos már nem rendelt, így nem tudtam mit csinálni vele,rátettem egy párnára, reggelre mintha nem is történt volna semmi, játszott, szaladgált, harapdálta a kezem stb. Mi történhetett szegénnyel? Mi válthatta ezt ki? Párommal teljesen tanácstalanok vagyunk, mindketten tartottunk már macskákat és eddig egyik sem csinálta ezt, ha kifáradtak a játékban,megálltak,pihentek egy picit, nem történt semmi hasonló.Kicsit olyan volt nekem, mintha pánikrohama lett volna, vagy nem tudom.

2014. nov. 29. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet,hogy megevett valamit,amit nem kellett volna.De az is lehet,hogy szándékos mérgezés volt.

Azt nem értem,miért kell este kifárasztani.Akkor sem fog 7 órát egyhuzamban aludni.

2014. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ha rendel, ha nem, fel kell hívni, és lehívni házhoz. Ha mondjuk mérgezés lett volna, ki se bírja reggelig, komolyan kell az ilyet venni. Lehet epilepszia is, vizsgáltasd ki egy jo dokival
2014. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Panelban nehezen kaphat mérgezést.

Azért, mert amióta megkaptuk (2hete) nem alszik soha, max amikor mi nem vagyunk otthon. És mivel nem alszik, minket sem hagy.

2014. nov. 29. 11:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mérgező növényed abból is ehetett, lenyelt vmi apróbb tárgyat stb
2014. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont "macskaölő" méregre gondoltam.Egy macskának az is mérgező lehet,ami egy embernek nem.pl aszpirin.

A nagymamámnak is van 3 macskája.Az egyik felszedte a szőnyegről és megette a pirulát.Sajnos szegény elég gyenge,ezért időnként kiejti a kezéből a gyógyszert,ami elgurul.Lehet,hogy itt is ez történt.

2014. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Még ma elviszem megvizsgáltatni, szörnyű érzés volt látni, hogy mi történik vele. :(

2014. nov. 29. 11:30
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem meg is van a probléma forrása. A lakásban van egy pár szobanövény, köztük egy anyósnyelv nevezetű szobanövény, amit előszeretettel rágcsál, mindig rászóltam, hogy ne egye, akkor abbahagyta, de ha nem vagyunk otthon, kitudja... ki is fogom dobni a kukába, szegény macska ki tudja, hány hasonló "élményben" volt része :s
2014. nov. 29. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is okozhatta, tedd olyan helyre ahol nem fér hozzá a cica. Jobbulást neki, remélem nincs komoly baja!
2014. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy epilepsziás rohama volt.
2014. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte biztos vagyok benne, hogy epilepsziás rohama lehetett! Majd' minden remegés hátterében ez áll. A csöpögő nyál, a karmolászás, fetrengés is erre utal.

Viszont fontos tudni, hogy attól még, hogy rohama volt nem biztos, hogy epilepsziás. Az epilepsziás rohamot pl. egyes gyógyszerek is kiválthatják egy állatnál.

Ajánlanék egy remek orvost, a mi kutyusunkat is ő kezeli, és macskákhoz is ért. Az a neve, hogy Dr. Kiss Gabriella és több, mint 20 éve foglalkozik epilepsziával.

2014. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!