Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor lehet valamit tenni?

Ilyenkor lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Találtunk egy cicót viharban a kertünkben egy kis bokor alatt vizesen sírdogálva. Apu behozta és betettük a többi kiscica mellé akik pár hete születtek. Nyitva van a szemük de még nem szaladgálnak. Ez a picike viszont még csak pár napos. Az anyacica is befogadta eteti, viszont mikor a többi cicó elkezd egy kicsit mocorogni vagy játszani ő addig nem tud hova bújni, mert gondolom megszokta, hogy mindig vannak körülötte picik és ilyenkor folyton nagyon nagyon nyávog mászkál össze-vissza megszakad a szívem. Tudok valamit csinálni? Tettem be plüssállatkákat de azok mellett nem marad meg.
2010. máj. 13. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az már nagyon nagy pozitívum, hogy a mamacica befogadta és eteti. Gondolom, másképp is törődik vele (mosdatja, pisilteti, stb...) ezek is nagyon fontos dolgok, ha nem teszi, neked kell! Szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni, az még mindig jobb neki, ha a többiek mellett van, mintha egy külön dobozba raknád, és így legalább össze is szoknak. Nem tudom, mekkora a többi cica, de arra ügyelj, hogy ne tapossák össze szegényt! Sok szerencsét hozzá, remélem, megmarad a kis árva!
2010. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoptatásnál mindig figyelek, hogy a többiek ne túrják ki és, ha hangosan csipog ugrom amikor csak tudok, de valamikor iskolában is kell lenni ^^" (délutáni óráim vannak 2 napig) eddig jól megvolt másfél napja van így a többi cicával eszik is anya cica mosdatja, pisilteti tényleg abszolút befogadta bár volt mikor nagyon hangosan nyávogott felvette és mintha valahova elakarná menekíteni nagy ijedségében és tehetetlenségében. Félek, ha nem alszik eleget nem lesz ereje a többi cicával együtt szopizni :(
2010. máj. 13. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a mamacica befogadta akkor vigyázni fog rá.

Lehet, hogy csak számodra ijesztő a hogy a többi kis disznó

fúj rá. A mamacica nem fogja hagyni, hogy bántsák. Arra figyeljél, hogy nem keresi-e őt az igazi anyukája.

2010. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nagyon barátságos vele a többi pici is ^^

csak ők már játszanak mocorognak míg a kicsi ezt nem igényli és olyankor kétségbe van esve mit tegyen, az anya cica pedig nincs mindig ott ilyen helyzetben valamikor pihennie kell, mindegy valahogy megszokja a csöppség.

2010. máj. 13. 09:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Az igazi anyukáját keressük ám azthittem másik nőstény cicámé, ő elszaladt mikor meglátta, de az is lehet, hogy az övé csak elhagyta mert túl sok picinye születetett valahol máshol :( de mikor a többi picihez tettem megmutatni neki inkább menekülni próbált, az anyai ösztön helyett amikor az anyacicák a kiscicanyávogásra pillanatok alatt reagálnak gondoskodással.
2010. máj. 13. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
ivartalanításról hallottál?
2010. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja neked is kéne :D
2010. máj. 13. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt két cicánk egy az enyém volt ,egy a nővéremé.Egyszerre ellettek,és ha hiszed ha nem egymás cicáit szoptatták.Nekem már az is megfordult a fejemben,hogy nem is tudják már melyiknek kik a cicái.Semmi gond sem volt ebből.Kicsit rossz lesz a kiscicának,mert ugye a többi már fejlettebb,és nem együtt nőttek fel,de csak egy kis ideig kell kibírnia,nemsokára már ő is szaladgál ,és a többiekkel játszik.Addig pedig vigyázz rá,és szerintem semmi képp se rakd külön.Azzal csak rontanál.
2010. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. máj. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!