Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szólják meg itt azokat...

Miért szólják meg itt azokat akik whiskas, friskies, kitekat meg hasonlókkak etetnek?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésemnél is belém kötöttek, hogy whiskas táppal etetek. Meg más kérdéseknél is feltűnt már. Arra nem gondoltok, hogy nem mindenki engedheti meg anyagilag, hogy prémium táppal etessen?

2017. ápr. 11. 00:31
1 2 3
 11/26 SzMHZs ***** válasza:
80%
Tényleg minden kötözködés nélkül, mi az oka, hogy a netes rendelés nem játszik? Persze, ha publikus.
2017. ápr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Mert a legtöbb agyonreklámozott tápban nincs semmi hústartalom. Bemész egy Fressnapf-ba, és az árán sokkal jobbat veszel, vagy max ráfizetsz 1-200 ft-ot/kg.
2017. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

Akkor elárulok egy nagy titkot. A fressnapfban kapható termékek 75%-a megvásárolható szinte bármelyik kisállatos webshopban. Egyedül a saját márkás termékek nem, amibe persze az általad említett Hills nem tartozik bele és megvásárolható pl Petneten.

Arról nem is beszélve, hogy a választék is sokkal bővebb online és az ára is kedvezőbb valamivel. Persze nem kötözködni akarok, ha neked ez van a komfort zónádban és félsz a változástól az is teljesen érthető, csak az indoklás abszolút nonszensz.

2017. ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
3%
Nem publikus az én esetemben, a netes vásárlás kerülése, ez nem csak az állateledelre vonatkozik. Itt a kérdezö válasza lenne fontosabb erre, hogy neki mi az oka rá, hátha tudunk segíteni neki, nem rollam van itt szó.
2017. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
5%
Én csupán megemlítettem, hogy elképzelhető, hogy boltban vásárol nem netről rendel a kérdező, ez esetben érthető, hogy miért tartja horror drágának a prémium tápokat, mert az előttem írók szépen leírták, hogy mennyivel olcsóbb a prémium mint a whiskas, de azt senki nem tette hozzá hogy ez netes rendelés esetén igaz.
2017. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

Mert gyakorlatilag éhezteti a macskáját. Ezt minőségi éhezésnek hívják. Hiába tömi tele a hasát, normális tápanyaghoz nem nagyon jut.

Nem kötelező prémium táppal etetni, lehet hússal is.

De azt tudomásul kellene venni, hogy ha ragadozó állatot tart valaki, akkor az ne gabonából és hamuból készült táppal etesse, mert az nem neki való.

Ugyebár egy lovat sem hússal etetsz, mivel növényevő... A húsevő állatot pedig, mint macska, hússal kell etetni.

2017. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Tegnap voltam a Metro-ban, Whiskas konzerv 400 ft! 400 FORINT egy konzerv!!! Hústartalom: 4%.

Csirkehús mintabolt: 300 ft 1 KILÓ hibás (de emberi fogyasztásra még alkalmas!!) csirkecomb. Hústartalom: 100%.


Ezek után jókat röhögök azon, hogy nem engedheted meg anyagilag a prémiumot :D


De ugyanez van emberekkel is a saját kajájukkal, nem veszik észre hogyan lehetne olcsóbban kijönni a havi koszttal, egyszerűen lusták vagytok nézelődni, számolni, és kiválasztani a lehető legjobbat egy bizonyos árért, aztán hó végén jön a zsíroskenyér.

2017. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem tartom éppen kínzásnak, ha valaki whiskasszal etet, de ha objektíven nézed, magadhoz vettél egy állatot, és kijelentetted, hogy gondoskodni fogsz róla, felelősséget vállalsz érte, és igyekszel jó életet biztosítani neki.


Na most, éhen persze nem fog halni a whiskasszal, de lényegében olyan, mintha a tudatlan gyerekedet csokival tömnéd. Ő persze megeszi, mert fuh finom, és tud belőle annyit enni, hogy jól lakjon és ne haljon éhen, de ettől még túlzás lenne azt mondani, hogy megfelelő étrenden van, csak azért, mert van benne 4% hasznos anyag.


Szóval nekem ez nem áll össze, hogy ha van alternatív lehetőség, akkor miért nem próbálja ki a cica érdekében? Elfogadom ha valakinek nincs pénze prémium tápra, de a legtöbb hentesnél (és hentes van vidéken is) kapható kb 300-500 Ftért egy kiló nyesedék, szív, nyak, máj stb, amit lehetne adni helyette. Egy macska meg nem fogyaszt olyan sokat, ha kb az átlagos mennyiségű alutasakot vesszük, akkor egy kiló húsból tíz porciora elegendő ételt lehetne készíteni neki. Tehát napi két etetés esetén 6 kiló hús kéne a macskának, ami durván 3000Ft egy hónapban. Whiskas alutasakkal (120/db) ugyanez 7200Ft. Száraztápból pedig purina one még egész jó minőség, az pedig kapható Sparban is, CBAban és egyéb boltokban, és nincs horror ára.

2017. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok...

Mondjuk én most vettem Whiskast 2000 Ft értékben, csak, hogy megkapjam mellé a kerámia tálat, mert az nagyon menő azért. :D

Nálam is kapnak whiskast, de nem az a fő, és csak néha, változatosságként, vagy mint most is, járt hozzá valami ajándék.

Amúgy zooplus híve vagyok, és a jobb tápoké, meg a főtt csirkehúsé.

2017. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
A purina one tényleg jobb mint a whiskas, és árban is hasonló, hány whiskat adnak a kerámia tálhoz? Nekem is kell olyan;))))
2017. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!