Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon drága a macskám etetése...

Nagyon drága a macskám etetése. Hogyan faraghatnék a költségekből? SOS!

Figyelt kérdés
A cicám megeszik egy nap 2 whiskas alutasakosat ami kb. 220 Ft. Mellé eszik kb. 30 Ft száraztápot naponta. Ez egy nap 250 Ft (havi 7500 Ft). Ez szerintem nagyon sok egy macskára. Hogyan spórolhatnék?

2017. ápr. 14. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajanlom figyelmedbe, itt le van irva mennyivel olcsobb igazan taplalo, HUSEVOKNEK valo tapot vasarolni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__8546705-mie..

2017. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2,5 kgos PetBalance urinaty 5 ezer ft , ez bő egy havi adag és jó . A konzerv csak víz zselével adalékkal .
2017. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyen vackokkal eteted aminek semmi tápértéke nincs ne csodálkozz, hogy sokat kell belőle adni. Vegyél rendes tápot.

Mellesleg nem kötelező állatot tartani, ha ennyit nem vagy hajlandó rááldozni.

2017. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
csak maradekot adj neki, a macska barmit megeszik
2017. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nekem nem tűnik soknak az összeg, na nem azért, mert gazdag vagyok, de hát nyilván ennie kell az állatnak.

A probléma a whiskassal van, ami irreálisan drága ahhoz képest, hogy semmi hasznos nincs benne a macska számára. 4% húst tartalmaz, olvasd el az összetevőit!

A száraztáp mellé (ami szintén ne whiskas és hasonlók legyenek, hanem valami normális minőségű), elég csak vizet adni, nem kell alutasakos. Ha adnál nedves eledelt is, akkor vegyél a hentesnél csirke vagy pulykanyesedéket, szívet, és azt adj mellé nyersen. Tuti olcsóbban jössz ki, mint az alutasakos, értéktelen kajával. Vehetsz ilyen húsféléket nagyobb tételben, kis adagokban lefagyasztod, és mindig csak 2-3 napi adagot engedsz ki (addig sima hűtőben is eláll).

2017. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az alusat hanyagolhatod, sokat megsporolsz vele, azoknak a nagy része víz, főleg amit veszel, annak csak 4 százaléka hús, vizért meg ne fizess ennyit. Inkább valami jobb mínőségű száraz táppal etess, annak magasabb a tápértéke, mint a whiskasnak, ezáltal kevesebbet fog enni belőlle, még is jól lakik számára hasznos és egészséges eledellel. Ha neten rendelsz nagy tételben, havonta így olcsóbban fogsz kijönni, és a cica is jobban jár.
2017. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Aki napi 250 Ft-ot sajnál egy állatra, az ne tartson. Az eszem megáll.
2017. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Elég ha a száraz táp jó minőségű, és azt ki lehet hozni egy hónapban kb 1500 forintra. Azon felül csak húst vegyél neki, az olcsóbb. Elég szív, máj, nyesedék, nem kell filé vagy ilyesmi. Így kb 3000-5000/hóra kijön. Ha ennyit se tudsz szánni rá, inkább ajándékozd el, mivel azt azért tudomásul kéne venned, hogy a macska eszik, és egy minimális szint alá nem tudod levinni ennek anyagi vonzatát.
2017. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Én havonta 2400 Ft-ból etetem a cicám.

1,5 kg Purina One száraz tápot kap havonta.

Tudom, hogy nem a legjobb minőség, de a Whiskasnál jobb, az tuti.

Alutasakossal tényleg nem érdemes próbálkozni, drága és fölösleges. Mert abból az igazán jó minőségűek meg iszonyatosan drágák.


Röviden tehát, úgy tudnál spórolni, ha nem hipermarketekben vásárolnál macska tápot, hanem online, nagy mennyiségben. És száraz táppal etesd főként.

Tudom javasolni a Sanabelle macska tápot.

2017. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönóm az eddigi válaszokat! Utolsó bocsi, hogy lepontpztalak, nem direkt volt.
2017. ápr. 16. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!