Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lötyböli ki a cicánk az...

Miért lötyböli ki a cicánk az itató vizet?

Figyelt kérdés
Kb 6 hónapos cicánk 2-3 hete rászokott arra, hogy az ivóvizében pacsál, és néha fel is borítja az itatót. Ezt egyre sűrűbben teszi, hiába kap rajtakapás esetén néhány nevelő jellegű pofont. A víz naponta kétszer van cserélve, szóval mindig friss! Van egy leopárdmintás kis játéka, azt is előszeretettel viszi oda az itatóhoz a szájában, és direkt beledobja! Kezd állati idegesítő lenni, amikor tiszta víz a parketta, a macskaház. Benti cicáról van szó! Vajon miért csinálja ezt, és hogyan lehetne erről leszoktatni?

2017. ápr. 16. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyél cica itató szökökutat, biztos tettszik neki a víz mozgása, de ne verd picit se ezért te orángutánzat.
2017. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én egyik cicám is csinálta.Ő szerette nézni,ahogy folyik a víz.Közbe terelgette is kicsit,nagyon cuki volt.De egy idő után megunta.
2017. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Néztem cicaszökőkutat... Isteni lenne, ha azt felborítanák! Irónikusan persze... (2 cica van! A másik jól viselkedik, bár már nagyobb, kb 1 éves...) A második válaszírónak: pont ezt szeretném elkerülni, hogy a víz össze-vissza folyjon a szobában! Biztos cuki dolog, de nem higiénikus! Viszont a válaszod másik feléből arra következtetek, hogy lehet kinövi, és csak "gyerekcsíny" (vagy kölyökcsíny... :) ) az egész vízborogatás?
2017. ápr. 16. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen. Elképzelhető, hogy kinövi, ilyenkor még mindent játéknak tekintenek.
2017. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ... Akkor az idő majd mindent megold! :) Na akkor megyek, megverem inkább az élettársamat! :) :) :)
2017. ápr. 16. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem,h te szeretnéd elkerülni,engem olyan nagyon nem zavart a konyhába.Az én cicám már nem kölyök volt,de miután 2-3 alkalommal egy laza mozdulattal a szekrényhez csapta a tálját utána már nem csinálta többet.Ha a tiéd már borogat,akkor lehet ő is megunja nemsokára.
2017. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, a tiéd felnőttként csinálta? Ezt nem tudtam... A miénk még csak fél éves. Kb 2-3 hete csinálja, de már vagy 10 alkalommal legalább... Bízom benne, hogy megunja...
2017. ápr. 16. 20:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém kb három éves múlt már és még mindig csinálja, mi is mindent kipróbáltunk már de egyszerűen imádja a víz látványát ahogy mozog és csobog, a kád szélére is felül amikor fürdünk és belenyúlna a felmosóvízbe is ha hagynánk, nem nőtte ki, egyszerűen szereti a vizet. :)
2017. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen az enyém már nagy cica volt.Viszont,ha nem unja meg lehet kellene neki biztosítani egy helyet,ahol néha kiélheti magát.
2017. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, hogy majd nyáron, ha meleg lesz, (nem akarom, hogy fázzon) óvatosan megfürdetem. Kíváncsi leszek, hogy reagál a langyos vízre? De remélem erről a pacsálásról a szobában leszokik...
2017. ápr. 16. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!