Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel fújjam/kenjem be a...

Mivel fújjam/kenjem be a növényt, hogy a cica elkerülje?

Figyelt kérdés
Nem piszkálja a növényeimet, legalábbis nem tudok róla, de most be akarok szerezni egy új, nagy méretű szobanövényt, és nem szeretném, ha véletlenül megkóstolná. Mivel fújjam be, vagy kenjem be? Esetleg vmi, ami keserű ízű? (A citrusos dolgok állítólag nem minden cicát riasztanak el, azzal nem is próbálkoznék.) Maga a növény elleni támadás nem zavarna, csak nem szeretném, hogy esetleg megkóstolja.

2017. ápr. 23. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom lehet kapni boltban cicát vonzó és cicát riasztó sprayt is, az utóbbit ahova fújod oda értelem szerűen nem szívesen megy a macsek, talán ez beválhat.
2017. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam róla, csak olvastam sok véleményt, és sokaknak egyáltalán nem vált be. :(
2017. ápr. 23. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Ecetet rakj mellé
2017. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleve meg kellene nézni, melyek a mérgező növények, nehogy az legyen, amit venni akarsz. Az tévhit, hogy tudja, hogy mérgező, mert megérzi, vagy ilyesmi. Ugyanúgy megkóstol(hat)ja.
2017. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javasolnám a citrusos dolgokat (annak ellenére, hogy írtad nem szeretnéd). Ha a növényhez teszel egy citromot vagy narancsot, akkor meglátod. Az enyém sem szereti ezeket, de nekem nem kell elriasztanom sehonnan.

Amit az első hozzászóló írt, macskariasztó spray (párszáz ft), szintén narancsolajat tartalmaz.

2017. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!