Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát szeretnék. Milyet...

Kiscicát szeretnék. Milyet érdemes venni? Sok a baj vele?

Figyelt kérdés
Szeretgető kiscicára vágyom. Milyen a legédesebb fajta? Ezt is olyan nehéz megszelidíteni mint a papagájt?
2010. máj. 14. 17:23
 1/10 anonim válasza:

bent vagy kint akarod tartani?

ha bent nem tudok segíteni. mert nekem kinti cucusom van. De egyáltalán nem nehéz gondozni. =)

2010. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2010. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne vegyél, hanem menhelyről hozzál ki. Minden kiscica szeretnivaló. De előtte tájékozódj a macskatartásról.macsa.lap.hu, macska.hu
2010. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek.Menhelyről hozz.szerintem azok még ragaszkodóbbak is és jobban lehet őket szeretgetni.
2010. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

oké. köszönöm mindenkinek a válaszokat!

már csak egy kérdésem van: hol találhatok menhelyt?

2010. máj. 14. 17:43
 6/10 anonim ***** válasza:
A fent említett oldalon, csak nem macsa, hanem macska, van több is.
2010. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

sok menhelyen van cica, de ha kiskorú vagy akkor egyedül nem fogadhatsz örökbe.

Meliyk szerethető? Melyik a legédesebb fajta?

Nekem egy menhelyről befogadott cicám van. Pici korában került hozzám. Mára már elhatalasodott rajta az uralkodási vágy :-)) És csak akkor hízeleg, ha akar valamit. De én ezt szeretem benne. És azt is, amikor lesben áll és elkapja a bokámat.

SZóval az az édibédi szőrpamacs bizony zsákbamacska. Nincs rá garancia, hogy kedves lesz, de az ellenkezője sem. Viszont az biztos, hogy úgy meg tudják magukat szerettetni, hogy tök mindegy milyen jellemű lesz.

Én legalábbis így gondolom

2010. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha ez az első kérdésed h sok a baj vele, ne vegyél. nem neked való, elölre megmondom. a macska nem olyan h szeretget. önálló lény
2010. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyet érdemes venni?

Ne vegyél, fogadj örökbe. Ha bentre akarsz cicát, ajánlom, hogy rövid vagy közepesen hosszú szőrű legyen, mert hiába fürdeted, keféled a szőrét, ha vedik, akkor minden tiszta szőr lesz


Sok a baj vele?

Igen, sok. Naponta takarítani az almot, etetni, itatni, vitaminokat, macskafüvet adni neki, tisztítatni, ápolni ha baja van, tűrni ha rosszalkodik és esetleg leveri az új vázádat, mert nem ő tehet róla, hanem te, mert rossz helyre raktad. Nagyon nagy felelősség és sok anyagi vonzattal is jár. De ha mindezt vállalod, akkor nagyon sok jó érzést kapsz vissza tőle. Viszont az írásmódodból ítélve te még a szüleiddel laksz, tehát valszeg ők viselik majd ezeket a terheket.. beszélj velük.


Milyen a legédesebb fajta?

Mindegyik édes, különösen a sajátod... fajtától függetlenül.


Ezt is olyan nehéz megszelidíteni mint a papagájt?

:))))

Nem kell szelídíteni, csak szoktathatod dolgokra, de ez egészen más..

2010. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem minden állatal sok a baj mert gondoskodni kell rola de gondolom ezt mindenki tudja :)de ha te nem akarsz gondoskodni róla ne is akkarj cicát,mert 1 vagy 2 hét mulva meg unod és akkor megy az utcára vagy mi?na mindegy ha felelöséget válalsz akkor tarts de ha nem válalod akkor szó se legyen róla!!!!
2010. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!