Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves macskánk, kb 1 - 2 éve csak nyers disznóhúst hajlandó enni. Eszik ugyan egy kevés száraz tápot, meg az alutasakosok-ból is egy keveset, de leginkább csak nyers disznóhúst. Nemrég olvastam, hogy ez nagyon veszélyes az Aujeszky virus miatt. Azonnal abbahagytuk a disznóhússal való etetést. Megpróbáltuk főzve a húst, nem eszi, megpróbáltuk a csirke melle húst, nem eszi, legalább 10 féle külömböző macskatápot vettem neki (nem a legolcsóbbakat) de azokat sem ette. Oda jutott, hogy kb másfél napig nem evett és már fel sem kelt egész nap. Nagyon megsajnáltam, nem akarom hogy éhen haljon. Most megint adtunk neki nyers disznóhúst, egyből megette, újra jókedve van játszik mint régen. Nem tudom mitévő legyek. Egy csomó eledelt vettünk aztán sorra kidobtuk őket mert nem eszi. Csak a disznóhús kell neki, az viszont megölheti. Megjegyzem, a húst mindig üzletből vesszük (Kaupfland) és mindig lefagyasztjuk (felporciózás után) és csak frissen minden nap annyit olvasztunk ki, amit meg is eszik (kb 150 g naponta).

2017. ápr. 25. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam olyanról, hogy egy macska éhen halt úgy, hogy volt előtte kaja. Ha éhes lesz megeszi. Megpróbálhatjátok először csak keverni valamivel, aztán fokozatosan egyre kevesebbet tenni bele a disznóhúsból.
2017. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben vennék darálthúst, malacot és pl. csirkét vagy marhát, és elkezdeném keverni. Ha ezt megeszi, akkor fokozatosan egyre kevesebb malacot tennék bele, míg végül már csak csirke/marha lenne.

A darálthúst nem tudja szétválogatni.

Esetleg megpróbálhatod azt, h. halkonzervet, vagy ledarált nyers halfilét keversz hozzá. A legtöbb macska a halnak nem tud ellenállni. Mi a mienket így szoktattuk rá a száraztápra. Tonhalkonzervvel kevertük, egyre kevesebbel, s végül a sima tápot is megette.

2017. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyers marhahús esetleg?
2017. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen mindegy, hogy honnan veszed. Az Aujeszky nem veszélyes emberre így nem is szűrik a disznókat ez ellen. Vehetnéd a leg prémiumabb sertés tenyésztőtől frissen vagy a legócskább vidéki közértben, akkor se lenne szűrve.

A macska pedig nem válaogat alapból, de más háziállat se. Ha nincs allergiája akkor megeszi amit elé raksz, kivéve ha engeded hogy válogasson. Akkor vissza is fog élni vele és válogatni fog.

Szépen leteszed elé a kaját és kap 5 percet, hogy megegye. Ha nem eszi akkor elrakod és a következő alkalommal újra. Ha akkor sem eszi akkor újra és egészen addig amég nem kezdi el enni. Olyan nincs, hogy egy macska éhen haljon úgy, hogy kap enni csak 'válogatós'. Egyszerűen csak visszaél azzal, hogy mindent engedsz neki.

2017. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is egy kis finnyás hercegnő, de ha nem adok neki két napig más kaját, akkor megeszi azt is amit nem szeret. Szándékosan azért nem szoktam olyannal tömni, amiért nincs oda, de volt, hogy egy tápért nem rajongott, de attól még nem dobtam ki. Legközelebb már nem vettem olyat persze.


Maximum két nap, és eszi ami jut. Én nem kockáztatnék sertéshússal.

2017. ápr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Megpróbálom mindet , ami biztos semmiféle halat nem eszik , se a marhahúst , se a pulykahúst. Régebben még megevett néha egy kis pástétomot , de ma már azt sem eszi. Még van előre megvásárolva neki pár kiló disznóhús , azt most keverve , darálva megpróbálom megetetni vele (valószinúleg baja nem lesz tőle , mert már kapott belőle , ha virusos lenne már nem élne). Ha elfogyik , marad a macskatáp és meglátjuk. Még egy kérdésem lenne : Ha látom hogy semmiképpen nem akar enni napokig (miután elfogy a disznóhús) , meddig birja élelem nélkül ? Valahol olvastam a neten hogy a macskák nagyon makacsok.
2017. ápr. 26. 08:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolnám neked, hogy semmiképpen ne éheztesd a macskát. Főleg ne napokon át. Amit fentebb írt valaki, hogy leteszed elé a kaját, ha nem eszik 5 perc múlva elveszed stb. az tökéletesen helytálló módszer KUTYA esetén. De a macska szervezete máshogy működik. Pár napos éhezés után súlyos károsodást szenved, sőt, elpusztul májlipidózisban. Nézz utána, májelzsírosodás, májlipidózis, májlipidosis néven. Nyilván, ha 1 napig nem eszik, ez nem fog bekövetkezni, de ha annyira megmakacsolja magát, hogy több napig nem nyúl a kajához (ami nem egészen lehetetlen, ismerjük, milyenek a macskák :)), annak sajna tragikus vége lehet.

Ha a pástétomot megeszi, azt is keverhetsz a húshoz, annak nagyon erős, jellegzetes illata és íze van, ha már megeszi, megpróbálhatod hús helyett macskatáppal keverni.

2017. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!