Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska hányik?

A macska hányik?

Figyelt kérdés

Sajnos ma másodszorra hányt a macskám. Egyszer délelőtt 10 óra körűl, egyszer pedig kb. 20 perce.

A macska elég vékony és kicsi, egy picit talán alulfejlett a 6 hónapos korához képest. 26-7 cm hosszú és 2.3 kg. kb.

Különben elég szívós, az egész telet egy udvaron tőltötte napi 1 tál Whiskas mellett. Már akkor is hideg volt amikor újszülött volt.

2.5 hónapja fogattam örökbe, azóta Leonardo kacsa & rizs tápot eszik, néha csirekszívet és teknősöknek és macskáknak is adható szárított fehér halat.

Ez alatt az idő alatt sosem hányt, meg semmi baja nem volt.

Amúgy bolhátalanítottam, meg férektelenítőt is adtam neki amikor hozzám került, de egyik sem volt neki vagy nem láttam legalábbis jeleit. Oltva egyenlőre nincsen, de 100%ig benti cica.


Nem tudom milyen veszélyeket tartogadhat a hányás és hogy mennyire általános. Mindenesetre most is lenne étvágya, iszik és aktív, játékos is... Egy macskás ismerős mondta, hogy egy 12 órát legalább ne adjak neki enni, csak inni. Nem tudom ez mennyire jó. Szerintetek?

Lehet komoly baja?

Mikor vigyem orvoshoz?



2017. ápr. 26. 21:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a hányása barna és pépes, nem nedves, székletet juttat eszembe, de szinte szagtalan egy pici savanyú szaga van csak.
2017. ápr. 26. 21:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja és nőstény.
2017. ápr. 26. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nem szőr van a hányásban? Mert akkor a lenyalt szőrt hányja ki, amit szőrlabdának hívunk. Az a helyzet, hogy ha kicsit közelebbről egy eszközzel (zsebkendő, sorry, de ez ilyen) megvizsgálod, látod.

2. Adtál neki féreghajtót, de kötelező a kérdés, féreg van-e a hányásban?

3. Hányhatott attól, hogy volt valami stressz, meleg van, hideg van, (a lakásban).

4. Én néhány órát szoktam várni, nem 12-t. (ritkán, de előfordul, hogy hány)

5. Friss víz legyen előtte

6. Az étellel nincs-e valami gond (nem friss, nem szavatos).

7. Nem lehet, hogy befalta, habzsolva evett?

8. Amíg a macska jókedvű, aktív, játékos, addig oké.

Ha holnap is hány, akkor vagy holnap délután, vagy holnapután reggel. Ha viszont a macska bágyadt, kókadt, nem ISZIK, akkor azonnal. Ha többet hány és nem iszik, akkor rögtön, mert a kiszáradás veszélyes. A macskák nagyon jól rejtegetik a betegségeket, és ha tényleg betegnek látszik, akkor az is.

2017. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ezen kívül nem hányt többet, lehet hogy gyorsan evett. Az enyém néha habzsol és akkor kidobja a taccsot. Utána semmi baja, és szaladgál tovább, mint egy idióta. :D ez kb egy hónapban egyszer megeshet, az még normális.


Ha a hányása ismétlődik, habos, furcsa színű szagú, férges, avagy a macska viselkedése megváltozik, akkor viszont azonnal orvos. Ők sokkal gyorsabban kiszáradnak, nem szabad várni ilyenkor.

2017. ápr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!