Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak mi szükséges...

A macskáknak mi szükséges ahhoz hogy legálisan átkeljenek a határon?

Figyelt kérdés
3 hónaposnál fiatalabb macskát ugyan úgy át lehet vinni veszettség elleni oltás nélkül a határon? Csak útlevél kell mint a kutyáknál(+chip)? oltás?
2017. máj. 3. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, a fiatal állatokra van valami más.

Az idősebbeknek (3 hónál) úgy van, mint a kutyánál: chip, állatútlevél, veszettség elleni, ebben a sorrendben.

Linkelek, linkelem az egészet, légy szíves keresd ki a rád vonatkozót, országokra lebontva van, ugyanis változás is van, amióta én néztem, már 15 hetest ír bizonyos országokra, azalatt nem vihető. (meg nem tudom, hova utazol)

Magyar Állatorvosi Kamara honlapja:


[link]

2017. máj. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerbiából vinném németországba. Szerb-magyar határra irányul a kérdés. Úgy tudom hogy kutyát veszettség elleni oltás nélkül is át lehet vinni 3 hónapos kor alatt chippel és útlevéllel viszont ez macskákra is vonatkozik?
2017. máj. 3. 23:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, azt írja hogy Németországba már nem lehet oltatlanul behozni állatot. Mikor legutóbb ez ügyben kutattam úgy néztem hogy be lehet vinni 3 hónapos kor alatt oltatlanul (1 éve volt)
2017. máj. 3. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor is el kellene olvasnod. Így most nekem kellett :-(

Kimásolom.

Mielőtt kimásolom, benne van, hogy Németországba 15 hetes kortól lehet bevinni: 12 hetesen veszettség elleni +

nap = hét. Pirossal van írva az elején.


Légy szíves átolvasni, mert nem vállalok felelősséget a cicádért! Csak olvasni kell a fenti linket!


[link]


"Külföldről Magyarországra:


Felhívjuk a honlaplátogatók figyelmét, hogy az alábbiakban olvasható tájékoztatók NEM minősülnek hivatalos tájékoztatásnak, és nem tudunk garanciát vállalni arra sem, hogy az általunk leírtak mindenben megfelelnek az aktuálisan éppen érvényes szabályozásnak.

Hivatalos tájékoztatást

- Magyarországról más államok irányába vagy az adott célország állategészségügyi hatóságaitól, vagy az adott ország magyarországi (ha nincs, akkor a legközelebbi) külképviseletén kérhetnek, illetve itt kell kérni.

- más országokból Magyarországra (ill. az EU-ba) történő beutazás/visszautazás esetén a magyar állategészségügyi hatóságnál (NÉBIH Központ ugyfelszolgalat@nebih.gov.hu) kérhetnek.

Az információ kérést mindkét esetben mindenképpen javasolt írásban megtenni, és a választ is írásban kérni!


Amennyiben Ön nem Magyarországról, hanem Magyarországra szeretne máshonnan állatot beutaztatni/visszautaztatni, és a hivatalos előírások iránt érdeklődne, felveheti a kapcsolatot a magyar hatósági állategészségügyi szolgálat ferihegyi repülőtéren működő határállomási irodájával is. Ők szívesen adnak tájékoztatást, külünösen akkor, ha az állat beléptetése itt (a ferihegyi repülőtéren) történik majd meg.

Elérhetőségeik: ferihegyh@nebih.gov.hu vagy 06-30-241-8206"

2017. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ok. már olvasod.
2017. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oltásokkal, stb. Németország, Ausztria, stb NEM kelet, oda egy picit szifor2ubb szabálOk vonatkoznak.


De Svájcba pl utlevéllel hozhatod be - 10/9 nem ellenöriznek, de multkor bizony jött a Zollkontroll meg a Polizei, és mindenkitöl elkérték az utlevélet, a permitet (akinek van), az állatok igazolványát (oltási könyv, iratok utlevél), stb. :)

2017. máj. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!