Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz egy kiscicám, szóval...

Lesz egy kiscicám, szóval lenne pár kérdésem? ^^

Figyelt kérdés

A legelső és legfontosabb kérdésem, hogy miket szerezzek be elsőnek neki?

Hogy szoktassam arra, hogy ne össze-vissza végezze a dolgát, hanem egy alomba?

Mikor kell beoltatni és mennyibe kerül? Egy 8-10 hetes cicának (gondolom annyi idős kora körül fogom hazahozni) mit lehet adni enni és mennyit?

Mennyi idős kora körül lehet növelni a kajaadagját?

Náluk is vannak olyan ételek, amiket csak idősebb korukban lehet nekik adni, nehogy allergiásak legyenek rá, mint az embereknél, vagy egy kiscica is eheti ugyanazt, mint egy felnőtt cica, max mondjuk vízbe áztatva, hogy meg tudja rágni?

Ti a cicátok étkezésére mennyit költötök egy hónapban és milyen márkájú kajákat vesztek?

Mit lehet adni cicáknak a tápot leszámítva és milyen gyakran?

Lehet ez lesz az egyik legdebilebb kérdésem, de a cicáknak is cserélődnek a fogaik, vagy ami kinő kiskorukban, az a foguk nő életük végéig, szóval nincsenek külön tejfogaik meg aztán csontfogaik?

Milyen időközönként lehet megfürdetni?

Hogy oldjam meg, hogy ideszokjon hozzánk, ne csatangoljon el máshová, hogy aztán eltévedjen? Barátnőm, aki nekem adja a kiscicát, azt mondta, be kell pár napra zárni valahová, akár a házon belülre is, hogy megszokja a helyet, de anyám utálja a macskákat, szóval tuti, nem fog bejönni a házba (legalább is amikor a szüleim is itthon vannak), úgyhogy úgy nem tudom megoldani, hogy a házba hozom be..Max a pincébe tudnám bezárni vagy a kamrába, csak az meg...nem tudom, ott sötét van meg hidegebb is és pl. éjszakánként magányos lenne szegényke, meg attól még, hogy bezárom egy helységbe, ha kimegy onnan, hogy fogja megismerni a környéket, ha elmegy itthonról? Mert csak azt az egy helyet fogja ismerni, ahová be volt zárva, nem? Egyáltalán tényleg ez az egyetlen módja, hogy ideszoktassam, hogy bezárom valahová? ._.

Mennyi idős korában kell ivartalaníttatni és az mennyibe fáj?

Egyenlőre "csak" ennyi jutott eszembe xD De egyébként írhattok bármilyen tanácsot, ami még eszetekbe jut, örülnék neki c: Még soha nem volt semmilyen háziállatom, szóval eléggé izgulok miatta >.<


2017. máj. 13. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ejjha... :) szerezz be neki szállító boxot, cica kefét, almos tálat, mert valóban eleinte bent kell valahol lennie, alomra szoktatni nagyon könnyű az első kis mancsával megkapartatod vele s tudja, hogy oda végezze a dolgát, később mikor ki engeded mikor már megszokott titeket(legalább két hét) kiviszed az almos tálját de rá fog jönni hogy a földet is kaparhatja szóval elintézi onnantól ő maga. Igen váltják a fogukat. Míg pici kölyök tápot adj neki s ha elmult egy éves felnött lehetőleg mínőségi táppal etesd míg pici s ha nagy akkor is. A hústartalmát nézd. Minnél több húst tartalmaz, annál jobb. Inni csak vizet adj. Csontos húst főzve ne. Nyersen adhatsz ha már nagyobb, csak disznót ne. Tejet se. Inni csak friss vizet adj.ivartalanitatni fél évesen kéne ha kandúr 6-7ezer ha nőstén 10-15. Negyed évente vegyél neki féreghajtót. Első utad is a dokihoz vezessen vele. Ő ad féreghajtót neki s ha bolhás kezeli arra is. Oltatni 10 hetes kora körül viheted kombináltat kérj ami tartalmazza a leucosis ellenit is mivel kijárós. Ez kb7000ft lessz és két hétre rá ismételni kell. Utána elég évente. Ahhoz, hogy megszokjon s ne menjen világgá tényleg bent kéne tartani és sokat játszani vele stb. Remélem segítettem. Jó cicázást:)
2017. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja. És nem kell fürdetni.
2017. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Tápból melyik a legjobb márka, amit kicsicicáknak is lehet adni? És hány g cicakaját kell neki adni egy nap? Meg amit fent elfelejtettem, hogy hányszor kell megetetni egy nap? Többször is kell neki a táljába önteni valamennyi tápot, vagy ha egy napi adagot odateszek neki, beotsztja magának? xd
2017. máj. 13. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Tápok, amik jók: brit care, happy cat, josera. Ezeket állateledeles szaküzletekben vagy intermetről rendelve tudod neki beszerezni.

A zacskón rajta lesz az etetési útmutató. Én azt ajánlom, amit ír, hogy mennyit kell adni neki egy nap, annak a felét tedd ki egy kistálba neki reggel. Az egésznap előtte lehet. Emellet még napközben adj neki mást is, mondjuk 2x(délben és este). Alutasakos kölyökcica eledelt, pástétomot vagy házi kajákat, pl natur joghurt, túró, főtt husi stb.

El ne felejts tiszta, friss vizet biztosítani neki, amit reggel és este cserélni kell.

2017. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
a hazban nem szabad tartani csak az udvaron, igazabol csak kaja es viz kell neki mas nem.
2017. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bezárás talán inkább arra jó,hogy téged megszokjon a cica meg,hogy ott kap enni.Meg,ha pl egy rémisztő autóút után az udvaron engednéd ki nagy eséllyel elrohanna és nem látnád többet.Mi mikor új házba költöztünk a cicám a házból meg a pincéből felmérte a kertet is.Mikor kivittük tudta,hogy melyik ajtón kell bemenni a pincébe pedig kívülről sosem látta.Megpróbálhatod fokozatosan kiszoktatni,kicsit kimész vele körbe járjátok a kertet és utána visszaviszed.Az enyémeknek mindig van kint száraztáp.Nedvesből változó,hogy mennyit esznek.A konzervek olcsóbbra jönnek ki,de azokból álltalába csak egyszer esznek,így érdemesebb a tálcásat venni.Ha nem mehet be a házba,akkor kelleni fog neki egy hely ahol aludhat vagy csak elbújhat,ha rossz idő van.És persze kell neki játék is,de igazából egy cipőfűzővel is eltudnak játszani.
2017. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :3
2017. máj. 13. 22:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem benti macskám van, kertbe nem tudom, hogy kell kiszoktatni, de szállító box biztos kell neki, mert abban viszed dokihoz. Én tápból royal canint vagy purizont ajánlom, utóbbi drágább, de prémium táp, én macskám odáig van érte. Minden tápra rá van írva egy adagolási útmutató, azt követheted. Én mondjuk a macskámnak kiskorában kb kétszer annyi kaját adtam, mert iszonyú bélpoklos volt, de mivel sovány maradt, gondoltam szüksége van rá. Ha éhes és nem dagadt adj neki nyugodtan többet.

Van tejfoga, sőt az enyémnek egyszerre nőtt ki vele a csontfog és egy dbig dupla fogai voltak. :D szerencsére magától kiesett, nem kellett dokihoz menni vele. Amíg váltja a fogait lehet sokat fog rágni, harapni.

A macska havi kajája + alom szerintem kb egy tízes. Oltása 6000Ft volt és féreghajtózom rendszeresen, az egy ezres kb. De van olcsóbb is, csak én drágábbat veszek. Ivartalanítás nekem 13ezer volt (nőstény), fél éves koruk körül érdemes elvinni. Az enyém már tüzelt akkor, úgyhogy nagyon idegesítő volt.

Fürdetni nem kell, főleg ha kinti, maximum ha saras lett, vagy lefosta magát, de akkor is elég a fenekét. Az enyém kölyökként lesz..rta a lábát párszor, olyankor csak azt mostam le neki. Cserébe széjjel karmolt... :D

2017. máj. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád utálja a macskákat, akkor biztos jó ötlet cicát vinni haza?

Ugye alapból az elején bent kell tartani(és nem pár napig , akár hónapokig is, hogy kicsit nőjjön, erősödjön , megszokjon titeket és a környéket.).Egy 2-3 hónapos cicának odakint nem sok esélye van, kb biztos, hogy elütik vagy kutya markába rohan. Nagyon kicsike és még figyelmetlen, kevésbé rátermett, rutinos.

A másik dolog,hogyha orvoshoz kellene vinni,akkor anyukád mennyire fogja ezt támogatni?Gondolom még rájuk vagy utalva, úgyhogy ez nagyon fontos kérdés.

Ha ivartalanítva lesz ugye, akkor is kb 1 hétig a házban kell lennie..Ilyenekre fel kell készülni, ha utálja őket, akkor én nem biztos, hogy vinnék így cicát, amíg velük lakok.

2017. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!