Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért agresszív a macskám?

Sziasztok! Van egy egyéves még nem ivartalanított félperzsa kandúrom. Már második éjjel csinálja azt, hogy fel riad és úgy megharap hogy vérzik.. amikor nyugtatni próbáljuk még mindíg támadja a kezünket és hangosan nyávog! Majd egy 10-15 perc múlva lenyugszik és mintha semmi nem történt volna, jön dorombolva oda. Soha nem bántottuk, mindene megvan! Segítsetek légyszi.. mit tudok csinálni ilyenkor, vagy hogyan tudom ezt megelőzni? :(

Keress kérdéseket hasonló témákban: agresszív, macska

2017. máj. 14. 09:00  Privát üzenet  

A válaszok
Mindenképpen ivastalanítani kell, mégpedig sürgősen. A perzsa alapvetően nem vad cica, szerintem az ivartalanítás megoldja a problémát.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. máj. 14. 09:02 Privát üzenet
A szavaidból úgy vettem ki, hogy vele aludtál. Nem lehet, hogy ráfeküdtél és fájt neki?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2017. máj. 14. 09:07 Privát üzenet

Nekem néha morogni szokott este a macskám, felrohan az ablakba, mindent lever / gyorsan elbújik valahova. A szomszéd macska be szokott ülni kint az ablakunkba, ő idegesíti fel. Lehet, hogy a tiéd is látott egy másik macskát, azért lett agresszív.

Vagy ahogy az előző is írta, ráfeküdhettél.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. máj. 14. 09:22 Privát üzenet
Rosszat álmodik, valami rohama van. Állatorvoshoz érdemes lenne elvinni hogy megnézze. És persze az ivartalanitás sem ártana, mert lehet hogy a hormonokkal van összefügésben a dolog.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2017. máj. 14. 10:32 Privát üzenet
ki kell heréltetni

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2017. máj. 14. 13:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már beszéltem az állat orvossal! Köszönöm a válaszokat! :)

# 6/6Időpont 2017. máj. 15. 10:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ellés után idegenekkel agresszív cica viselkedése pozitív irányba megváltozhat-e? Tapasztalotakat várok!
Orokbe szerettunk volna fogadni egy 6 honapos brit rovidszoru cicat, de nagyon agressziv. Hozza se lehet nyulni, fuj, karmol azonnal. miert lehet ez?
Mit csináljak ha agresszív a cicusom?
Kandúr macska kb 1 éves, két napja nem eszik, iszik. A hátsó fogainál alul felül véres az ínye, nagyon agresszív ha megakarjuk nézni. Mi lehet a bibi?
Mitől változott meg így a macskánk? Mit lehet tenni?
S. O. S! Nagyon agresszív cica?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!